• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Wednesday, 02 January 2019 11:17

Звіт Молодіжної секції УБА про роботу за 2018 рік

У 2018 році Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації провела V Зимову школу молодих бібліотекарів УБА, яка відбулась 12-15 лютого 2018 р. в с.Ізки Закарпатської обл. 29 учасників школи зі всієї України відпрацювали 7 уроків з таких тем: трансформація бібліотеки, пошук та критичний аналіз інформації, бібліотека як бренд міста, бібліотека в соціальних мережах: комунікація та створення контенту, мобільні технології в обслуговуванні користувачів, створення плейкастів/QR кодів та їх використання в бібліотечній роботі.

Під час практичних занять школярі у чотирьох командах розробляли концепцію бренду бібліотеки (від сільської до бібліотеки обласного рівня) – визначали позиціонування бібліотеки, її логотип, девіз, сервіси та послуги відповідно до нового бренду. Детальніше читайте тут.

 


Photo by Vira Tukhliy.

 

У березні 2018 року Молодіжна секція УБА підтримала конкурс Громадської організації «Вікімедіа Україна» «Культурна спадщина та видатні постаті краю».

Мета заходу — залучити бібліотекарів та відвідувачів бібліотек до редагування Вікіпедії та наповнити найпопулярнішу енциклопедію знаннями, що накопичуються та зберігаються у бібліотеках. Конкурс передбачав відкрите змагання з написання енциклопедичних статей про об'єкти культурної спадщини українських етнічних територій. Переможці визначались у таких номінаціях: «Найкраща Вікістаття», «Найкраща поліпшена Вікістаття», «Найактивніша бібліотека». За підсумками конкурсу переможці отримали подарунки та дипломи. Про результати конкурсу читайте тут.

12-14 квітня 2018 р. Молодіжна секція УБА організувала та провела IІI Форум молодих бібліотекарів УБА «Бібліотеки та сталий розвиток суспільства». Це всеукраїнський захід за участі іноземних гостей, що об’єднав понад 100 учасників з різних міст та сіл України та іноземних бібліотечних фахівців із семи країн – Республіки Білорусь, Іспанії, Кіпру, Латвії, Румунії, Туреччини, Словенії. Під час Форуму були презентовані та обговорені успішні кейси реалізації проектів, спрямованих на підтримку Цілей сталого розвитку в Україні та закордоном. Важливим подією Форуму стало підписання меморандумів про співпрацю УБА з бібліотечними асоціаціями Кіпру, Словенії та Туреччини. 

Наприкінці першого дня Форуму відбулася церемонія нагородження членів Молодіжної секції УБА премією МС Awards. За результатами відкритого голосування членів секції активістами року були обрані Вікторія Польова та Тетяна Борисова, Кращий проект року «Dislay-кросинг» (керівник Ольга Нестеренко), Кращий навчальний проект року – Школа молодих бібліотекарів УБА (керівники Оксана Бояринова, Микола Вірстюк).
У третій день Форуму пройшла стратегічна сесія щодо створення молодіжних просторів у бібліотеках, організатором якої виступила Асоціація Молодіжних центрів України спільно з Молодіжною секцією УБА. На Сесії було обговорено наявні законодавчі та нормативні акти, вимоги до створення молодіжних просторів, реальні та потенційні послуги, можливості та бар’єри у реалізації таких проектів.
Співорганізаторами Форуму виступили: бібліотека Українського католицького університету, Львівська обласна бібліотека для дітей, видавництво «Самміт-книга», інтернет-магазин книг «Наш Формат», Асоціація Молодіжних центрів України. Повну інформацію про Форум читайте тут.

Photo by Konstantin Nik

 

У серпні 2018 року Молодіжна секція провела ІІІ Літню школу молодих бібліотекарів УБА у місті Мелітополь та смт. Кирилівка Запорізької обл. Тема ІІІ Літньої школи – «High level library: бібліотека, яку створюємо ми». 25 учасників школи зі всієї України ознайомились із партисипативною та інноваційною діяльністю публічних бібліотек міста Мелітополь, відвідали корисні та цікаві тренінги з маркетингу та дизайну бібліотечних послуг, сервісу та антисервісу у бібліотеках, а також поділились інноваційними послугами своїх бібліотек. Робота школи відбулася за фінансової підтримки УБА та її партнерів – Відділу культури Мелітопольської міської ради Запорізької області, Централізованої бібліотечної системи відділу культури Мелітопольської міської ради Запорізької області, Програми розвитку ООН та Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, що діє за дорученням Уряду Німеччини. Детальніше тут.

Проекти МС УБА «Школа молодого бібліотекаря» та «Форум молодих бібліотекарів» потрапили до «Каталогу кращих практик молодіжної роботи в Україні-2018»! Цього року на конкурс було надіслано 173 заявки з усіх регіонів України! За результатами відбору до фіналу конкурсу та каталогу «Кращих практик молодіжної роботи в Україні» потрапили 62 практики, серед яких 2 проекти Молодіжної секції УБА. Завантажити «Каталог кращих практик молодіжної роботи в Україні-2018» можна тут.

Щорічний конкурс «Творчий злет: молодий бібліотекар року», заснований МС УБА у 2014 р., відбувався у два етапи. Під час І-го етапу Конкурсу учасникам необхідно було проаналізувати свою професійну діяльність та заповнити онлайнову анкету. Для участі у ІІ-му етапі Конкурсу журі із 10 заявок було відібрано 5 номінантів, які під час Щорічної конференції УБА змагалися за звання кращого молодого бібліотекаря 2018 року. Партнером конкурсу традиційно виступила компанія PocketBook, яка забезпечила головний приз переможцю – електронну читанку PocketBook. Переможцем Всеукраїнського конкурсу «Творчий злет: молодий бібліотекар року 2018» визнано Введенську Анастасію, бібліотекаря Центральної міської бібліотеки імені Лесі Українки м. Львова.

Молодіжна секція УБА не змінила традиції і у 2018 році традиційно провела фотоконкурс до Всеукраїнського дня бібліотек. Цьогорічній конкурс мав назву «Будь собою». На конкурс було надіслано 73 оригінальні, неординарні, вражаючі, а інколи навіть шокуючі фотографії. Протягом чотирьох місяців користувачі Фейсбук віддали 5736 голосів за найцікавіші фотографії та найулюбленіших учасників. І ось, що в нас вийшло.
За результатами конкурсу у вересні 2018 року було обрано 3 переможця, фотографії яких набрали найбільше вподобань шляхом відкритого голосування у мережі Facebook. Переможці отримали подарунки від Молодіжної секції УБА.
Кращі фотороботи конкурсу розміщені у фотобанку бібліотечних фотографій МС УБА (http://bit.ly/1Mk5eAj) та використані для макета календаря на 2019 рік. Макет календаря для друку, створений членом Луганського ОВ УБА Букрєєвом Олександром, можна завантажити тут

Проект «Display-кросинг», що розпочався з ініціативи членів Секції у 2014 р., продовжився й цього року. Виставка, що кросингувала бібліотеками у 2018 році, мала назву «Читай зі смаком!». Понад 100 бібліотек по всій Україні взяли участь у проекті цього року.

Проект «Бібліотекарі рекомендують...», ініційований членом МС УБА Юлією Чепурко, зібрав відгуки на 460 книг, і продовжує поповнюватись. Відгуки збираються на ресурсі https://anyformatread.org/vidguki.

У 2018 році декілька молодих бібліотекарів - члени МС УБА - були залучені у процес створення мережі молодіжних центрів по всій Україні, та брали участь в державній програмі «Молодіжний працівник». Результатом цих дій стало написання Методичних рекомендацій щодо створення молодіжних просторів у бібліотеках України, до написання яких долучились члени МС УБА. Рекомендації затверджені Президією УБА, Асоціацією молодіжних центрів України та Міністерством молоді та спорту України. Робота МС УБА була відзначена Міністерством молоді та спорту України. Голова Молодіжної секції Оксана Бояринова отримала Подяку від Міністерства молоді та спорту України за вагомий особистий внесок у реалізацію державної молодіжної політики, активну громадську діяльність та популяризацію молодіжного руху в Україні, відданість справі.

В листопаді 2018 року членами Молодіжної секції УБА було запропоновано внести зміни до Статуту ВГО «Українська бібліотечна асоціація», а саме додати декілька абзаців про пріоритет молоді в діяльності УБА. 22 листопада делегатами Звітно-виборної конференції було затверджено ці зміни та нову редакцію Статуту ВГО «Українська бібліотечна асоціація». Також під час звітно-виборної Конференції УБА заступницю голови Молодіжної секції УБА Тетяну Борисову було обрано членом Президії Української бібліотечної асоціації.
А з 1 листопада 2018 р. Молодіжна секція УБА почала діяти згідно із новим Положенням про МС УБА, з яким Ви можете ознайомитись тут.

В грудні 2018 р. четвертий рік поспіль Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації запустила новорічну акцію «Таємний Миколай». Це новорічний обмін подарунками, в якому кожен член Молодіжної секції УБА надсилає подарунок іншому випадково обраному члену Секції, і, відповідно, отримує подаруночок від свого Таємного Миколая.


Комунікація між членами Секції відбувається через власний інформаційний портал http://molod.ula.org.ua/, на офіційній сторінці та групі в Facebook, за допомогою електронних розсилок. Також у 2018 р. ми створили власний Telegram-канал t.me/libmolod.


В грудні 2018 року Оксана Бояринова, незмінна голова Молодіжної секції УБА з 2014, склала свої повноваження та передала керування Секцією новому голові – Вікторії Польовій, адміністративному координатору Виконавчого офісу УБА.

Бояринова Оксана, PR-менеджер УБА, Молодіжна секція УБА

Read 785 times