• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Субота, 28 лютого 2015 00:00

Чарівники підвищують кваліфікацію

Якщо раніше професія бібліотекаря асоціювалася з сірими мишами та синіми панчохами, то в сучасному світі образ бібліотекаря набуває все більшої містичності та чарівності. Автори та режисери наділили бібліотекарів надздібностями, знанням великих таємниць та нетривіальною зовнішністю. А як виглядає сучасний бібліотекар у реальному житті?

Сучасна бібліотечна молодь – творча, активна, ініціативна та винахідлива робить диво майже з нічого.

1 1Для того, щоб це побачити, треба просто прийти в Бібліотеку! Тільки не бурчіть, що ви не стрічали молодих та гарних бібліотекарів. Вони просто досить часто використовують надшвидкість для пересування, або вдягають шапку-невидимку для того, щоб вчасно та непомітно обслужити користувача.

Для розвитку надздібностей чарівники-бібліотекарі постійно підвищують свою кваліфікацію. Переважно надзвичайним способом.

2 1

З 2 по 5 лютого у казковому Закарпатті відбулася ІІ Зимова школа молодих бібліотекарів «Ne-формаt». 20 найкреативніших чарівників-бібліотекарів України отримали сову із радісною звісткою про участь. Організаторами «Бібліотечного Хогвартсу» виступили Українська бібліотечна асоціація, Молодіжна секція УБА, ГО «Асоціація бібліотекарів Закарпаття», компанія «PressPoint», передплатна агенція «Періодика» та Еко-курорт «Ізкі».

Ті, хто вперше приїхав у Школу, приміряли капелюх-шолом, що розподіляв першокласників на дві групи: красивих розумників та розумних красунчиків.

3 1А після урочистої церемонії відкриття, нарешті, почали вчитися та чаклувати. Вчилися рекламі та бібліотечному піару у досвідчених професорів-тренерів С.І. Барабаш, О.Є. Бояринової, Л.А. Лугової.

4 1

М.М. Вірстюк ще й продемонстрував як за допомогою посмішки та синього шарфа викликати сніг.

9 фантастичних уроків відкрили таємниці якісного бібліотечного PR, брендингу, роботи зі ЗМІ, ефективних комунікацій, створення відео-роликів, інтернет-реклами. Проте яка ж магія без практики? Чарували по-бібліотечному: проводили цікаві та корисні тренінги – розвивали мотивацію, креативність, упевненість в собі. Ділилися досвідом популяризації книг, організації PR довгострокового бібліотечного проекту, написання рецензії та особливого резюме.

51

Після смачної вечері працювали у командах (на жаль, були так зайняті, що забули придумати для кожної назву) – організовували буккросинг, створювали дрес-код молодого бібліотекаря, знімали вірусне відео, розробляли план PR-кампанії для бібліотеки, вигадували бібліотечні мотиватори та писали прес-реліз.

Для поповнення сил робили ранкову підзарядку на свіжому повітрі серед засніжених ялинок, після якої усі функції працювали на 100%!

6

Дива супроводжували молодих бібліотекарів усюди: за сніданком, на заняттях, на лижах, у бані, у чані і навіть уві сні. Підготовили уві сні, а провели наяву акцію «Бібліотека – шлях до успіху».

06

А книжка, яку нам подарували у бібліотеці с. Ізки, перетворилася на смачний торт.Що говорити про тих учасників Школи, які вперше стали на лижі і поїхали? Без магії ніяк не обійшлося. Чарівним став і поетичний вечір «Вірші вночі», на якому учасники проявили стільки взаєморозуміння, чуйності та поваги, що ідея «слему»[1] провалилася. 

81

Дружній візит до бібліотеки с. Лозянське показав, що бібліотека – вже давно не сховище книжок, а, як зараз модно говорити, «коворкінгова зона»[2], де зустрічаються однодумці, співають, танцюють, навчаються новому, займаються народними ремеслами або разом вболівають за улюблену футбольну команду перед екраном телевізору. 

91

Дива вже давно стали реальністю для тих, хто не тільки в них вірить, але й творить їх. Разом ми зможемо те, що не змогли поодинці, а бібліотеки  – це наші портали до таємниць, необмежених знань, добрих чудес та творчості! 

10

Дарія Дейч,

завідувач сектору науково-методичної роботи

науково-методичного відділу

Одеської національної наукової бібліотеки імені М. Горького

 


[1]Слем(від англ.slam —ляскати)читання віршів, в якому важливим є не лише те, ЩО читають, а й те, ЯК; змагання поетів в артистичному читанні з оцінками журі, чітким часовим регламентом.

[2]Ково́ркінг(англ.Co-working—спільно працювати)— цетака модель роботи, коли люди винаймають спільне приміщення, залишаються незалежними і вільними, працюючи разом, ділячись ідеями і допомагаючи один одному.

Переглянуто 1316