• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

«Бібліотечні фестини» в межах проекту «Ми - українці. Я і ти!»

З 9 по 14 жовтня, 2018 р. в рамках міжнародного проекту «Ми - українці. Я і ти!», що реалізує Львівська обласна бібліотека для дітей, відбулись «Бібліотечні фестини» - виїзд до українців, що живуть у Польщі. Завдяки підтримці Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації, бібліотека отримала грант на реалізацію цієї поїздки.

Перша зупинка на нашому шляху - м. Ольштин. Місто зустріло нас вибухом осінніх барв і теплом посмішок учнів Ольштинської початкової школи № 2 ім. Ярослава Домбровського, що взяли участь у козацькому квесті "Пропала булава". Підготувала і провела квест - Ольга Забенько, провідний бібліограф з м. Марганець, Дніпропетровської обл.

Директор школи Івона Ясінська спільно з вчителькою української мови Мирославою Четирба-Піщако створила усі умови для того, щоб діти української меншини могли вивчати мову, історію та культуру своєї країни. Для них виділені два обладнаних класи, виділяються кошти на придбання літератури українською мовою. Це чудовий приклад взаєморозуміння між дирекцією та викладачами.

За традицією учасники "бібліотечної гастролі" у супроводі партнеру по проекту Piotr Tabaka відвідали Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie. З приємністю побачили на відкритому доступі книги Ірини Калинець та Дарії Іваницької. Зазирнули за мури замку, де мешкав М.Копернік, побували у Безпечному притулку для мігрантів і поспілкувались з Hanna Maria Wasilewska та її командою, що допомагають мігрантам.

44658224 548390565602044 1866807006925422592 n

Далі ми вирушили у м.Бартошиці, де на нас очікувала зустріч з учнями та вчителями школи ім.Л.Українки з українською мовою навчання.

У променях сонця багряним вогнем палає листя калинових кущів, що висаджують випускники. Директор Szkoła Podstawowa nr 8 im. Łesi Ukrainki z Ukraińskim Językiem Nauczania - Lubomira Txip, розповідає історію школи. І ми розпочинаємо знайомство з учнями. Казковий квест, пальчиковий театр для учнів 0,1,2 та 4 класів провела Kateryna Sukhorebska, майстер-клас ''Український віночок" для 5 класу провела Забенько Ольга, разом з Liubov Savaryn ворожили на вечорницях 5 та 8 класи. День насичений позитивом від спілкування з дітьми та вчителями.

44658246 1659865764314915 7498705984747995136 n

На другий день роботи у школі в Бартошицях Kateryna Sukhorebska познайомила дітлахів з мишенятком Круть, старшокласники показали свої знання під час гри "Україна - це ти " та історичної подорожі у минуле України з Оленою Кремньовою, читали лірику українських поетів та співали пісень під час молодіжного літературника "Настрій - Україна" та віднайшли багато спільного між двома країнами під час участі в євро вікторині «Україна+Польща» з Ольгою Забенько.

44703480 1901954036766699 8690395839853494272 n

Гастроль" у Бартошицях завершилась конференцією для вчителів української мови Вармінсько-Мазурського воєводства. Директор школи  Lubomira Txip звернулась з вітальним словом до усіх учасників. Разом із координатором проекту Piotr Tabaka вона вручила грамоти та пам'ятні сувеніри команді бібліотекарів з України. 

"Українська бібліотека та українська діаспора: розвиток та співпраця", огляд інтернет- ресурсів для вчителів укр.мови та розмову про користь домашнього читання українською мовою провела координатор проекту Кремньова Олена. Як використовувати інтерактивну дошку у роботі вчителя та презентацію Мишеняткової абетки провела Kateryna Sukhorebska. А на завершення - спілкування, плетіння патріотичних браслетів та планування подальшої роботи по проекту. "Многая літа!" - зазвучало на завершення нашої зустрічі, "Многая літа!" - запульсувало в серцях і душах! «Многая літа!» - неймовірним людям, що зберігають та передають любов до української мови дітям, які народились та ростуть на чужині.

Останній пункт нашої подорожі - м. Ельблонг. Нас гостинно приймає голова ельблонського відділення Об'єднання українців у Польщі - Стефан Дембіцький.
Раз на рік учні пунктів вивчення української мови приїжджають до Ельблонга, щоб поспілкуватись, взяти участь у різноманітних майстер-класах. Цього року до цієї акції долучились бібліотекарі з України.

День зустрічі українців. Невеликий будинок школи гуде, мов вулик. Діти охоче малюють героїв українських народних казок, із захопленням беруть участь в історичних квестах та демонструють знання з української історії й світової культури, щиро і відверто спілкуються з нами. Молодші учні охоче бавились у пальчиковий театр, мандруючи сторінками книги К. Міхаліциної «Бабусина господа». Учні середнього віку, уважно слухаючи "Казку про Майдан", переживали цю подію. Майстер-клас з виготовлення патріотичних браслетів захопив і дітей, і дорослих. Браслети плели для себе, і у подарунок для батьків. Діти з гордістю носили вибороні у квестах значки з українською символікою, стрічки у кольорах українського прапора та мініатюрні гетьманські булави.

44767005 303835226884231 415933725390405632 n

Також відбулось обговорення перспектив майбутньої співпраці по проекту із Стефаном Дембіцьким, його заступником і вчителями. Пунктам вивчення української мови передали у подарунок комплект книжок та журналів українською мовою. А у неділю - 14 жовтня, на Свято Покрови, усі разом молились в Українській греко-католицькій церкві м. Ельблонг.

Ми дуже вдячні всім, хто долучився до організації і допоміг нам здійснити цю мандрівку з польської сторони. Зокрема:
- координатору проекту, вчителю української мови - Петрові Табаці Piotr Tabaka
- директору початкової школи ім. Я. Домбровського Івоні Ясінській, вчителю української мови Мирославі Четирбі-Піщако, журналісту Радіо Ольштин - Ганні Василевській Hanna Maria Wasilewska, м. Ольштин; 
- директору школи з українською мовою навчання ім. Лесі Українки - Любомирі Тхір Lubomira Txip та педагогічному колективу школи, м. Бартошиці; 
- голові ельблонського відділення Об'єднання українців Польщі - Стефанові Дембіцькому його заступнику Мирославу Притулі, вчителям і вихователям що працювали разом з нами, подружжю Андрію та Іванці Шмигельським, м. Ельблонг.

44135018 1376598262474795 994987272141012992 n

А ще хочеться подякувати бібліотекарям, що зголосились взяти участь у цьому виїзді: Катерині Сухоребській (м.Львів), Забенько Ользі (м. Марганець) та волонтеру проекту Любов Саварин (м. Самбір).

До нових зустрічей!

Переглянуто 317