• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Форум молодих бібліотекарів УБА

Комунікація – один із ключових елементів професійного розвитку будь-якої спільноти, а особливо – бібліотечної. Сучасні засоби комунікації дозволяють бібліотекарям спілкуватися безперервно та безперешкодно, адже соціальні мережі створюють усі необхідні умови для поширення досвіду бібліотекарів, обговорення досягнень та здобутків. Молоді бібліотекарі, що належать до покоління digital native, не знають перешкод у мовах та країнах, до обговорення проблем можуть залучати колег із різних куточків світу. Проте, незважаючи на такі широкі можливості, як ніколи затребуваними залишаються канали реальної комунікації та спілкування «наживо»: конференції, форуми, семінари, лекції та ін.

Зважаючи на таку потребу, Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації започаткувала у 2016 році щорічний Форум молодих бібліотекарів.

Форум-2017

Метою Форуму є зустріч молодих фахівців бібліотечної справи з різних країн для обговорення діяльності сучасних інноваційних бібліотек. Це чудова можливість відкрити для себе нові можливості в професії, обмінятись ідеями та результатами бібліотечних ініціатив, зустрітись з молодими бібліотекарями України та світу, налагодити нові партнерські зв’язки.

Цей всеукраїнський молодіжний захід за участі іноземних гостей за три роки об’єднав близько 300 учасників з різних міст та сіл України, Білорусі, Естонії, Молдови, Польщі, Румунії, Словенії, Хорватії, Іспанії, Кіпру, Латвії, Румунії, Туреччини.

До оргкомітету Форуму молодих бібліотекарів входять члени Молодіжної секції УБА.

 

Форуми молодих бібліотекарів, що відбулися впродовж 2016 - 2021 рр.:

Квітень 2021 р. V Міжнародний форум молодих бібліотекарів УБА на тему «Партнерство & Співпраця» проходив в онлайновому форматі. Головними темами Форуму стали співпраця бібліотек з бібліотеками, бізнесом та громадськими організаціями. Молоді бібліотекарі обговорювали інноваційні напрямки діяльності, партнерство та співпраця у складний час, зумовлений карантинними обмеженнями. Під час Форуму відбулася інтерактивна сесія, де учасники були розподілені на три групи, кожна з яких простежувала різні аспекти налагодження співпраці з владою, громадськими організаціями та бізнесом.

 11-35

Про те як це відбувалось, читайте тут.

 

Жовтень 2020 р. Онлайнове мережування молодих бібліотекарів УБА. Учасники обговорювали особливості організації роботи бібліотек під час карантину, виклики та можливості, які відкрились перед нами та про дистанційні бібліотечні послуги, на які зріс попит або які запровадили у бібліотеці у період карантину. 

Впродовж  онлайнового мережування організатори запропонували учасникам взяти участь в опитуваннях про ризики та загрози, які виникли в бібліотеках під час карантинних обмежень, про те, як карантин вплинув на бібліотечну роботу та емоційний стан бібліотекарів.

Про те як це відбувалось, читайте тут.

 

Квітень 2019 р. Тема Форуму – «Бібліотека: перезавантаження». Основними напрямками роботи форуму були: технології (віртуальна реальність, штучний інтелект, кібербезпека); грамотність (цифрова грамотність, медіаграмотність, інформаційна грамотність, Data Literacy) та промоція (event-менеджмент, бібліотечний маркетинг, промоція книг, підтримка читання).

Організувала форум Молодіжна секція УБА, за підтримки партнерів: Наукової бібліотеки Національного юридичного університету ім.Ярослава Мудрого і Харківського обласного відділення Української бібліотечної асоціації. Спонсорами форуму та окремих заходів виступили українські видавництва "Саміт-Книга", "Наш формат", "Ірбіс-комікси" та "Ранок".

IMG 9586793 

Про те як це відбувалось, читайте тут.

3. Квітень 2018 р. Тема цьогорічного Форуму - "Бібліотеки та сталий розвиток суспільства". Ключовими питаннями Форуму були можливості та рішення для сучасних бібліотек у покращенні життя населення задля досягнення Цілей сталого розвитку суспільства. Також відбулася стратегічна сесія щодо створення молодіжних просторів у бібліотеках. Форум відбувся за партнерської підтримки бібліотеки Українського католицького університетуЛьвівської обласної бібліотеки для дітей, видавництва «Самміт-книга», інтернет-магазину книг «Наш Формат», Асоціації Молодіжних центрів України.

29873506 1843480209005581 2107475092649076893 o

Про те як це відбувалось, читайте тут.

2. Квітень 2017 р. Тема Форуму - "Бібліотека в тренді". Основні тези, що були розглянуті під час Форуму: тренди в діяльності бібліотек світу та України, сучасні бібліотечні проекти та їх реалізація, залучення бібліотекарів у життя громади та інші актуальні питання. Форум відбувся за партнерської підтримки Міністерства молоді та спорту УкраїниНауково-технічної бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського та компанії «Антиплагіат».

Форум-2017

Про те як це відбувалось, читайте тут.

1. Квітень 2016 р. Темою першого Форуму молодих бібліотекарів стала "Бібліотека на мапі міста". Організатори обрали таку тематику, зважаючи на процеси, що відбуваються у різних населених пунктах як України, так і інших країн - бібліотека перетворюється на складову міського ландшафту, один із осередків громадського життя її міста/села.

IMG 5078

Про те як це відбувалось, читайте тут.