• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Monday, 15 May 2023 07:17

VI Міжнародний форум молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації відбувся!

«Бібліотечній справі потрібна молодь. Молодь – це майбутнє! Радію, що всі активні та молоді об'єдналися у секції МС УБА»

 Оксана Бруй, президентка ВГО

Українська бібліотечна асоціація (УБА)

Ось таким гаслом президентки УБА Оксани Бруй розпочався VI Міжнародний форум молодих бібліотекарів ВГО Українська бібліотечна асоціація «Бібліотека: наш простір змін» , що відбувся 20 квітня , онлайн на платформі Zoom.

Під час Форуму ми говорили, ділилися досвідом та пропозиціями, які можна реалізувати надалі  українським бібліотекам під час війни в Україні, а саме:

- бібліотечний простір як територію змін – послуг, функцій, івентів та пристосування до нових реалій під час воєнного стану в Україні;

- українських бібліотечних працівників, які через вторгнення окупантів були змушені виїхати за кордон та працювати в бібліотеках за кордоном; 

- а також про те, які корективи внесла російсько-українська війна у роботу бібліотек за кордоном та чи вплинуло тимчасове проживання громадян України на їх сферу бібліотечної діяльності.

23

Перша частина Форуму – досвід іноземних колег. І розпочала її спікерка з Латвії Ілона Гіруцька, бібліограф Резекненської міської центральної бібліотеки .  Під час свого виступу Ілона розповіла про підтримку України та українців у важкі часи російсько-української війни, про досвід та вплив на роботу Резекненської міської центральної бібліотеки ситуації в Україні. Діяльність та активність бібліотеки для підтримки українців з моменту повномасштабного вторгнення.

 6

Про досвід литовської бібліотеки розповіла Агні Гумуліаускієні , бібліотекарка з культурних та освітніх заходів публічної бібліотеки Шяуляйського муніципалітету, членкиня Молодіжної секції Литовської бібліотечної асоціації. Тема доповіді: «Бібліотека об'єднує нації: роль литовських бібліотек в інтеграції українців». Під час презентації учули про залученість литовських бібліотек до адаптації українців у Литві, переважно дітей, і про нові послуги, заходи, простори, адже литовські бібліотеки активно працюють для інтеграції українців. 

 8

Третя спікерка Форуму – Яаніка Таппо, завідувачка відділу літератури на іноземних мовах Таллінської центральної бібліотеки, членкиня Клубу молодих професіоналів Асоціації естонських бібліотекарів. Пані Яаніка розповіла про Таллінську центральну бібліотеку та її роботу з біженцями. Таллінська центральна бібліотека – найбільша публічна бібліотека у невеликій Естонії. З початком війни у ​​бібліотеці ввели послуги, щоб допомогти українцям краще зануритися в естонське суспільство.

 25

 Друга частина Форуму – про досвід роботи українських колег у нових реаліях.

І розпочала її Ніка Хворостенко, методистка Харківської спеціалізованої музично-театральної бібліотеки.

Бібліотечний проект воєнного щоденника #Ukraine_asks_for_help

Поділилася розповідю про існування проекту воєнного щоденника #Ukraine_asks_for_help, що розпочався з першого дня війни і триває до сьогодні, про реакції на нього наших читачів та мистецької спільноти, виставкову історію та який досвід було набуто завдяки цьому проекту.

  4

Наталія Дацько, бібліотекарка ІІ категорії, КЗ ЛОР "Львівська обласна бібліотека для юнацтва імені Романа Іваничука"

З життя нашого штабика: волонтерський центр як найвдаліший проект Бібліотеки Іваничука

Організація волонтерської діяльності у стінах бібліотеки, інтеграція внутрішньо переміщених осіб у бібліотечний колектив, бібліотечні будні у реаліях війни.

 16

Ніна Ковалець, провідна методистка КУ "Чернівецька обласна бібліотека для дітей".

Бібліотека як територія змін: досвід роботи з дітьми-переселенцями

Розповіла про діяльність Чернівецької обласної бібліотеки для дітей у період повномасштабної російсько-української війни. Показується, як бібліотекарі згуртувалися, щоб тримати культурний фронт та надавати інформаційну підтримку дітям ВПО та Буковини. Бібліотека представлена ​​як місце безпеки та свободи, волонтерський осередок, центр гуманітарної допомоги та психологічної реабілітації. Особливу увагу приділяється опису організації зайняти із каністерапії, а також зимового табору для дітей, де ті мали змогу отримати екологічне освіту та розвивати свою творчість. Діти мали змогу виготовляти різноманітні вироби з непотрібних промов, патріотичні обереги та подарунки для воїнів ЗСУ, плести маскувальний костюм, робити світловідбивачі у вигляді прапора України.

 24

Олена Баранець, бібліотекарка І категорії Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки

Бібліотека соціально-культурний та освітній простір для ВПО

У доповіді розповіла про соціальні проекти, безкоштовні консультації від кар'єрної радниці ООН, психологічні студії від психологів з Харкова, про заходи, які були організовані для ВПО та за участю ВПО, благодійні акції, свята для дітей ВПО, екскурсії для ВПО та майстер-класи.

 31

Ольга Малашенко, бібліотекарка Харківської обласної бібліотеки для дітей

Діяльність Харківської обласної бібліотеки для дітей та дитячих бібліотек Харківщини під час війни

Розповіла про діяльність бібліотеки з перших місяців війни, незламність та віру в Перемогу.

 72

Юрій Левченко, завідувач відділу інформаційно-бібліографічної роботи Наукової бібліотеки Українського державного університету імені Михайла Драгоманова

Інформаційний проти бібліотек України повномасштабне вторгнення Російської Федерації

Розкривши інформаційну діяльність бібліотек у сучасних умовах російсько-української війни, висвітлив просвітну діяльність бібліотек спрямовану на інформування населення в умовах повномасштабного вторгнення; волонтерську допомогу вінтрішньо переміщеним особам; заходи з протидії російській пропаганді в українському суспільстві.

 96

Юля Саянок, директорка КЗ "Центральної бібліотеки Чорноострівської селищної ради".

"Бібліотека: наш простір змін"

Поділилася про те, як у бібліотеці відкрито Дитячий простір для дітей ВПО.

 85

 Богдан Ланін, бібліотекар І категорії Дніпропетровської обласної універсальної бібліотеки імені Першоучителів слов'янських Кирила та Мефодія

 Сердечний рух життя: коли читання надихає...заспокоює....

 Книга - арт терапія, як невід'ємні складові сучасної бібліотеки

  100

Ірина Назарова, завідувачка відділу обслуговування Костопільської міської публічної бібліотеки Комунального закладу "Центр культурних послуг" Костопільської міської ради

Психосоціальна підтримка населення в умовах війни

Психосоціальна підтримка у м.Костопіль розпочала свою активну діяльність у листопаді 2022 року. У рамках співпраці Костопільської районної організації Товариства Червоного Хреста України та Костопільської міської публічної бібліотеки КЗ "Центр культурних послуг" Костопільської міської ради  проводяться заходи щодо збереження психічного здоров'я, подолання наслідків пережитого стресу. За цей період учасниками  зустрічей стали діти з числа ВПО, дітки та підлітки, які потребують підтримки, похилого віку.

  117

Наталія Журавель, директорка КЗ "Охтирська громадська бібліотека".

Створення креативного культурного простору "Фабрика добра та відпочинку" в Охтирській центральній публічній бібліотеці

Впровадження проекту «Фабрика добра та відпочинку» в Охтирській центральній публічній бібліотеці спільно з Товариством Червоного Хреста України за програмою ВRAVO. Мета проекту: сприяти соціальній реінтеграції та психологічному розвантаженню громадян Охтирської міської територіальної громади, ВПО з ПТРС (посттравматичний стресовий розлад) – наслідками воєнних дій, шляхом створення культурного креативного простору «Фабрика добра та відпочинку» на базі комунального закладу , де мешканці Охтирської територіальної громади матимуть змогу психологічно розвантажитись завдяки ефективній організації змістовного, креативного, культурного дозвілля

 109

І завершила цьогорічний форум Анастасія Літашова, завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки

Мандрівна бібліотека: двічі евакуйовані

У доповіді викладено досвід підвійної евакуації бібліотеки 2014 та 2022 років. Висвітлені аспекти запуску роботи закладу з нуля; показані кейси практичної роботи та послуг для клієнтів.

  124

Такий довгоочікуваний VІ Міжнародний форум молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації відбувся! Війна внесла свої корективи і змусила пристосуватися до нелегких умов життя українців, які залишилися в Україні та тих, які були змушені стати біженцями на територіях інших країн. За цей час українські та закордонні бібліотеки змінили свій формат роботи, адже вторгнення окупантів значно вплинуло на бібліотечну роботу.

Бібліотечна молодь не перестає активно і наполегливо працювати і викладатися на повну роботу в сучасних реаліях. Незважаючи на постійні тривоги, обстріли, вимкнення світла, ми продовжуємо робити своє діло та наближуємо победу! Ми відчуваємо величезну підтримку від багатьох країн і щиро вдячні колегам за допомогу!

Працюємо на перемогу!


Оксана Шикула, завідувачка сектору обліку та контролю Чернігівської міської
центральної бібліотеки ім. М. М. Коцюбинського; заступниця голови Молодіжної
секції ВГО Українська бібліотечна асоціація.ПРОГРАМА ФОРУМУ

PROGRAM (ENG)

Презентації спікерів Форуму розміщено  тут (доступні для дійсних членів та партнерів Асоціації).  

 

Read 174 times