• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Проект Сome Write In!

nano 12 new Come Write In Logo1

Засновник проекту:National Novel Writing Month.

Міжнародна програма Come Write In! пропонує бібліотекам, книжковим магазинам та культурним центрам стати рушіями творчих літературних процесів. На сьогодні понад 650 бібліотек з усього світу долучилися до цієї ініціативи.

Програма ComeWriteIn! допомагає зміцнити імідж бібліотеки як креативного простору, сповненого любові до літератури, відкритого для громади й творчих особистостей.

Кожна бібліотека самостійно визначає рівень власної участі у програмі: вона може запропонувати дружній простір для зустрічей місцевих учасників письменницького марафону NaNoWriMo — або разом із регіональним представником NaNoWriMo спланувати програму заходів під час листопадового марафону, розповсюдити листівки із закликом щодо участі у місячнику написання роману, поширити інформацію про марафон у соціальних мережах.

National Novel Writing Month (NaNoWriMo, Національний місячник написання роману) — міжнародний листопадовий письменницький марафон, ініціатива з популяризації літературної творчості та сприяння письменницькій майстерності, започаткована в 1999 році у США. Наразі це міжнародна ініціатива, щороку вона єднає понад 400 000 учасників з 6 континентів, в тому числі більш ніж 150 учасників на теренах України.

Учасники письменницького марафону кидають собі неабиякий виклик — за 30 днів листопада створити чернетку роману на 50 000 слів.

Молодіжна секція УБА та Державна бібліотека України для юнацтва запрошують бібліотеки України приєднатися до програми Come Write In! та популяризувати образ бібліотеки як громадського простору, який стимулює користувачів для творчості, надає підтримку місцевим письменникам, задовольняє потреби не лише читачів, а й власне авторів книг. Того простору, який гостинно запрошує – "Приходь та пиши!", себто, Come Write In!

Бібліотеки, що долучаються до програми, отримують:

  • методичну підтримку та консультації з питань впровадження програми з боку методичного координатора проекту — члена МС УБА Світлани Семенової (представника ДБУ для юнацтва, яка у 2014 першою з українських бібліотек приєдналася до листопадового письменницького марафону NaNoWriMo та програми Come Write In);
  • методичний посібник, що розповідає про світовий досвід реалізації бібліотечної письменницької програми Come Write In та пропонує схеми участі для українських бібліотек з різними можливостями та потребами;
  • макети тематичних афіш та листівок, які можна адаптувати відповідно до потреб кожної бібліотеки;
  • підтримку регіонального українського представника NaNoWriMo та міжнародного координатора програми Come Write In;
  • інформування української та світової спільноти щодо заходів програми Come Write In та письменницького марафону NaNoWriMo, які відбуваються у вашій бібліотеці.

Про цьогорічні терміни зголошення для участі у програмі буде повідомлено пізніше.

У вас є запитання?

Ваша бібліотека бажає долучитися до міжнародної бібліотечної письменницької програми Come Write In?

Звертайтеся до керівника проекту  Світлани Семенової:

Тел. +38-093-762-763-2

cwi@4uth.gov.ua

Переглянуто 4318