• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Форум молодих бібліотекарів УБА

Комунікація – один із ключових елементів професійного розвитку будь-якої спільноти, а особливо – бібліотечної. Сучасні засоби комунікації дозволяють бібліотекарям спілкуватися безперервно та безперешкодно, адже соціальні мережі створюють усі необхідні умови для поширення досвіду бібліотекарів, обговорення досягнень та здобутків. Молоді бібліотекарі, що належать до покоління digital native, не знають перешкод у мовах та країнах, до обговорення проблем можуть залучати колег із різних куточків світу. Проте, незважаючи на такі широкі можливості, як ніколи затребуваними залишаються канали реальної комунікації та спілкування «наживо»: конференції, форуми, семінари, лекції та ін.

Зважаючи на таку потребу, Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації започаткувала у 2016 році щорічний Форум молодих бібліотекарів, який на сьогодні вже відбувався двічі.

Форум-2017

Метою Форуму є зустріч молодих фахівців бібліотечної справи з різних країн для обговорення діяльності сучасних інноваційних бібліотек. Це чудова можливість відкрити для себе нові можливості в професії, обмінятись ідеями та результатами бібліотечних ініціатив, зустрітись з молодими бібліотекарями України та світу, налагодити нові партнерські зв’язки.

Цей всеукраїнський молодіжний захід за участі іноземних гостей за три роки об’єднав близько 300 учасників з різних міст та сіл України, Білорусі, Естонії, Молдови, Польщі, Румунії, Словенії, Хорватії, Іспанії, Кіпру, Латвії, Румунії, Туреччини.

До оргкомітету Форуму молодих бібліотекарів входять члени Молодіжної секції УБА:

Оксана Бояринова, голова Молодіжної секції УБА, PR менеджер Української бібліотечної асоціації;

Вікторія Польова, заступник голови МС УБА, адміністративний координатор виконавчого офісу УБА;

Марія Сахарова, заступник голови МС УБА, методист Наукової бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова.

Тетяна Борисова, заступниця голови МС УБА, заступниця директора Наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія».

У 2016-2018 рр. проведено три Форуми молодих бібліотекарів:

3. Квітень 2018 р. Тема цьогорічного Форуму - "Бібліотеки та сталий розвиток суспільства". Ключовими питаннями Форуму були можливості та рішення для сучасних бібліотек у покращенні життя населення задля досягнення Цілей сталого розвитку суспільства. Також відбулася стратегічна сесія щодо створення молодіжних просторів у бібліотеках. Форум відбувся за партнерської підтримки бібліотеки Українського католицького університетуЛьвівської обласної бібліотеки для дітей, видавництва «Самміт-книга», інтернет-магазину книг «Наш Формат», Асоціації Молодіжних центрів України.

29873506 1843480209005581 2107475092649076893 o

Про те як це відбувалось, читайте тут.

2. Квітень 2017 р. Тема Форуму - "Бібліотека в тренді". Основні тези, що були розглянуті під час Форуму: тренди в діяльності бібліотек світу та України, сучасні бібліотечні проекти та їх реалізація, залучення бібліотекарів у життя громади та інші актуальні питання. Форум відбувся за партнерської підтримки Міністерства молоді та спорту УкраїниНауково-технічної бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського та компанії «Антиплагіат».

Форум-2017

Про те як це відбувалось, читайте тут.

1. Квітень 2016 р. Темою першого Форуму молодих бібліотекарів стала "Бібліотека на мапі міста". Організатори обрали таку тематику, зважаючи на процеси, що відбуваються у різних населених пунктах як України, так і інших країн - бібліотека перетворюється на складову міського ландшафту, один із осередків громадського життя її міста/села.

IMG 5078

Про те як це відбувалось, читайте тут.