• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Friday, 08 February 2019 11:33

План роботи Молодіжної секції УБА на 2019 рік

Молодіжна секцію УБА ставить собі за мету всебічне сприяння професійному розвитку молоді УБА, підтримка молодіжних ініціатив та професійної активності. У кінці 2018 році в секції відбулися структурні зміни - ми відмінили окреме членство у секції та зосередили свою діяльність на всій молоді - членах УБА до 35 років. Також ми оновили положення  секції та подали зміни у новий Статут УБА. Тепер Молодіжною секцією опікується член Президії ВГО Українська бібліотечна асоціація Тетяна Борисова. У грудні новим головою секції стала Вікторія Польова. 

 

У 2019 році ми плануємо продовжити роботу по ключових проектах та напрямках секції, а також започаткувати нові проекти.

plan 2019

На продовження традиції неформального навчання молоді, 12-15 лютого 2019 року ми проведемо VI Зимову школа молодих бібліотекарів УБА. Ключова тема школи у 2019 році – Visible Library: професійна комунікаціяПонад 20 молодих бібліотекарів з різних регіонів України отримають нові знання та навички у напрямі ефективних комунікацій.

Масштабною подією для бібліотечної молоді України є ІV Міжнародний форум молодих бібліотекарів УБА, який цьогоріч відбудеться у м. Харків 11-12 квітня 2019 р.. Тема форуму – «БІБЛІОТЕКА: ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ», основниі напрями роботи:

  • технології (віртуальна реальність, штучний інтелект, кібербезпека);

  • Грамотність (цифрова грамотність, медіаграмотність, інформаційна грамотність, Data Literacy);

  • Промоція (event-менеджмент, бібліотечний маркетинг, промоція книг, підтримка читання).

Учасниками стануть 150 молодих та досвідчених спеціалістів із різних регіонів України, також планується участь зарубіжних колег. Метою Форуму є зустріч молодих бібліотекарів для обговорення інноваційних напрямків діяльності. Це чудова можливість відкрити для себе нові можливості у професії, обмінятись ідеями та результатами бібліотечних ініціатив, познайомитись з колегами з України та світу, налагодити нові партнерства. У програмі заходу - доповіді, презентації та обговорення, постер-сесія, знайомства та неформальне спілкування.

Щорічні конкурси та відзнаки Української бібліотечної асоціації будуть і для бібліотечної молоді УБА. У квітні 2019 року МС УБА оголосить початок подачі заявок на Всеукраїнський конкурс «Творчий злет: молодий бібліотекар року»-2019, який проходитиме у 2 етапи (загальний відбір за заявкми учасників та фінал на Щорічній конференції Української бібліотечної асоціації (21-22 листопада 2019 р.). Участь у конкурсі можуть взяти молоді бібліотечні активістів з усієї України, членів УБА.

Цьогоріч Молодіжна секція УБА планує взяти активну участь у підготовці та проведенні Літньої школи адвокації спільно з Секцією УБА з адвокації, яку заплановано на липень 2019 року.

Не оминемо і улюблений багатьма бібліотекарями конкурс фотографій. Метою конкурсу є промоція професії, створення якісного контенту на бібліотечну тематику, наповнення фотобанку “Бібліотечна молодь України”. 

Для підтримку програми міжнародної мобільності заплановано міжнародний обмін молодих бібліотечних спеціалістів, який буде реалізовано у червні-вересні 2019 року.

Тиха вечірка у бібліотеці в Україні – всеукраїнський проект, започаткований молодим членом УБА Сергієм Летучим з Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки (Good Library). Акція проходить за підтримкиу партнерстві з Молодіжною секцією УБА наприкінці березня і всі бажаючі можуть долучитись як учасники, волонтери у своєму місті. Унікальна вечірка буде проводитись на базі бібліотек України за підтримки локальних молодіжних громадських організацій. Радіо ефір буде здійснюватись за підтримки радіо “Сковорода” за безпосередньої участі відомого українського письменника Сергія Жадана. Сповіщення про захід вже скоро буде на сайті та офіційній сторінці Молодіжної секції УБА у Facebook.

Новим напрямком роботи Молодіжної секції УБА є розробка та реалізація менторської програми, яка передбачає підтримку досвідченими членами УБА своїх молодих менті в обраному напрямку розвитку. Програма стартуватиме у 2-й половині 2019 року.

Важливою умовою швидкого розвитку молодих бібліотечних фахівців є забезпечення підтримки з боку адміністрації установи, директора бібліотеки. Щоб виявити кращі практики та відзначити тих директорів бібліотек, що опікуються майбутнім професії у 2019 р. ми спільно із Президією УБА започаткуємо конкурс на кращого директора, який підтримує бібліотечну молодь.

Неформальне спілкування - основа, яка може побудувати міцні партнерські стосунки, надихнути на нові проекти та ідеї, підтримати у скрутну ситуацію. Нетворкінг для бібліотечної молоді стане серією заходів, яка відкриє можливості у професійній комунікації однодумців міста. Пілотні зустрічі заплановано на Київ з подальшим мережуванням на інші міста України.

І звичайно, Молодіжна секція УБА відкрита до співпраці та допомоги у реалізації ідей, проектів, ініціатив бібліотечної молоді України. З пропозиціями, ідеями та потребами можна звертатись до адміністрації Молодіжної секції УБА smb-uba@ukr.net.

 

Адміністрація Молодіжної секції УБА:

Тетяна Борисова, членкиня Президії УБА, відповідальна за Молодіжну секцію та роботу із молоддю,

Вікторія Польова, голова Молодіжної секції УБА,

Катерина Косинська, заступниця голови Молодіжної секції УБА.

Read 987 times