• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Wednesday, 22 August 2018 19:33

Підсумки ІІІ Літньої школи молодих бібліотекарів УБА, 6-9.08.2018 р., Запорізька обл.

З 6 по 9 серпня 2018 р. у місті Мелітополь та смт. Кирилівка Запорізької області пройшла ІІІ Літня школа молодих бібліотекарів УБА. Це інформаційно–освітній проект, головна мета якого – допомогти молодим бібліотекарям швидко та легко адаптуватись у професійному бібліотечному середовищі та сформувати власну активну дієву позицію. Учасниками Школи стали 25 енергійних, творчих, активних та креативних молодих бібліотекарів з різних куточків України, які були відібрані на конкурсній основі і приїхали на професійне навчання.

Робота школи відбулася за фінансової підтримки УБА та її партнерів – Відділу культури Мелітопольської міської ради Запорізької області, Централізованої бібліотечної системи відділу культури Мелітопольської міської ради Запорізької області, Програми розвитку ООН, яка підтримала 9 учасників Школи, та Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, що діє за дорученням Уряду Німеччини, яке підтримало ще 7 учасників Школи.

Тренерами ІІІ Літньої школи були:

Бояринова О. Є., РR–менеджер Виконавчого офісу УБА, голова Молодіжної секції УБА, тренер ГТЦ – організатор Школи;

Вірстюк М. М., член УБА – організатор Школи;

Косуля І., представник Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, що діє за дорученням Уряду Німеччини;

Лугова Л. А., директор Львівської обласної бібліотеки для дітей, член Президії УБА, заслужений працівник України – директор Школи.

Своє навчання школярі розпочали з бібліотек міста Мелітополь. З проектною діяльністю, новими формами роботи для дітей та організацією сімейного дозвілля ознайомила всіх Центральна дитяча бібліотека ім. А. Гайдара (Мальвіна). Далі робота продовжилась у бібліотеці–філії ім. М. Горького – центрі громадської активності, в якому проходять заходи неформальної освіти та організована діяльність коворкінг–центру. Наступна локація була у міській бібліотеці ім. Лермонтова, де працівники бібліотеки розповіли про співпрацю з місцевою владою та громадським сектором, а також про бібліотеку як партисипаційний центр для громади. Приємною несподіванкою для школярів стала екскурсія до унікальної пам’ятки давньої культури в Україні – Національного заповідника «Кам’яна могила».

Офіційне відкриття ІІІ Літньої школи молодих бібліотекарів відбулося у смт. Кирилівка. Тут пролунав перший дзвоник і наступні дні навчання були досить насиченими. Правило 4Р, як правильно «продати» і оформити бібліотечну послугу, щоб вона була цікава і популярна серед користувачів, піднімала бібліотеці рейтинг серед різних установ і закладів культури, учасники дізналися на уроці маркетингу та дизайну бібліотечних послуг. Учасники поділилися на команди і виконали перше практичне завдання – змоделювали ситуації, коли користувач отримує послугу у бібліотеці (погляд з боку користувача). Далі говорили про бібліотечні послуги з використанням інформаційних технологій.

Про бібліотеку позитивних змін – сервіс та антисервіс – розповіла директор школи Лариса Лугова. Ірина Косуля, представник Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, що діє за дорученням Уряду Німеччини, розповіла про досвід співпраці GIZ з партнерськими бібліотеками в Харківській, Запорізькій та Дніпропетровській областях, а також провела сесію для партнерських бібліотек GIZ з роботи над стратегіями закладів. Потім учасники школи віртуально подорожували Європою, Америкою та Україною, вивчаючи кращий досвід бібліотечних послуг. Домашнім заданням для школярів було підготувати доповідь чи презентацію про цікаву та нестандартну послугу своєї бібліотеки. Кожен з 25 учасників охоче розповів про цікавинки у своїй роботі. Проект УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки програми ЄС «Еразмус+» розкрила у своїй презентації Оксана Бояринова. Вона докладно розповіла як створити та організувати діяльність у Пункті європейської інформації.

Для всіх бажаючих учасників школи відбулася спеціальна фотосесія з книгами на березі Азовського моря #LibrarianFashion. На завершення навчання всі учасники отримали сертифікати про участь у ІІІ Літній школі, а найактивнішим вручили пам'ятні подарунки від УБА.

Кожен з учасників школи поїхав додому з новими ідеями, враженнями, креативом, досвідом та новими силами, знаннями і навичками, аби якомога скоріше трансформувати та модернізувати свою бібліотеку.

Презентації тренерів дивіться тут

Презентації учасників дивіться тут.

Фотозвіт дивіться тут.

Відеосюжет дивіться тут та тут.

Оксана Шикула, 

зав. сектором обліку та контролю 

Чернігівської міської центральної бібліотеки ім. М. М. Коцюбинського, 

член Молодіжної секції УБА

Read 570 times