• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Friday, 23 October 2020 13:14

Онлайнове мережування: форум молодих бібліотекарів в період карантину

Традиційно щороку Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації проводить Форум молодих бібліотекарів. Це досить авторитетний захід в професійних колах, якого з нетерпінням чекають молоді фахівці не лише з України, але й з багатьох інших країн.

Через карантин задля запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 в Україні цьогоріч було вирішено провести цей захід для молодих бібліотекарів в форматі онлайнової зустрічі на платформі Zoom. 22 жовтня 2020 року відбулося онлайнове мережування молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації. Головною темою обговорень було зміни в роботі бібліотек в період карантину.

10-28

З вступним словом до всіх учасників онлайнового мережування звернулися організаторки: голова Молодіжної секції УБА Вікторія Польова та представниця адміністрації МС УБА Катерина Косинська.

Під час першої сесії учасники онлайн-зустрічі мали змогу послухати виступи іноземних колег - молодих бібліотекарів, представників дружніх бібліотечних асоціацій Словенії, Литви, Польщі англійською мовою (без перекладу) та Білорусі російською мовою.

10-50

Першою із закордонних спікерів виступила Майя Йелен, бібліотекарка з Університету Maribor (Словенія). Вона неодноразово співпрацювала з Українською бібліотечною асоціацією та декілька разів була спікером Міжнародних форумів молодих бібліотекарів УБА. Цього разу вона розповідала про адаптацію бібліотеки Університету Марібор під час і після карантину. Тема коронавірусної пандемії актуальна у всьому світі, і досвід словенських колег стане в пригоді і в роботі українських бібліотек.

(Презентація "Adjustments in the University of Maribor Library during and after quarantine" Maja Jelen)

 

10-58

Вперше приєдналася до заходів Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації Рената Грицюте, бібліотекарка Публічної бібліотеки ім. Р. Гранаускаса муніципального округу Скуодас (Литва). Вона поділилася з українською бібліотечною молоддю досвідом роботи Публічної бібліотеки Р. Гранаускаса районних служб муніципалітету Скуодас під час пандемії COViD-19.

 

11-13

Вже не перший раз бере участь у заходах Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації Кароль Барановскі, бібліотекар Педагогічної воєводської бібліотеки ім. Гуго Коллотая у Кракові (Польща). І на онлайновому мережуванні він залюбки поділився досвідом країни-сусідки Польщі про життя бібліотеки під час карантину.

(Презентація "LOCKDOWN, LIBRARIES, LIFE DURING THE PANDEMIC TIME IN POLAND" Karol Baranowski)

 

11-30-1

Третій рік поспіль бере активну учать заходах Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації Олександр Тарасевич, працівник відділу маркетингових комунікацій Центральної наукової бібліотеки ім. Якуба Коласа Національної академії наук, голова ради молодих вчених Білоруської бібліотечної асоціації, магістр педагогічних наук, аспірант (Білорусь). Він вже знайомий добре українській бібліотечній авдиторії, має багато друзів серед українських колег. Двічі був спікером Міжнародних форумів молодих бібліотекарів УБА, а тепер приєднався і до онлайнового мережування. Він розказав про діяльність бібліотек Білорусі у період пандемії на прикладі віддаленого обслуговування користувачів ЦНБ ім. Я. Коласа НАН Білорусі.

Тема коронавірусної пандемії актуальна у всьому світі. Українським бібліотекарям цікаво було дізнатися про досвід іноземних колег.Спікери поділились досвідом організації роботи їхніх бібліотек під час карантину. Говорили про виклики та можливості, про дистанційні бібліотечні послуги під час карантину. По завершенню першої сесії учасники мали можливість поставити питання іноземним спікерам.

(Запис першої сесії можна подивитися ТУТ.)

На другій сесії, що називалася «Україно, прийом! Друже, як справи?», відбулося обговорення молоддю ВГО Українська бібліотечна асоціація викликів та можливостей, які відкрились перед бібліотечними фахівцями. Особливий акцент робився на дистанційних бібліотечних послугах, на які зріс попит або які запровадили у бібліотеці у період карантину.

15-27

Сесію відкрила Марина Адаменко, головна бібліотекарка Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого.

Поділилися своїми досягненнями в роботі бібліотек під час карантину:

Дар’я Яцкевич, провідна бібліотекарка бібліотеки-філії для юнацтва ЦБС для дорослих м. Миколаєва,

Марина Дерун, завідувачка відділу обслуговування центральної міської бібліотеки м.Олександрії;

Андрій Алієв, завідувач відділу соціокультурної діяльності молоді Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва;

Антоніна Тіщенко, методистка Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка;

Вікторія Поліщук, завідувачка відділу інноваційно-методичної роботи міської централізованої бібліотечної системи м. Кропивницького;

Юлія Басиста, бібліотекарка І категорії центральної бібліотеки ім.М.Л.Кропивницького м. Миколаєва.

Впродовж другої сесії онлайнового мережування організатори запропонували учасникам взяти участь в опитуваннях про ризики та загрози, які виникли в бібліотеках під час карантинних обмежень, про те, як карантин вплинув на бібліотечну роботу та емоційний стан бібліотекарів.

13-53

Впродовж усього заходу працював чат, в якому учасники мали змогу поставити запитання, висловити зауваження чи побажання, обмінятися лінками на корисні електронні ресурси. 

В цьому році Міжнародний форум молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації під впливом пандемії набув формату онлайнового мережування. Спікери та учасники заходу довели, що бібліотеки - це гнучкий адаптивний простір, що може надавати сучасні та якісні інформаційні послуги в період будь-яких змін і трансформацій в суспільстві. Світ, в тому числі і бібліотеки, не був готовий до пандемії COVID-19. Бібліотечна діяльність під впливом багатьох чинників зазнала багатьох змін, але залишилася затребуваною, релевантною і стала ще більш багатогранною. Поспілкуватися з колегами, розповісти про власні турботи чи досягнення, обмінятися кращим досвідом роботи - це важливий крок в професійному зростанні та взагалі на шляху розвитку бібліотечної справи в складний період в суспільстві.

Ольга Забенько,

провідний бібліограф КЗ "Централізована бібліотечна система відділу культури

виконкому Марганецької міської ради Дніпропетровської області"

Програма заходу.

Подія у Facebook.

 

 

Read 1006 times