• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Wednesday, 30 December 2015 16:34

Одеса зустріла активних громадян

З 14 по 17 грудня в Одесі відбувся черговий, а саме п’ятий, навчальний мережевий візит за програмою Британської Ради «Активні громадяни». Його учасником став і представник Молодіжної секції УБА Мірчук Сергій (Барська районна бібліотека для дітей).

Упродовж візиту активні громадяни та фасилітатори ознайомились з позитивним досвідом Одещини в плані впровадження та реалізації реформ. У перший ж день відвідали Одеську митницю, керівником якої з жовтня є відома громадська діячка Юлія Марушевська. Зустріч з нею залишила позитивне враження, а відверта та неформалізована розмова дозволила осягнути масштаб змін, які відбулись на митниці упродовж двох місяців та які мають бути реалізовані найближчим часом.

Наступним проектом, який розпочався в Одесі і згодом буде реалізуватись на всій території України, є Центр обслуговування громадян. Просторе приміщення, електронні черги, іграшкові майданчики, комфортні зони для сидіння уже сьогодні дозволяють громадянам мінімізувати негативний ефект від очікування. А принцип «єдиного вікна» та ефективний персонал забезпечують надання будь-якої адміністративної послуги буквально за 15 хвилин.

12052629 1539076399736571 2375182674574932185 o

Повністю прозовий офіс реалізований і в Громадській приймальні при обласній адміністрації. Громадяни тут мають змогу отримати відповідь на свій запит упродовж дня, а не очікувати,як раніше, відповідь від профільного департаменту через регламентованих 30 днів. Саме в Громадській приймальній відбулася зустріч активістів з заступником Голови обласної адміністрації Марією Гайдар. Мова пішла про реформування медичної галузі, яка є профільною для пані Марії. Зміни торкнуться перш за все обладнання та персоналу лікарень. Близько 50 чергових лікарів будуть перекваліфіковані, їх забезпечать новітньою технікою та достойною зарплатнею. Згодом кількість таких лікарів зросте у рази, а оновлення медичної сфери здійснюватиметься не тільки в Одеській області.

Крім державних установ, учасники візиту знайомились з досвідом громадських організацій Одеси. Особливо з діяльністю фонду «Молода громада», який як приймаюча сторона виступив співорганізатором заходу. У рамках програми «Активні громадяни» члени фонду вже реалізували декілька ідей за фінансової підтримки Британської Ради, однією з яких є оновлення пришкільної площі.  

Своєрідним центром громадського життя Одеси є сучасний ImpactHub. На 4 поверхах будівлі розміщуються численні конференц-зали, коворкінг-зони та творчі лабораторії. Hub працює за принципом соціального підприємництва, надаючи під оренду різноманітні приміщення. Водночас громадські організації мають змогу безкоштовно організовувати тут власні заходи.

10653423 1539077696403108 380756030260540195 n

Громадські активісти Одеси створюють навіть власні ноу-хау. До таких можна віднести віртуальну платформу «Громадянське суспільство», яка дає набір інструментів для вирішення різноманітних питань: вирішення різноманітних питань шляхом голосування, підтримка проектів на подобі краудфандингу та багато іншого. Активні громадяни мали змогу практично попрацювати з ресурсом в ході соціальної лабораторії, оцінити її можливості та запропонувати шляхи для удосконалення.

По завершенню візиту учасники роз’їхались по всій Україні. У свої локальні громади вони привезуть не тільки позитивні враження та досвід, а й реальні можливості для реалізації різних ідей.

Read 848 times