• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Friday, 08 September 2017 09:54

Будь патріотом – читай українське!

Особливої актуальності сьогодні набувають ініціативи та акції, спрямовані на актуалізацію патріотизму та формування національної свідомості громадян. Діяльність з патріотичного виховання двох пріоритетних груп читачів – дітей та молоді – знаходиться в центрі уваги сучасних бібліотек.

Напередодні важливих для нації державних свят – Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України – двом працівникам бібліотек з різних куточків України випала гарна нагода реалізувати спільними зусиллями проект «Міжрегіональна патріотична естафета Херсон-Рівне-Херсон «Будь патріотом – читай українське!» за фінансової підтримки Програми національних обмінів.

Так, влітку 2017 року був сформований робочий тандем в особі двох молодих та творчих працівників книгозбірень: Ольги Крижановської, заступника директора Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки та Оксани Токар, провідного бібліотекаря інформаційно-бібліографічного відділу Центральної міської бібліотеки ім. В.Г. Короленка Рівненської ЦБС. Налагодження партнерських зв’язків відбулося завдяки участі в проекті Молодіжної секції УБА «Програма обміну для молодих бібліотечних лідерів».

фото 1 566x800

15-16 серпня 2017 року, під час першого етапу реалізації спільного проекту, я, Ольга Крижановська, відвідала м. Рівне і взяла участь у насиченій програмі заходів, яку підготували мої колеги. Найбільше мені припали до душі квест «Моя Україна – вільна країна» та book-перфоменс рівненських письменників.

фото 3 фото 4

Проводячи заходи у тісній співпраці з колегами із Рівного, я переконалася, наскільки це цікаво й корисно у плані творчого зросту, а за два дні плідної роботи не лише отримала масу позитивних емоцій, але і започаткувала нові дружні взаємовідносини. 

фото 2

Другий етап проекту реалізовувався 21-22 серпня вже у м. Херсоні, де активним учасником патріотичної естафети став мій партнер за проектом Оксана Токар. Серед низки заходів, організованих херсонцями, як найбільш креативні варто виокремити євроквест «Ми українці – ми європейці!», патріотичний флешмоб «У жовто-блакитному вимірі» та майстер-класі on-line «З Україною в серці» із виготовлення ексклюзивних подарунків - сувенірів-оберегів, які були передані бійцям АТО.

фото 5

фото 7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До речі, в Херсоні інформаційна підтримка проекту була здійснена журналістами обласної державної телерадіокомпанії «Скіфія». Відеорепортаж пропоную переглянути за посиланням. Яскравий фотозвіт про заходи можна знайти у соціальній мережі Фейсбук на сторінках названих вище бібліотек-партнерів.

Проект реалізовано і завершено. Вважаю, що його головну мету досягнуто: ми привернули увагу учнівської молоді та інтернет-спільноти до української патріотичної книги через інноваційні форми роботи бібліотек різних регіонів. Бібліотеки-партнери отримали нові сучасні українські видання, а працівники книгозбірень зміцнили професійні зв’язки.

Ольга Крижановська,

заступник директора Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки

 

Read 1200 times