• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

З 9 по 14 жовтня, 2018 р. в рамках міжнародного проекту «Ми - українці. Я і ти!», що реалізує Львівська обласна бібліотека для дітей, відбулись «Бібліотечні фестини» - виїзд до українців, що живуть у Польщі. Завдяки підтримці Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації, бібліотека отримала грант на реалізацію цієї поїздки.

Перша зупинка на нашому шляху - м. Ольштин. Місто зустріло нас вибухом осінніх барв і теплом посмішок учнів Ольштинської початкової школи № 2 ім. Ярослава Домбровського, що взяли участь у козацькому квесті "Пропала булава". Підготувала і провела квест - Ольга Забенько, провідний бібліограф з м. Марганець, Дніпропетровської обл.

Міжнародна федерація бібліотечних асоціації та установ (IFLA) провела щорічний 83‑ий бібліотечний конгрес (World Library and Information Congress або WLIC 2017) з 19 по 25 серпня. Місцем проведення глобального бібліотечного івенту обрали культурну столицю Європи-2016 - місто Вроцлав у Польщі. Така локація стала реальною можливістю для бібліотечної спільноти України долучитись до міжнародного бібліотечного конгресу.

Цього року, на початку літа, подією “mustgoon” для кожного бібліотекаря була Польсько-українська зустріч молодих бібліотекарів, 5-7 червня 2017 р., м.Катовіце (Польща). Щоби потрапити туди, потрібно було заповнити анкету, одним з пунктів якої було есе «Новітні технології в бібліотеці». Скажу чесно, довго вагалася, чи зумію правильно подати своє бачення. Але в останній день прийому заявок мене осінило) І … ви не можете уявити мою радість, коли прийшло підтвердження від організаторів з Виконавчого офісу Української бібліотечної асоціації, про те, що я потрапила у 20! Молодих бібліотекарів зі всієї України і можу починати пакувати валізи.

З 5 по 7 червня 2017 р. делегація Української бібліотечної асоціації взяла участь у Польсько-українській зустрічі бібліотекарів, організованій Сілезькою бібліотекою у м. Катовіце ‒ головною публічною і науковою бібліотекою Сілезького воєводства за підтримки Міністерства культури і національної спадщини Польщі.

Скориставшись можливістю бути учасницею міжнародного семінару «Ринок електронних книг та бібліотечне партнерство», який відбувся 19-20 квітня 2016 р. у місті Аникщай (Литовська Республіка), я, разом з іншими членами УБА та Молодіжної секції, мала нагоду побувати у шести литовських бібліотеках. Кожна бібліотека - це окрема історія і враження, якими хочу поділитися у цій статті з вами.  

Молодіжна секція УБА запрошує Вас до нового проекту Секції, а саме: на веб-прогулянку до словацької бібліотеки у м.Левіце.

Прогулянку проведе наш гід – Юлія – колишня львів’янка, юрист за освітою, яка мріє працювати у бібліотеці чи у книжковому магазині, бо книги – то її захоплення. До того ж, вона має свій блог, сторінки якого має можливість погортати кожен, хто зацікавиться.

Бібліотечна молодь України, приєднуйтесь до  ILN peer mentoring program!

Це чудова можливість поспілкуватися з колегами з усього світу, поділитись власним досвідом і дізнатись більше про інновації міжнародних бібліотек.

Кременчуцька міська ЦБС для дорослих давно мала за мету перейняти досвід іноземних колег. Обмін досвідом з польськими колегами з’явився завдяки плідній співпраці на протязі останніх 5 років з ГО "Інформаційно – просвітницький центр "Європейський клуб". За останні декілька років спільно з громадською організацією було втілено декілька проектів, наприклад «Радіо в бібліотеці» (партнер - програма Бібліоміст).

Шановні колеги!

Молодіжна секції УБА (МС УБА) запрошує усіх колег приєднатися до онлайн-зустрічі з Кароліною Ягодою Адамчик (Польща), що відбудеться 18 травня о 14.30 за цим посиланням .

Задати запитання Кароліні Ви зможете у коментарях під онлайн-трансляцією.

Розповісти про це місце, мабуть, надихнуло відкриття подібного у нашому містечку – Вінниці. Кожен приходить сюди зі своєю метою. Одні – провести час з друзями, інші – щоб випити кави, треті – у пошуках художнього натхнення. Подібних місць в різних штатах США багато. Це – кав’ярня-бібліотека. Це навіть не бібліотечна кав’ярня. Дивне поєднання, але нічого дивного, адже ранок для американця починається з читання свіжої преси.

Сторінка 1 із 2