• +38(097) 657-25-40

Підтримати секцію

Школа молодого бібліотекаря УБА

Школа молодого бібліотекаря Української бібліотечної асоціації – це культурно-освітній проект, який проводиться у форматі тренінгів з використанням інтерактивних форм навчання, майстер-класів, практичних занять та інших форм, що сприяють розвитку креативності його учасників.

Школа         

Головна мета, яку організатори Школи ставлять перед собою, – допомогти молодим бібліотекарям швидко та легко  адаптуватись у професійному бібліотечному середовищі:  опанувати основи стратегічного планування, організаційного розвитку та інноваційних послуг бібліотек; використання веб-технологій, блогів та соціальних мереж; основи лідерства, фандрейзингу та проектної діяльності; елементи моніторингу й оцінки для посилення результативності роботи сучасних книгозбірень.

Проводиться Літня та Зимова школа. Кількість учасників – від 20 до 30 молодих бібліотекарів.

У 2013-2018 роках проведено такі школи:

1. Серпень 2013 р. Літня школа молодого бібліотекаря УБА. Місце проведення: с. Поляниця Івано-Франківської обл. Кількість учасників школи: 30. Термін проведення: 5 днів. Головна мета Школи – допомогти молодим бібліотекарям швидко та опанувати основи стратегічного планування, організаційного розвитку та інноваційних послуг бібліотек; використання веб-технологій, блогів та соціальних мереж; основи лідерства, фандрейзингу та проектної діяльності.

2. Лютий 2014 р. Зимова школа молодого бібліотекаря УБА. Місце проведення: с. Орявчик Львівської обл. Кількість учасників школи: 30. Термін проведення: 5 днів. Кінцевим результатом Школи стала розробка кожним учасником власного проекту, що буде впроваджений в роботу його бібліотеки.

3. Серпень 2014 р. ІІ Літня школа молодого бібліотекаря УБА. Місце проведення: с. Поляниця Івано-Франківської обл. Кількість учасників школи: 20. Термін проведення: 4 дні.  Учасники школи змогли дізнатись про інноваційні бібліотечні послуги в Україні та закордоном та розробили проекти з провадження нових послуг в роботу своїх бібліотек.

4. Лютий 2015 р. ІІ Зимова школа молодого бібліотекаря УБА. Місце проведення: с. Ізки Закарпатської обл. Кількість учасників школи: 20. Термін проведення: 4 дні. Робота Школи відбулась за фінансової підтримки УБА та її партнерів - компанії PressPoint, Передплатної агенції «Періодика», Еко-курорту «Ізкі» та ГО «Асоціація бібліотекарів Закарпаття». Учасники школи змогли дізнатись про PR та рекламу, імідж бібліотеки, брендинг, ефективні комунікації, роботу за ЗМІ, створення рекламних роликів, створення рекламних макетів у Photoshop, створення і розміщення інтернет-реклами.

5. Лютий 2016 р. ІIІ Зимова школа молодого бібліотекаря УБА. Місце проведення: с. Ізки Закарпатської обл. Кількість учасників школи: 21. Термін проведення: 4 дні. Робота Школи відбулась за фінансової підтримки УБА та її партнерів - Еко-курорту «Ізкі» та ГО «Асоціація бібліотекарів Закарпаття». Учасники школи змогли дізнатись про партнерство, імідж бібліотеки, PR та рекламу, електронний документообіг, створення медіапродуктів у бібліотеці, організацію роботи медіатеки, мотивацію, стрес-менеджмент та ораторське мистецтво.

6. Лютий 2017 р. ІV Зимова школа молодого бібліотекаря УБА. Місце проведення: с. Ясиня Закарпатської обл. Кількість учасників школи: 19. Термін проведення: 4 дні. Робота Школи відбулась за фінансової підтримки УБА та її партнерів - Британська Рада в Україні та ГО «Асоціація бібліотекарів Закарпаття». Учасники школи змогли дізнатись про забезпечення високого рівня сервісності у бібліотеці, організацію затишного простору та використання нових IT-технології, а також прослухали спеціалізований тренінг за програмою Британської Ради в Україні «Активні громадяни».

7. Лютий 2018 р. V Зимова школа молодого бібліотекаря УБА. Місце проведення: с. Ізки Закарпатської обл. Кількість учасників школи: 29. Термін проведення: 4 дні. Робота Школи відбулась за фінансової підтримки УБА та ГО «Асоціація бібліотекарів Закарпаття». Учасники школи змогли дізнатись про основи інформаційної грамотності для бібліотекарів, мобільні технології в обслуговуванні користувачів, критичне мислення, event-managment та SMM-management.

Символ Школи – сова – як символ мудрості.

PNG                                                winter

 

Корпоративні матеріали школи:

  • Футболка
  • Кепка
  • Шарф
  • Кружка
  • Флеш-накопичувач

Переглянуто 2930
Підтримати секцію Підтримати!
«Подати ідею/задати запитання» Подати!