• +38(097) 657-25-40

Підтримати секцію

Форум молодих бібліотекарів УБА

Комунікація – один із ключових елементів професійного розвитку будь-якої спільноти, а особливо – бібліотечної. Сучасні засоби комунікації дозволяють бібліотекарям спілкуватися безперервно та безперешкодно, адже соціальні мережі створюють усі необхідні умови для поширення досвіду бібліотекарів, обговорення досягнень та здобутків. Молоді бібліотекарі, що належать до покоління digital native, не знають перешкод у мовах та країнах, до обговорення проблем можуть залучати колег із різних куточків світу. Проте, незважаючи на такі широкі можливості, як ніколи затребуваними залишаються канали реальної комунікації та спілкування «наживо»: конференції, форуми, семінари, лекції та ін.

Зважаючи на таку потребу, Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації започаткувала у 2016 році щорічний Форум молодих бібліотекарів, який на сьогодні вже відбувався двічі.

Форум-2017

Метою Форуму є зустріч молодих фахівців бібліотечної справи з різних країн для обговорення діяльності сучасних інноваційних бібліотек. Це чудова можливість відкрити для себе нові можливості в професії, обмінятись ідеями та результатами бібліотечних ініціатив, зустрітись з молодими бібліотекарями України та світу, налагодити нові партнерські зв’язки.

Цей всеукраїнський молодіжний захід за участі іноземних гостей за два роки об’єднав близько 200 учасників з різних міст та сіл України, Білорусі, Естонії, Молдови, Польщі, Румунії, Словенії, Хорватії.

До оргкомітету Форуму молодих бібліотекарів входять члени Молодіжної секції УБА:

Оксана Бояринова, голова Молодіжної секції УБА, PR менеджер Української бібліотечної асоціації;

Вікторія Польова, заступник голови МС УБА, адміністративний координатор виконавчого офісу УБА;

Марія Сахарова, заступник голови МС УБА, методист Наукової бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова.

У 2016-2017 рр. проведено два Форуми молодих бібліотекарів:

1. Квітень 2016 р. Темою першого Форуму молодих бібліотекарів стала "Бібліотека на мапі міста" . Організатори обрали таку тематику, зважаючи на процеси, що відбуваються у різних населених пунктах як України, так і інших країн - бібліотека перетворюється на складову міського ландшафту, один із осередків громадського життя її міста/села.

IMG 5078

Про те як це відбувалось, читайте тут.

2. Квітень 2017 р. Тема цьогорічного Форуму - "Бібліотека в тренді". Основні тези, що були розглянуті під час Форуму: тренди в діяльності бібліотек світу та України, сучасні бібліотечні проекти та їх реалізація, залучення бібліотекарів у життя громади та інші актуальні питання. Форум відбувся за партнерської підтримки Міністерства молоді та спорту України, Науково-технічної бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського та компанії «Антиплагіат».

Форум-2017

Про те як це відбувалось, читайте тут.

Підтримати секцію Підтримати!
«Подати ідею/задати запитання» Подати!