• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Friday, 17 May 2019 15:44

Студія компетентного бібліотекаря, 15.05.2019, м. Миколаїв

Подія для креативних, непересічних, талановитих, 

або Враження про участь молодих фахівців м. Миколаєва у ІV Міжнародному форумі молодих бібліотекарів УБА «Бібліотека: перезавантаження»

Третій рік поспіль в Миколаєві успішно діє Студія компетентного бібліотекаря – навчальний дискусійний майданчик, що поєднав молодих фахівців 10-х бібліотек міста, а саме: обласної бібліотеки для юнацтва, обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна, централізованої бібліотечної системи для дорослих, централізованої бібліотечної системи для дітей, 5 університетських бібліотек і науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва.

Студія ініційована та запроваджена центральною міською бібліотекою ім. М.Л. Кропивницького за сприяння Миколаївської обласної бібліотечної асоціації.

Діяльність Студії спрямовано на засвоєння молодими фахівцями компетенцій, необхідних сучасному бібліотекарю, ознайомлення з інноваційною діяльністю сучасних бібліотек України і світу, налагодження професійних зв’язків, сприяння професійному зростанню ініціативної бібліотечної молоді Миколаєва.

60615246 1310442770

Кожне засідання Студії – це фахове навчання і міжособистісне спілкування, дискусії, обмін думками, ознайомлення з актуальними темами і, обов’язково, нові знайомства та скайп-обговорення. Так, наприклад, у 2018-2019 рр. віртуальними спікерами стали Алєксандр Тарасєвіч, бібліотекар центральної наукової бібліотеки ім. Якуба Коласа НАН Білорусі, голова комітету молодих спеціалістів Білоруської бібліотечної асоціації; Лариса Головко, провідний бібліотекар КЗ «Запорізька обласна бібліотека для юнацтва»; Олена Степанюк, завідувачка відділу документів іноземними мовами Дніпровського міського комунального закладу культури «Централізована система публічних бібліотек для дорослих» тощо.

60437430400 n

15 травня 2019 року відбулося ІХ засідання Студії, темою якого стало обговорення результатів участі 5 представників бібліотек м. Миколаєва в ІV Міжнародному форумі молодих бібліотекарів «Бібліотека: перезавантаження», організованому Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації в м.Харків. Тож дуже доречним стало спілкування учасників у скайп-форматі з головою МС УБА Вікторією Польовою.

рмлватолыталотвп

Зустріч пройшла емоційно, була плідною і мотивуючою для учасників Студії, адже Вікторія прокоментувала основні теми та події форуму, особливості та відмінності цьогорічного заходу від попередніх, проанонсувала та запросила до участі у професійних конференціях, школах тощо, які плануються МС УБА. Також вона нагадала, як стати членом УБА, які конкурси чекають на молодих бібліотекарів цього року та відповіла на питання учасників Студії. Окремо Вікторія відзначила згуртованість і активність миколаївської бібліотечної молоді у форумах, які вже четвертий рік поспіль проводяться в Україні. В кожному з них команда молодих бібліотечних лідерів Миколаєва брала участь. Також закцентувала увагу на підтримці ініціатив МС УБА. 

Слід зазначити, що учасником та спікером 4-х форумів був директор науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва Костянтин Картузов. Він поділився враженнями про цьогорічний форум, підняв важливі питання цифрової та медіаграмотності бібліотекарів, кібербезпеки інфокомунікацій тощо. В ході засідання Студії Костянтин розповів про роботу сесії «Технології», яку модерував. 

60622106

Молоді миколаївські бібліотекарі не тільки беруть участь в роботі форумів, а й діляться досвідом роботи своїх бібліотек, авторськими напрацюваннями. Враженнями від роботи форуму поділилася і провідний бібліотекар бібліотеки-філії для юнацтва ЦБС для дорослих Дар’я Яцкевич, яка другий рік поспіль відвідує форум. Дар’я розповіла також про роботу сесії «Грамотність».

Професійні відгуки про роботу форуму озвучив і завідувач відділу соціокультурної діяльності молоді Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва Андрій Алієв. Він втретє відвідав форум. Виступ Андрія під час сесії «Промоція» був присвячений запровадженню в бібліотеці аудіопідкастів.

Представники бібліотечної молоді Миколаєва стали також учасниками постерної сесії форуму. Завідувачка відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів Миколаївської обласної бібліотеки для дітей імені В.О. Лягіна Оксана Голосна представила на розсуд учасників Студії свою авторську розробку – постер «Чим підкорити сучасних читачів: event-платформа дитячої бібліотеки». Присутні ознайомилися з усіма постерами, які були представлені на форумі.

Бібліотекар І категорії бібліотеки-філії № 8 ЦБС для дітей м. Миколаєва Наталя Стрезєва поділилася своїми враженнями, які справив на неї форум, адже вона відвідує його другий рік поспіль.

Кожен з миколаївських учасників ІV Міжнародного форуму молодих бібліотекарів УБА розповів на зустрічі про найбільші враження. Вразили масштаби навчально-бібліотечного комплексу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, де проходив форум. Відзначили майстер-клас «Фото як промоція пізнавальної діяльності людини», який проводила Славія Посєдай, фотограф-волонтер науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва. Для когось стали відкриттям екскурсія центром «Вікно в Америку» Наукової бібліотеки Харківського національного університету ім. В.І. Каразіна, Харківською державною науковою бібліотекою ім. В.Г. Короленка, виробничими потужностями видавництва «Ранок».

60622946 36373

Всі учасникі Форуму в ході засідання Студії зійшлися на єдиній думці: «Форум – надзвичайно потужна подія з високою концентрацією важливих тем, спікерів, знайомств. Він – мотиватор для нових напрацювань і звершень, якими хочеться ділитися на наступних зустрічах!». Всі як один з миколаївських учасників ІV Міжнародному форумі молодих бібліотекарів УБА говорять: «До нових зустрічей на V Міжнародному форумі молодих бібліотекарів!».

Олена Некипелова,

завідувачка відділу бібліотечного маркетингу і менеджменту

центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва,

координатор Студії компетентного бібліотекаря

Миколаївської обласної бібліотечної асоціації.

 

Read 738 times