• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Історія успіху Лаптєвої Лариси

Що таке успіх? Думаю, не одна людина міркувала над цим питанням, адже на перший погляд просте поняття починає асоціюватися з досить різними речами. У когось успіх асоціюється зі славою, визнанням чи відносним везінням у будь-якій справі, у інших - з багатством та великими статками.

Свій успіх я ж асоціюю з моєю професією.

У бібліотеці я почала працювати досить випадково і вважала, що ця робота не для мене і що тут на довго не затримаюсь. Але день за днем, рік за роком бібліотека, книги, читачі досить глибоко пустили у мені коріння. Сьогодні я просто не уявляю себе без неповторного запаху книги у моїй бібліотеці, щирого гамору дітвори, яка забігла після уроків по цікаві книги чи для підготовки д/з за допомогою Інтернет, або без спілкування з жителями мого села чи навіть без  постійної потреби навчатись.

Мабуть, у моїй душі живе шкодливе дитя, яке шукає пригоди на свою голову та руки, адже в один час мені стало замало звичного спокійного бібліотечного життя у маленькій сільській бібліотеці. Тоді й все розпочалось! А все – це проекти, конкурси, відрядження, поїздки, навчання, тренінги, семінари, виступи і т.д. І чим більше я занурювалась у цей вир нової інформації, знань, термінів, тим більше мені хотілося знати та десь побувати.  Побачене у поїздках змушувало втілювати щось нове у своїй роботі, змінювати на краще те старе, що уже було, та вивчати купу раніше геть не зрозумілих програм, сервісів для створення чогось неповторного і впізнаваного серед інших. Мене ніхто не змушував писати заявки, проекти чи вивчати самостійно здавалося б зовсім не бібліотечні поняття. І в цей же час мені стало тісно у моєму селі, районі, області, а мій внутрішній шкідник підштовхнув мене у 2013 році заповнити анкету на участь у Літній школі молодого бібліотекаря УБА.

На той час я вже досить давно була членом Асоціації, але про діяльність об’єднання мала дуже мізерну інформацію, не говорю вже й про людей, які там працюють. Вони здавалися для мене особами на рівні міністрів. Я досить довго думала, що простим смертним бібліотекарям осягнути «вершини» діяльності УБА неможливо! 

Але участь у Літній школі показала зовсім інше обличчя нашого професійного об’єднання. Я зрозуміла, що таких шкодливих дітей в Україні досить багато і мені є до чого рости, на кого рівнятись. Відразу ж по закінченню школи я написала заяву на вступ до Молодіжної секції УБА і в той же час мені вдалося захопити досить цікаву нішу роботи у секції – адміністрування блогу. Напевно тоді в мені проснулась якась часточка гордості за саму себе. Скажу чесно: моїй радості не було меж!

І так ось уже півтора року я живу разом із Молодіжної секцією УБА. А це для мене велика сім’я однодумців, колег, друзів та знайомих. Іноді думаючи про всіх людей, з якими я познайомилася завдяки УБА та МС, я згадую притчу з шкільної програми. Короткий зміст такий,  що тобі треба жити так, щоб кожного дня у тебе були нові чоботи, щоб тобі кланялись всі люди у селі, а по країні у кожному населеному пункті у тебе був будинок. Тому скажу так, що  я маю свої будинки майже у всіх містах нашої чудової країни завдяки членам Молодіжної секції, які готові зустріти, допомогти, прийняти до себе на гостину у будь-яку пору дня чи ночі. Для мене це безцінне!

Крім того емоційного надбання від причетності до діяльності Молодіжної секції, напевно варто розказати все ж таки про успіхи професійні. Тож хочу сказати, що вступ до Секції мене відразу ж зробив успішною. Я розуміла, що  тут зібралися кращі з кращих, поряд з якими не буде часу спати. Якщо не я, то буде хтось інший: більш професійніший, наполегливіший чи розумніший. Всі ці внутрішні протиріччя змушували і змушують іти вперед, допомагати втілювати різні ініціативи нашого об’єднання молодих бібліотекарів, бути частиною творення нового іміджу бібліотекаря та бібліотеки. Ці ж протиріччя підштовхують до участі у просто неймовірних авантюрах як-от Польсько-український форум у м.Жешув (Польща) у 2014 році, конкурс «Супербібліотекар-2014» на Національному ярмарку бібліотечних інновацій у м.Київ, ІІ Літня школа молодих бібліотекарів, Щорічна конференція УБА та ін. На  цих заходах я відчуваю величезну підтримку та заряд позитиву від колег – членів УБА та Молодіжної секції.

І, на завершення, скажу, що, пишучи усю цю історію,  в моїй голові роїлося стільки думок, хотілося написати все і не зрозуміло що. Сподіваюсь, я донесла до вас, друзі, колеги, всі ті  як особисті, так і професійні  емоції від мого бібліотечного життя та в Молодіжній секції.

P.S. Я все-таки забула одну деталь! Зовсім недавно я з простого адміністратора нашого улюбленого сайту МС УБА «виросла» до заступника Молодіжної секції! І це, напевно, на сьогодні ще один мій досить важливий успіх!

 

Лариса Лаптєва,

заступник голови Молодіжної секції УБА,

завідуюча бібліотекою с. Грем'яче,

Рівненська обл.

Read 1631 times

Related items

Історія успіху Чепурко Юлії

До лав Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації я вступила лише у червні 2014 року. Але здається, що за ці вісім місяців минуле ціле життя! Ставши членом Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації  я отримала дуже багато. Членство у організації дала мені нові знайомства. Я отримала море нових вражень, нові знання. Переді мною відчинилися  нові можливості та перспективи. Хоча, мабуть, варто викладати факти, а не емоції.

Історія успіху Жерьобкіної Яни

Лише рік тому я стала членом Молодіжної Секції УБА, проте для себе я вже досягла певних результатів: стала учасником Польсько-українського форуму молодих бібліотекарів, познайомилася з дружнім колективом МС, взяла участь у конкурсах, що проводилися УБА.

Історія успіху Федоренко Оксани

У вересні 2014 я стала членом молодіжної секції УБА. Деякий час пішов на те. щоб ознайомитися з основними напрямками діяльності секції. Завдяки розсилкам, що періодично надсилаються на пошту від МС УБА я дізналася, що потрібна людина, яка може бути керівником проекту «Читай! Формат не має значення.» Мене така пропозиція зацікавила, тож відправивши інформацію про себе я отримала згоду від координаторів, і з того часу виконую покладену на мене роботу.