• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Wednesday, 24 June 2015 00:00

«Display-кросинг». Підводимо підсумки.

Ось і добіг свого кінця проект «Display-кросинг».

З 26 зареєстрованих участь у проекті прийняла 21 бібліотека з різних куточків України. Я вважаю, це чудовий результат, адже приголомшлива більшість бібліотекарів все ж знайшли час, сили та можливості щоб проявити себе та показати свій неповторний стиль всій країні.

8 місяців виставка «Читай! Формат не має значення» мандрувала Україною, кожного разу видозмінюючись до невпізнання, хоча усі учасники мали однаковий вихідний матеріал. За цей час ми побачили море креативу та цікавих ідей. Ви провели велику роботу.

Помітно вимальовується тенденція до перенесення виставок із традиційних книжкових стелажів в інші площини, часом зовсім непередбачувані. Ви зробили різні варіанти виставок на столах, підлозі, сходах та, навіть у квітковій вазі. І це просто супер, адже,якщо ви змогли здивувати один одного, то про читачів і годі говорити. 

Ви придумали купу варіантів айс-стоперів, варіантів використання предметної атрибутики, часто саморобної, цікаві розстановки літератури в межах розділів та варіації оформлення зворотнього зв’язку. 

Ви вигадали цікаві рекламні ходи та ігрові елементи, як наприклад, бібліотечний метрополітен, флешмоби, смачний торт та екскурсія до друкарні. 

Display

Ви залучили інших колег, волонтерів та активних користувачів бібліотек. 
Ви писали статті про свої виставки і розміщували в інтернеті та періодичних виданнях, створювали відеороліки.

Ви знайшли час на таку об’ємну та навіть необов’язкову працю. Ви неймовірні, креативні, натхненні. І, я сподіваюсь, цей досвід буде корисним для вас, не тільки із ракурсу «на людей посмотреть и себя показать», а і допоможе вам у роботі, наштовхне на нові ідеї та креативні рішення. 

Думаю, ви погодитесь, що яскраві та цікаві книжкові виставки – це бібліотечний тренд останніх років наряду з е-послугами. Останнім часом виставки все більше видозмінюються, перетворюючись на справжні інсталяції із купою деталей та родзинок. І це прекрасно, адже виставки – візитна картка бібліотеки, яка показує читачам не тільки різноманітність фонду, а й стиль книгозбірні та рівень фантазії і творчості тих, хто у ній працює. Тут дуже доречне «бородате» прислів’я «Зустрічають по одежині…», особливо якщо згадати, що сучасна молодь-це візуальне покоління.

І, якщо, коштовні ремонти, техніка та меблі часто не під силу книгозбірням, то привернути увагу читачів своєю креативністю може кожен бібліотекар.

Не біда,якщо ви ще не вмієте працювати із графічними редакторами та створювати яскраві назви або плакати, я пропоную ділитися один з одним розробками графічного оформлення виставок. Як показала практика проекту, плагіату не буде, адже ті картинки, що отримали учасники проекту, були однакові, а результати в усіх абсолютно різні. Або можна ділитись готовими роздруківками, як це вже робила Львівська ОБД. Такий підхід зекономить багато часу при підготовці виставки.

Шановні учасники, я думаю, у кожного, хто спостерігав за «Display-кросингом», була купа емоцій та вражень від ваших робіт, але які враження отримали ви самі приймаючи участь у проекті? Чи був він для вас корисним? 

Шановні спостерігачі, що вразило вас найбільше? Чи взяли ви щось собі на замітку? Чи побачили щось нове для себе? Будь-ласка, поділіться враженнями у коментарях.

Любі учасники, я щиро вдячна за вашу участь, за те, що відгукнулись, підтримали проект, не пожаліли сил та часу. Дякую МС УБА за можливість втілити у життя мою ідею та особисто Оксані Бояриновій і Ларисі Білій за те, що провели шляхом від ідеї до проекту. А також дякую моїм порадницям та натхненницям Олені Петренко і Тетяні Войкіной.

Бажаю вам творчого зростання, яскравих ідей та задоволення результатами своєї праці!

Юлія Антонова 
координатор проекту "Display-кросинг"
Read 1013 times