• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Всесвітній бібліотечний та інформаційний Конгрес ІФЛА: 81 Генеральна Конференція та Асамблея ІФЛА

Всесвітній бібліотечний та інформаційний Конгрес ІФЛА: 81 Генеральна Конференція та Асамблея ІФЛА відбудеться 15-21 серпня 2015 р. у Кейптауні Південно-Африканської республіки (ПАР), країні, розташованій на південному краї Африки. Це втретє, коли Конференція відбувається на даному континенті.

Кейпта́ун  — третє за чисельністю місто Південно-Африканської Республіки. За результатами опитування, що провів журнал Forbes серед фахівців у 2010 році, Кейптаун потрапив до дванадцятки найкрасивіших міст світу.

Кейптаун, заснований 6 квітня 1652 року колоністами під керівництвом Яна ван Рібека, був першим постійним європейським поселенням в Африці на південь від Сахари. Завдяки різноманітності 9 провінцій і 11 офіційних мов, Південна Африка - справжній плавильний котел культур, а на додачу до цього, тут наявне цікаве поєднання впливу помпезної епохи апартеїду та її спадщини і сучасні тенденції південно-африканської спільноти. А Кейптаун несе визначальну роль в фіксації всіх цих тенденцій, будучи довший період фінансовою та культурною столицею півдня Африки. Тому в цьому місті вдалося зберегти та започаткувати численні пам’ятки культури, а музеї міста показують всі віхи розвитку Південної Африки.

У 2014 р. Кейптаун було оголошено столицею Світового дизайну. У цьому році The Guardian і The New York Times внаслідок голосування віднесли це місто у рейтинг «топ» і назвали його найкращим щодо відпочинку через різноманіття культурної спадщини. Отже, пощастить тим, хто візьме участь у Конгресі, дізнається про тенденції розвитку бібліотеки майбутнього, а також  пізнає особливості чорного континенту.

IFLA logo Col-1

Цікаво, що стане провідним в бібліотечному обговоренні у 2015 р., зважаючи на тенденції розвитку сучасної бібліотеки, а також на пріоритети приймаючої країни.

Основною темою Конгресу стала наступна «Динамічні бібліотеки: доступ, розвиток і трансформація». І недарма, оскільки основним гаслом Конференції є зміцнення демократії на континенті, де бібліотеки повинні стати часткою громадянського суспільства і продемонструвати ту цінність і внесок, яку вони додають у викорінення убогості, неграмотності і безробіття з особливим акцентом на розвиток дітей раннього віку, молоді, зміцнення здоров'я жінок, створення культури читання.

Починаючи з 1818 р., бібліотеки Південної Африки мають багате історичне минуле, з того часу, коли Чарльзом Сомерсетом було проголошено створення першої південноафриканської Публічної бібліотеки, "щоб зробити знання доступними для молоді цього віддаленого куточка земної кулі". Протягом 20 років демократії бібліотеки ПАР є важливими партнерами освіті та самонавчанню. З метою створення динамічних бібліотек через забезпечення доступу до інформації уряд продовжує забезпечувати фінансування для створення нових бібліотек, перевизначення бібліотечних просторів і осучаснення бібліотечних послуг, таким чином, поглиблюючи молоду демократію.

Онлайн-реєстрація на Конгрес розпочалася з 1 жовтня 2014 р. Останній термін ранньої реєстрації завершується 15 травня 2015 р., а стандартної – 13 серпня 2015 р.

Офіційний веб-сайт Конгресу -  http://conference.ifla.org/ifla81

За наступним посиланням можна переглянути відеозапрошення, а на тут можна дізнатися більше про унікальну можливість поринути у професійний світ сучасної бібліотечної справи.

Чекатимемо на новини від ІФЛА.

Юлія Кашпрук,

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва,

член Молодіжної секції УБА 

Переглянуто 751