• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Sunday, 25 April 2021 19:53

V Міжнародний форум молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації відбувся!

Незважаючи на карантинні обмеженні бібліотечна молодь продовжує вдосконалюватися в професії, шукати нові форми і методи роботи та успішно втілювати їх в життя. Діяльність українських та закордонних бібліотек під час пандемії зазнала деяких трансформацій, але залишається дуже цікавою, різноплановою та затребуваною. У цей непростий час нові можливості для бібліотек відкриваються завдяки плідному партнерству та співпраці.

«Партнерство & Співпраця» - саме такою була тема V Міжнародного форуму молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації. Він проходив в онлайновому форматі на платформі Zoom 22-23 квітня 2021 р.

11-35

На відкритті Форуму з вітальним словом до учасників звернулися Оксана Бруй, кандидат наук із соціальних комунікацій, директорка Науково-технічної бібліотеки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація, Ярослава Сошинська, кандидат історичних наук, доцент Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», виконавча директорка ВГО Українська бібліотечна асоціація, Лариса Лугова, директорка Львівської обласної бібліотеки для дітей, віцепрезидентка ВГО Українська бібліотечна асоціація, Заслужений працівник культури України, а також модератори Форуму Вікторія Польова, адміністративна координаторка виконавчого офісу ВГО Українська бібліотечна асоціація, голова Молодіжної секції ВГО Українська бібліотечна асоціація, аспірантка з менеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського, та Катерина Косинська, учений секретар Наукової бібліотеки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, заступниця голови Молодіжної секції ВГО Українська бібліотечна асоціація.

В перший день про свій досвід роботи розповідали закордонні спікери. Сесія супроводжувалася послідовним перекладом з англійської мови на українську, який здійснила перекладачка Олександра Листопад.

Ніколь Клюг (Nicole Klug), бібліотекарка з Баварської державної бібліотеки (м. Мюнхен) розповіла, як завдяки налагодженій співпраці між німецькими публічними бібліотеками та місцевими партнерами було створено велосипедну бібліотеку.

9-54-1

Представниця Асоціації муніципальних публічних бібліотек Литовської Республіки Monika Straupytė (Моніка Страупіте), культурна менеджерка Муніципальної публічної бібліотеки Вінкаса Кудірки (м. Каунас) презентувала роботу Муніципальної публічної бібліотеки Вінкаса Кудірки у Каунасі, яка відома своїми нетрадиційними послугами та інноваційними проєктами. Головним фактором успіху діяльності бібліотеки є багато партнерських відносин. Бібліотека співпрацює зі школами та дитячими садами, місцевими громадами та бізнесом.

11-02-1

Спікерка з Естонії Heleen Karja (Гелен Кар'я), голова Клубу молодих професіоналів Естонської асоціації бібліотекарів, провідна спеціалістка відділу абонементу Національної бібліотеки Естонії, розповіла українським колегам, як пандемія COVID-19 вплинула на послуги естонських бібліотек. І як завдяки партнерам естонським бібліотекам вдалося надавати свої послуги та яким чином це вплинуло на їх діяльність сьогоднішню та плани на майбутнє.

11-25

 

Другу частину сесії продовжили Френт Мара-Міхаела (Frent Mara-Mihaela) та Богдан Ватафу (Bogdan Vatafu), бібліотекарі з Бібліотеки Октавіана Гога повіту Клуж, однієї з кращих публічних бібліотек Румунії. Їх доповідь була про два успішні приклади співпраці бібліотеки з громадськими організаціями – підтримку госпіталізованих дітей та допомогу людям, які перебувають у складних життєвих ситуаціях.
Голова Студентської секції бібліотекознавства та інформатики Словенської бібліотечної асоціації Нежа Подяворшек (Neža Podjavoršek) розповіла про співпрацю та партнерство Словенської бібліотечної асоціації з ключовими учасниками країни для створення словенського бібліотечного простору.

12-26

 

12-10-1

Ще одна спікерка із Литви Greta Ratkute (Грета Кевелайтьєне) працює у Публічній бібліотеці Gabrielė Petkevičaitė-Bitė Паневежського повіту керівником відділу розповсюдження національної культурної спадщини і також представляє Литовську асоціацію бібліотекарів. Вона розповіла про історії успіху співпраці бібліотек Литви з громадськими організаціями, а також про масштабні проєкти, в яких беруть участь усі литовські бібліотеки (аутизм-френдлі бібліотеки), та менші, але не менш важливі проєкти.

13-45

Досвід європейських бібліотек зацікавив учасників Форуму. Вони ставили питання закордонним спікерам і обмінювалися думками та враженнями в чаті. Цікаво було дізнатися про діяльність іноземних колег, занотувати собі їх успішний досвід та започаткувати дружні стосунки.

Після перерви учасників чекала інтерактивна сесія. Її модерували: Катерина Косинська, Оксана Шикула, зав. сектором обліку та контролю Чернігівської міської центральної бібліотеки ім. М. М. Коцюбинського; заступниця голови Молодіжної секції ВГО Українська бібліотечна асоціація, Ольга Забенько, провідна бібліографка комунального закладу "Централізована бібліотечна система відділу культури виконкому Марганецької міської ради Дніпропетровської області"; заступниця голови Молодіжної секції ВГО Українська бібліотечна асоціація. Рандомно учасники були розподілені на три кімнати. Відповідно мали завдання обговорити три теми: співпраця з владою, співпраця з громадськими організаціями та співпраця з бізнесом. Кожна команда обговорила різеі аспекти налагодження співпраці. По завершенню інтерактивного обговорення питань в загальній кімнаті обговорили свої напрацювання.

16-15

Ввечері на учасників Форуму чекала неймовірна crazy вечірка, яку підготувала Жанна Ільїна, кураторка у структурному підрозділі Молодіжного центру «М-Формація» Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської міської територіальної громади Житомирської обл., переможець Всеукраїнського конкурсу «Творчий злет: молодий бібліотекар року» у 2020 р., та Оксана Шикула. Бібліотекарі віртуально зганяли в Бердичів до пам'ятків архітектури, а потім розгадали замислувату музвікторину. Додали нот гітари і релаксували під рокмузику. Після року захотілось чогось свого, рідного, українського... поділись на групи та й заспівали українську народну пісню! Недовго думаючи, потрапили у бібліовулик, де місцевий мер подарував бібліотеці особливий мед! Після солодкого, розганяли калорії. А на завершення party разом з коучем учасники Форуму розслабилися, правильно подихали, побажали один одному всіляких приємностей на ніч і розійшлися в очікуванні продовження Форуму на другий день.

 

На другий день виступали українські спікери. Сесію другого дня Форуму розпочав Костянтин Картузов, директор Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва. Його доповідь була про кульмінацію апогею бібліотечного апофеозу на місцевому ТБ на прикладі власної телепрограми «Книжкова альтанка».

9-47

Як організувати роботу так, щоб партнери знаходили вас самі: 10 бібліотечних лайфхаків продемонструвала Олена Колінько, бібліотекарка відділу соціокультурної роботи Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара.

10-09

Налзвичайною історією успіху розвитку і модернізації сільської бібліотеки поділилися Аліна Гулик, в.о. завідувачки Публічної бібліотеки Тур'є-Реметівської сільської ради Закарпатської області, та Ігор Огура, директор ТОВ «Бібліо.Центр», м. Львів.

10-24

 

10-35

 

Олена Ніколаєнко, бібліотекарка сектору розвитку бібліотеки та зв’язків з громадськістю Харківської обласної бібліотеки для дітей, розповіла про соціально-екологічний проєкт «Зелені легені».

10-41

 

Тетяна Кущук, директорка Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської міської територіальної громади Житомирської області, поділилася власним досвідом партнерства та розповіла, як не стати "тягарем" для влади.

10-55-1

 

Меценатство в бібліотеці таки існує! Віра Котинська, директорка Сіверської бібліотеки для дітей Донецької області, показала, як звичайна бібліотека перетворилася в крутий і потужний інформаційний центр та які інноваційні заходи вони проводять для дітей міста.

11-08

 

Під час наступної сесії Марина Радюшина, бібліотекарка та Олександр Токарєв, інженер з комп'ютерних систем Центральної бібліотеки Лисичанської централізованої бібліотечної системи Луганської області розповіли про «BIBLIOHUB» як платформу для успішної співпраці в бібліотеці.

12-03

 

Про такий важливий напрям співпраці як професійне партнерство говорила Тетяна Хованець, завідувачка науково-методичного відділу Тернопільської обласної бібліотеки для дітей, на прикладі роботи професійного бібліотечного об’єднання «Конструкторського бюро бібліотекарів».

12-16

 

У своєму виступі «БУРхливі можливості співпраці з бібліотеками» Катерина Косинська, учений секретар Наукової бібліотеки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, висвітлила приклади та можливості співпраці з волонтерським рухом «Будуємо Україну разом».

12-33

 

Після перерви відбулася церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу для молодих бібліотекарів імені Л. Б. Хавкіної на кращу наукову роботу та інноваційний проєкт.

13-07

На завершення Форуму голова Молодіжної секції УБА Вікторія Польова представила заплановані заходи, проєкти та конкурси від МС УБА. Також всі учасники за бажанням мали можливість висловити свої враження від проведеного Форуму або побажання.

13-44

Такий довгоочікуваний V Міжнародний форум молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації відбувся! Безліч цікавої інформації, різнопланові виступи, нестандартні завдання, обмін думками – все це сприяло професійному зростанню бібліотекарів, надихало на появу нових ідей та задумів, а також стимулювало розвивати напрямки співпраці і партнерства задля процвітання бібліотек. Проведений професійний захід, показав, що сучасні бібліотекарі – це розумні та креативні, відкриті до співпраці і партнерства. А одним з кроком в цьому напрямку і стала участь у Форумі.

Ольга Забенько, провідна бібліографка КЗ "Централізована бібліотечна система

відділу культури виконкому Марганецької міської ради Дніпропетровської області";

заступниця голови Молодіжної секції ВГО Українська бібліотечна асоціація.

 

ПРОГРАМА ФОРУМУ

PROGRAM (ENG)

 

Подія у Facebook

Презентації спікерів Форуму розміщено тут  (доступні для дійсних членів та партнерів Асоціації).

Фотозвіт тут.

 

Read 3882 times