• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Історія успіху Зубренко Ольги

Жила собі дівчинка Оля, харків’янка, перевезена до Луганська. В дитячі роки полюбляла бігати до філіалу міської бібліотеки, де працювала її тітка. Відвідуючи книжковий лабіринт, маленька Оля відправлялась в захопливу подорож світом інформації, розглядала стелажі та полиці, занурювалась у великі енциклопедії та невеличкі збірки оповідань і віршів, щоб створювати власні цікаві історії для друзів.

У 14 років Оля все ще була дещо розгубленим підлітком, що не мала багато мотивації до навчання. Погодившись опанувати професію бібліотекаря, вона ще не знала, що полюбить її всім серцем та щиро вболіватиме за її розвиток. Проте, перші екскурсії бібліотеками Луганська, практика й спілкування з працівниками, відвідані літературно-музичні заходи довели Олі – це саме те місце, де вона має бути.

Перша робота – Луганська обласна універсальна наукова бібліотека, назву якої 17-річна Оля не могла одразу запам’ятати, проте була дуже схвильована й налаштована на активну, плідну роботу. Перші успіхи – створені власноруч плакати для соцмережі Фейсбук, назви виставок та двомовна план-схема великої будівлі з позначеннями назв та послуг того чи іншого відділу. Чому така робота? Тому що Олі подобалось створювати візуальний контент, і вона могла годинами вивчати можливості графічних редакторів для того, щоб зрозуміти як втілити свої ідеї в життя. Креативний підхід також допоміг створити великий відеоролик до ювілею бібліотеки, де Оля була і режисером, і сценаристом, і ведучою, і монтувала все теж здебільшого сама.

Інша сторона професії – освітня – відкрилась трохи пізніше. Завдяки прагненню допомагати іншим та ділитись своїми знаннями, а також доволі терплячому ставленню до тих, кому важко дається вивчення нового, Оля відчувала себе, як риба у воді, під час проведення тренінгів для колег з області.

Декрет, війна, переїзд, пошуки нової роботи. Харківська обласна універсальна наукова бібліотека стала прихистком для знову розгубленої, але дуже завзятої Олі. Здавалось би, як покреативити у відділі технічної та сільськогосподарської літератури? Легко і з задоволенням! Створення флаєрів, відеороликів, інфографік та навіть газети про роботу клубу квітникарів, розробка та проведення пізнавальних і розважальних заходів в рамках цього клубу – це одна сторона нової роботи.

Оскільки бажання ділитись знаннями нікуди не ділось – продовжилась та збільшилась частка тренінгової роботи. Спочатку окремі блоки в тренінг-курсах з комп’ютерної грамотності, з працевлаштування для ВПО, потім окремі тренінги з медіаграмотності, пізніше – тренінги з конфліктології. Ще один цікавий напрям роботи, в якому Оля бере участь – методичний. Лекції, тренінги та майстер-класи на заходах з підвищення кваліфікації бібліотечних працівників області (іноді виїзні) і поки лише одна створена методичка (але все ще попереду).

Наразі Оля досі працює у відділі технічної та сільськогосподарської літератури, де бере участь в організації роботи клубу квітникарів, облаштовує насіннєву бібліотеку, створює дописи про роботу відділу для соцмереж, а також віртуальні виставки, консультації та плакати. Проте працювати лише на один відділ вона вважає неправильним, тому також бере активну участь у тренінговій роботі: є тренером з комп’ютерної, цифрової грамотності, а також має власний проєкт «Майстерня медійної грамотності», завдяки якому кілька років тому бібліотекарі міста Харкова пройшли цикл чотиригодинних тренінгів. Наразі тренінги в рамках проєкту проводяться для різних вікових категорій: студенти ПТУ та ВНЗ, люди старшого віку, бібліотекарі області.

Оля є учасницею молодіжної ради бібліотеки – неофіційної команди молодих працівників, які організовують вуличні акції, ведуть соцмережі, а також переймаються питаннями розвитку бібліотеки та пошуком цікавих форм роботи. Молодіжна рада також залюбки допомагає відділам у організації та проведенні різноманітних заходів, в тому числі виїзних.

Два роки тому в Олі була спроба запустити цикл музично-літературних зустрічей змішаного формату, що мали назву «Поетичний пінг-понг». Тоді відбулось лише 2 зустрічі, а далі обставини склались так, що перезапуск відкладається на потім і досі. Але Оля ще плекає надію, що зможе вирішити необхідні питання та продовжити цей цикл.

Що допомагає Олі працювати? Часом це впертість, коли колеги відмовляють від «скажених» ідей, часом це прагнення до розвитку та креативність, а часом просто любов до своєї справи та вдячність тих, для кого працює бібліотека. Бо коли бачиш, що для людей твоя робота цінна й дійсно приносить користь – хіба не заради цього ти лишаєшся в професії попри всі перешкоди й недоліки?

Ольга Зубренко, 

провідна бібліотекарка відділу технічної та сільськогосподарської літератури ОКЗ "Харківська обласна універсальна наукова бібліотека"

Read 158 times