• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Вівторок, 30 грудня 2014 00:00

“Бібліотекарі рекомендують…” або що ми отримали

“Бібліотекарі рекомендують...” - проект, створений Молодіжною секцією УБА, орієнтований на популяризацію читання. Ми не можемо сказати, що ідея унікальна, і було вигадано щось нове. Ми лише трішечки змінили форму подання. Використали сучасні технології. Мінімальним зиском від реалізації проекту у такій формі було бажання мати під рукою певний перелік для рекомендацій користувачам бібліотек та знайомим. Перелік, що перевірено власним досвідом. До програми максимуму входило і входить зараз, адже проект триває, бажання зламати стереотип про те, що люди не читають.

SjnaJBPvu3kНа всеукраїнський рівень проект було виведено на початку вересня цього року.  Саме тоді на сайті “Читай! формат не має значення” було створено спеціальний розділ “Відгуки”. В той же час було проведено активне інформування про проект та його умови. І якщо на початку ми побоювалися, що відгуків не буде, або вони будуть належати якомусь одному жанру, то сьогодні вже можна сміло казати, що ідея себе виправдала.

Варто зауважити, що на справді бібліотечна громада доволі активно відгукнулася на ініціативу Молодіжної секції. За три місяця на сайт “Читай! Формат не має значення!” було викладено майже 50 відгуків від бібліотекарів з усіх куточків України. З охочих надати відгук стояла черга на тиждень уперед. Рекомендації належать різноманітним жанрам: сучасна іноземна та українська проза, вічна класика теж як українська так і іноземна, фантастика, фентезі, жахи, детективи, історичні романи, публіцистика, поезія - тож можна обрати видання на будь-який смак.

Не менш привабливим є те, що подібний проект не має терміну дії. Адже читання - то процес, який триває весь час, а написати відгук, що підходить під наші умови - то не є сильно складно. Тож бібліотекарі України продовжують читати і ділитися враженнями.

Як керівник проекту я хочу подякувати усім, хто брав участь у нашій ініціативі. Адже без вас всіх проекту просто не було б. Особливо хотілося б відзначити активних учасників: Катерина Безрукава, Наталя Устименко, Ганна Петроченко, Даша Яцкевич. Дівчата, пишіть ще!

Ви прочитали чудову книжку та нема із ким обговорити її? Негайно пишіть відгук та приєднуйтесь до нашої ініціативи!

Умови дивіться тут.

 

Юлія Чепурко,

провідний бібліотекар

бібліотеки ЧДУ ім. Петра Могили,

член Молодіжної секції УБА

 

Переглянуто 828