• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Візит бібліотекарів до Польщі

Кременчуцька міська ЦБС для дорослих давно мала за мету перейняти досвід іноземних колег. Обмін досвідом з польськими колегами з’явився завдяки плідній співпраці на протязі останніх 5 років з ГО "Інформаційно – просвітницький центр "Європейський клуб". За останні декілька років спільно з громадською організацією було втілено декілька проектів, наприклад «Радіо в бібліотеці» (партнер - програма Бібліоміст).

12166725n

Кременчуцький ІПЦ «Європейський клуб» активно розвиває співпрацю з польськими партнерами в галузі освіти, культури та молодіжних обмінів. Тож результатом чергового вдалого проекту громадських діячів і бібліотеки став робочий візит 4 бібліотекарів бібліотечної системи для дорослих, який відбувався з 5 по 17 жовтня 2015 року. Візит проходив в рамках проекту «Перейняття практичного досвіду роботи з молоддю в Центрі співпраці молоді та бібліотеці в Гдині» в Республіці Польща.

Стажування кременчуцьких  бібліотекарів проходило у бібліотечній системі міста Гдиня. Бібліотечна система налічує 23 бібліотеки – філії та центральну бібліотеку. Місто входить в так зване тримісто – своєрідний конгломерат трьох міст на узбережжі Балтійського моря, що складається з Гданська, Гдині і Сопоту.

На протязі всього проекту, який мав освітній характер, українські бібліотекарі приділили особливу увагу вивченню досвіду роботи польських колег як центрів громадської та волонтерської діяльності.  

Бібліотечні візитери побували в таких бібліотеках:

Манхетен бібліотека, розташована у торговому центрі м. Гданськ;

DSCF3296

DSCF3310

DSCF3292

у бібліотеці м. Румія, яка завдяки виграному проекту розташувалась у приміщенні залізничного вокзалу, а приміщення витримане у стилі англійської класичної бібліотеки;

100 5424

в бібліотеках – філіях міста Гдиня.

DSCF3141

100 5383

DSCF3242

Стажування було організовано Центром молодіжної співпраці та фінансувалося програмою Еразмус+.

Всі учасники професійного візиту отримали позитивні емоції, набули нового досвіду у роботі бібліотек, який згодом має втілитися в проектах на базі бібліотек міста Кременчука.

.                            Майдак Т.О.,

завідувач організаційно – методичним відділом

ЦМБ ім. М. Горького

Переглянуто 716