• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Tuesday, 11 April 2017 15:13

ІІ Форум молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації «Бібліотека в тренді»

6-7 квітня 2017 р. відбувся ІІ Форум молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації «Бібліотека в тренді», ініціатором та організатором якого виступила Молодіжна секція УБА за партнерської підтримки Міністерства молоді та спорту України, Науково-технічної бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського та компанії «Антиплагіат».

У заході взяли участь молоді бібліотечні фахівці України, іноземні колеги-бібліотекарі з Польщі, Румунії, Словенії, Хорватії та всі, хто цікавиться культурними новаціями у національному та світовому контексті. Місцем зустрічі в перший день Форуму став студентський простір Belka у Науково-технічній бібліотеці КПІ ім. Ігоря Сікорського, а наступного дня молодих бібліотекарів приймав творчий простір KMArt Space.

Вступне слово Форуму виголосили заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, директор Науково-технічної бібліотеки КПІ ім. І. Сікорського, член Президії УБА Оксана Бруй, Президента УБА Ірина Шевченко, які акцентували увагу на активності бібліотечної молоді та її участі у формуванні провідних культурних тенденцій.

Початок Форуму поклали іноземні бібліотечні фахівці. Вони поділилися досвідом бібліотечної роботи у їх країнах. Зокрема, Габріела Істрате, бібліотекар з Румунії проаналізувала інновації у румунських бібліотеках – приміром, проект «Бізнес» для непрацевлаштованих людей, комп’ютерні курси для людей, старших за 50 років, літню бібліотеку у парку, проект сексуальної освіти для підлітків. Івана Садовська, бібліотекар з Хорватії ознайомила з діяльністю Хорватської бібліотечної асоціації та головними бібліотечними проектами Хорватії. Майя Йелен, бібліотекар зі Словенії поінформувала про роботу Словенської бібліотечної асоціації та можливості молодих дослідників у академічних бібліотеках Словенії. Кароль Барановські, бібліотекар з Польщі у доповіді «Бібліотека – місце, де речі трапляються» познайомив українських колег з досвідом проведення ігор та квестів з історії Кракова та Польщі.

DSC 0233

З доповіддю про особливості фондів публічних бібліотек зарубіжних країн на сучасному етапі та перспективи їх розвитку виступила Юлія Вовк, бібліотекар І категорії ДБУ для юнацтва. Професійну зацікавленість викликали презентації про роль даних у відкритому доступі (Тетяна Борисова, завідувачка відділу електронних ресурсів Наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія») та компетенції бібліотекаря у пост-інформаційному суспільстві (Костянтин Картузов, заступник директора Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва). Перед учасниками також виступили: керівник відділу розвитку компанії «Антиплагіат» – українських розробників програмного забезпечення -Сергій Ткаченко, який представив своє бачення ролі бібліотек у формуванні академічної доброчесності; інженер відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Чернігівської міської центральної бібліотеки Анатолій Кульченко, який ознайомив учасників з можливостями презентації бібліотекою своєї діяльності.

DSC 0304

Окремий тематичний блок було присвячено проектній діяльністі українських бібліотек. Спікери розкрили проекти різного спрямування, орієнтовані на нові способи задоволення інформаційних та культурних потреб користувачів – безкоштовні мовні курси, партнерство з виставками, фестивалями, конкурси для бібліотекарів, популяризація нової поліції (Анатолій Кульченко з Чернігівської міської центральної бібліотеки, Ірина Патрон, бібліотекар Львівської обласної бібліотеки для дітей, Олена Позняк, бібліотекар 2 категорії Центральної міської бібліотекиім. М. Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаїв, Юліана Ходарєва, головний бібліотекар Кабінету бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка, Христина Шовкопляс, бібліотекар 1 категорії Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка).

DSC 0322

Цікавим досвідом про синергію соціокультурних заходів і обслуговування користувачів поділився Анатолій Кульченко у виступі «А книгу у вас почитати можна?». Масові заходи інтелектуального характеру висвітлив Андрій Алієв, бібліотекар Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва. Про реалізацію Глобальних цілей сталого розвитку, визначених ООН на 2016-2030 рр., бібліотечними засобами у роботі з юнацтвом та молоддю розповіла Людмила Рабаданова, головний методист Державної бібліотеки України для юнацтва.

DSC 0494

Кілька виступів стосувалися досвіду співпраці Вікіпедії та українських бібліотек, можливостей використання Вікіджерел (цю тему розкрили Ольга Нестеренко, завідуюча відділом комплектування і обробки Центральної міської бібліотеки імені Лесі Українки Херсонської централізованої бібліотечної системи та Артем Комісаренко, член Правління ГО «Вікімедіа Україна»). Представник видавництва «Ірбіс комікси» Олеся нагадала учасникам про дитинство і розповіла про комікси як новий жанр літератури для навчання та засвоєння інформації. Як з’ясувался, комікси нерідко бувають для дорослих з економічної та історичної тематики.

Важливим аспектом Форуму були доповіді координатора програми «Молодіжний працівник», наукового співробітника Державного інституту сімейної та молодіжної політики Анни Острікової та координатора проекту «Розвиток мережі молодіжних центрів в Україні» Олега Слабоспицького. Адже це можливості для взаємодії бібліотечної та соціальної сфери для вирішення спорідненої проблематики.

Учасникі Форуму також відвідали Американську бібліотеку імені Віктора Китастого та ознайомились з інноваційними послугами, що надає дана бібліотека своїм користувачам.

17795950 1332217243494373 6000048808016220888 n

Частина учасників Форуму в другий день відвідала паралельний захід у Головному тренінговому центрі для бібліотекарів УБА, під час якого відбулись презентація та публічне обговорення робіт молодих учених у галузі бібліотекознавства та соціальних комунікацій.

Завершився Форум засіданням Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації, під час якого було обговорено проекти та заходи, що наразі актуальні для Секції, а також розглянуто нові ініціативи.

ІІ Форум молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації «Бібліотека в тренді» був насичений подіями, емоціями та драйвом, адже продемонстрував важливість інтегрування національного та європейського досвіду роботи бібліотек. Подія засвідчила зацікавленість бібліотечної молоді в інноваційних проектах у контексті світових культурних трендів.

DSC 0549

Фотозвіт дивіться тут.

Презентації спікерів Форуму дивіться тут.

 

Людмила Рабаданова,

головний методист ДБУ для юнацтва,

кандидат філософських наук

Read 3926 times