• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Ідеї щодо святкування Дня святого Валентина у бібліотеці

День Cвятого Валентина – свято закоханих – відзначається 14 лютого в Європі з XIII століття, в США – з 1777 року, У нас – з початку 1990-х років.

Чому саме цей день і чому саме свято закоханих?

З приводу цього існує чимало красивих легенд. Відома легенда з часів Римської імперії про єпископа Валентина, який був покараний за те, що всупереч імператорському наказу вінчав римських легіонерів із їхніми коханими.

4 1423126376100

Якби там не було, а кохання існує стільки, скільки існують і люди, і займає головне місце у їхньому житті. Доказом того є казки, в яких, як відомо, зашифрована вся набута людьми мудрість.

І саме з нагоди дня Валентина хочемо поділитися з вами досвідом святкування цього свята у бібліотеках України, а також запропонувати декілька ідей.

Зазвичай у бібліотеках проводиться цілий цикл заходів присвячених Дню Валентина. Насамперед бібліотечні зали оформлюються відповідними святковими елементами, організовуються виставки валентинок, які подаровані читачами, і навіть запрошуються групи дітей одного віку, з якими бібліотекарі проводять розважальні конкурси.

Прикладом заходу у День Закоханих, може стати святкова розважальна програма для молоді (старшокласників, студентів тощо) «Сузір’я симпатій або швидке знайомство». Швидке знайомство користується шаленою популярністю. І такий захід можна проводити неодноразово, але з різними учасниками. Крім того бібліотека може організувати, знову ж таки для молоді, лекцію з лікарем «Майбутнє варто планувати» (про стосунки дівчини та хлопця, планування сім’ї та народження дітей тощо).

Під час святкування Дня Валентина варто використовувати різні ігрові, розважальні елементи. Навіть можна зробити так, аби учасники, запрошені на Свято закоханих, сформували між собою пари «закоханих» і змагалися у різних конкурсах. У такий спосіб можна визначити кращу пару, яка як переможець отримує святкову вечерю в ресторані.

Варто сказати, що "на ура" зараз сприймаються різноманітні майстер-класи у бібліотеках. Тому сміливо, не вагаючись, у День святого Валентина можна провести майстер-клас із створення валентинок. А на додачу можна організувати акцію "Подаруй часточку любові": зробити валентинки, оголосити про збір книжок для воїнів АТО і потім все це через волонтерів передати  мужнім хлопцям, які захищають Україну.

Прикладом святкування Дня закоханих, є досвід Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова. Працівники бібліотеки у День Валентина запропонували всім відвідувачам привітати бібліотеку, взявши участь у акції “Зізнайся бібліотеці в коханні”. Привітання та побажання усі бажаючі залишали на фліпчарті, який згодом перетворився на велику “валентинку”. В свою чергу, бібліотека вітала відвідувачів солодкими та яскравими подарунками, створюючи гарний настрій та приємний спогад. Саме у цей найромантичніший день у році, коли, здається, кохання витає у повітрі, відбулося рандеву з книгою «Найромантичніші літературні пари» з циклу літературних зустрічей  «PRO найвідоміших».

А у 2013 році ЦДБ міста Львова святкувала День святого Валентина згідно такої літературно-творча програма як "День відкритих сердець". У цей день у бібліотеці діяли:
- літературні експозиції "Серцю властиво любити";
- холідей-інсталяція "Хто не горить, той не запалює";
- романтичний круїз "Від Львова до Каїра";
- арт-колаж "Привітні долоньки";
- бібліо-вечірка "Дружба в стилі кантрі";
- прем’єра книги "Елен із Зелених Дахів";
- данс-релакс "Ритм у 120 ударів";
- святкове частування "Дотепні серцеїди";
- флеш-моб "Бібліогравітація: від серця до серця".

Різні інтернет-джерела пропонують досвід закордонних бібліотек щодо святкування Дня закоханих. Так з 2005 року у бібліотеках Бельгії почали практикувати короткі побачення з книгою. Таку новацію вигадав бельгійський бібліотекар DannyTheuwis з метою оживити іноді таке сумне бібліотечне життя, зробивши його більш емоційним. Він навчив більше сотні європейських бібліотекарів проводити такий захід, який ще називають «bibdating». Як сказав бібліотекар Ерік Ван дер Стратен, один із авторів ідеї:

-       Це служба знайомств, але в іншому антуражі – серед книг.

Він та його колега Денні Теувіс сподіваються, що їхній проект зламає уявлення про бібліотеку як нудне місце.

Вечір коротких книжкових побачень (speed-datingsession) для молодих людей був влаштований  і на території центрального відділення публічної бібліотеки Сан-Франциско. Кожен учасник заходу повинен був принести свою улюблену книгу, за допомогою якої надалі визначались спільні інтереси. В приміщенні, де проходило побачення, грала музика, а учасники, у кожного з яких був свій номер, протягом 4 хвилин спілкувались один з одним, а також з’ясовували взаємні літературні вподобання. Потім відбувалась ротація утворених пар і у заключній стадії цього заходу, бібліотекарі вивчали картки учасників і визначали пари, які проявляли спільну зацікавленість.

В Пензенській обласній бібліотеці ім..М.Ю. Лермонтова було організовано акцію «Признач побачення у бібліотеці». «Це прикольно! Признач побачення у бібліотеці» - під такою назвою проходила акція у бібліотеці міста Автоград. Під час акції, бібліотека пропонувала всім бажаючим призначити побачення у бібліотеці, познайомитися з книгами про кохання, про свято всіх закоханих. А також відправити валентинку з гарним літературним зізнанням у коханні.

 Крім того 14 лютого у місті Вологда самотніх дівчат та хлопців запрошувала на побачення обласна бібліотека ім.І.В.Бабушкіна. «Побачення в бібліотеці» - це несподівана зустріч з новими людьми, нестандартні романтичні завдання, фото на згадку, яскраві моменти і можливі повороти долі», - розповідають організатори акції.

Надіємось, що перераховані вище ідеї та приклади проведених заходів у бібліотеках знагоди Дня закоханих, допоможуть цікаво та змістовно організувати дозвілля ваших користувачів 14 лютого 2015 року.

Read 31437 times