• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

П'ятниця, 14 листопада 2014 00:00

Про конкурс "Творчий злет" - за кулісами

Напевне багато з Вас чули і знають що 30 вересня було оголошено результати конкурсу «Творчий злет: молодий бібліотекар року».  За результатами цього конкурсу переможцем було визнано Юлію Крамарєву, бібліотекаря бібліотеки–філіалу №9 Полтавської міської централізованої бібліотечної системи для дітей. Тож я приєднуюсь до всіх хороших привітань і побажань для Юлі.

А тепер ближче до справи. Так сталося, що я був членом журі у цьому конкурсі. Хоча розкривати всі відомості та оцінки мої було б не правильно. Тому хочу поділитися з Вами тільки кращими відповідями та не дуже вдалими підходами до питань. Я дуже багато часу і сил віддав перевірці робіт (всього матеріалів було на 1Гб) і дуже багато в блокноті зробив хороших і недуже заміток, чим і поділюся.

Але перш ніж почати все розкладати по поличках, хвалити, критикувати, я б хотів подякувати всім 24 учасникам цього конкурсу (незалежно від того чи вони це робили по своїй ініціативі чи по чужій). Просто дякую, що Ви зібралися з силами, зробили презентацію і заповнили анкету. ДЯКУЮ!

Що ж... можливо після цієї статті людей, які мене "люблять" стане ще більше))), а можливо хоча б одна людина візьме це до уваги і щось корисне таки знайде для себе в цій статті.

Напевне більш правильно перед тим, як розказувати про учасників, розказати про себе. Я спробував уявити якби я писав і робив презентацію, а потім сам себе оцінював... звичайно  не реально, але оцінюю я завжди об'єктивно і спираючись на якісь норми, правила, чи на своє враження від тої чи іншої речі.
Нагадаю, що максимальна оцінка за відповідь 5 балів.  Всього 9 критеріїв. Максимальна оцінка, яку міг набрати учасник - 45 балів.

Оцінки самому собі):
Анкета
Чому Ви працюєте у бібліотеці? - 1
Зазначте Ваші досягнення за останні три роки - 5
Яку професійну мету Ви ставите собі на найближчий рік?  - 0
Що б Ви зробили, якщо б завтра стали директором бібліотеки? - 4
Презентація    
Відповідність вимогам - 4
Змістовність   - 3
Графічний дизайн - 4
Грамотність, логічність - 3   
Оригінальність, творчий підхід - 4
Разом: 28 ну десь так... декількома балами більше-менше, то вже важко уявити.

А тепер по відповідях.
Перше питання анкети було:"Чому Ви працюєте у бібліотеці?". Як на мене, конкретне питання і очікується конкретна відповідь. Але тільки наші бібліотекарі умудряються половину сторінки А4 розписувати що таке бібліотека, якою має бути сучасна бібліотека, яким має бути сучасний бібліотекар, як потрібно працювати, мало бути бібліотекарем, треба бути психологом (це все в одній анкеті до одного питання і таких анкет більшість). І десь в кінці цієї величезної "води" є слова я працюю в бібліотеці, тому що тут я знайшла себе (хороша і чітка відповідь, але скільки треба було читати))).

Питання: так для чого скільки писати води. Я думаю, що це ще все відгомін комунізму, коли вчать все прикрашати більше чим воно є на справді, і чим більше писанини, тим краще. Я б на це питання відповів: "Бо так склалися обставини в житті" - і сам же себе б оцінив на 1 бал тільки через те, що відповідь дана чесно і стисло.

Ще така цікава відповідь: "Я працюю в бібліотеці оскільки я являюся не лише молодим бібліотекарем, а й молодим педагогом." ... просто без коментарів)... Але багато відповідей на це питання я так і не знайшов серед великих текстів(.
Варто відзначити ще хорошу відповідь: "Тому що це моє життя і без нього я не буду я". Як на мене відповідь є!

Зазначте Ваші досягнення за останні три роки
Тут були відповіді різні і дуже хороші і дуже дивні. Хтось писав у досягнення те, що він проводить екскурсії по бібліотеці (моя думка, що кожен працівник бібліотеки в будь-який момент має бути готовий провести екскурсію по своїй бібліотеці). Хтось писав (таких було декілька), що знявся в відеороліку (всі 3-4 людей працювали над одним і тим же роликом, всі записали це в досягнення, і всі з помилкою написали слово ВІДЕОРОЛИК. P.S Навіть я знаю як це слово пишеться, хоча роблю постійно багато помилок в словах.)

Яку професійну мету Ви ставите собі на найближчий рік?
І тут людей знову "заносить"... Пишуть багато, пишуть про все. Як каже одна дуже розумна і хороша людина: "Про все значить ні про що" і я з цим повністю згідний. А от були хороші відповіді з точними планами. Наприклад, вивчити англійську, написати проект і ще декілька хороших відповідей, хоча всі супроводжувались величезними текстами, тлумаченнями, роз'ясненнями, і навіть навчанням.

Що б Ви зробили, якщо б завтра стали директором бібліотеки?
Дуже хороше питання, як на мене, автори молодці! А відповіді?! Знову таки дехто писав те, що в них уже є. З цього я робив висновок, що вони б нічого не зробили. Але були СУПЕР відповіді!!!! Які і надихнули мене на цю статтю ще більше (авторам дякую).
Одну відповідь я читаю, ну така собі, ніби все добре б робила і ніби якісь зміни були і дружній колектив, і хороші спонсори і т.д... і тут .. "А якщо чесно то я б дістала до печінок колектив, керівництво і спонсорів. "
Ще хороші відповіді:
"Якби я стала директором насамперед я б "взялася" за "перевиховання" працюючого персоналу."
Супер відповідь: "Знищила б усю комуністичну систему завідування у філіалах, як явище що блокує професійне зростання талановитих фахівців."

Ну і ще одна відповідь, дуже багато розумних слів, може хтось по іншому поставиться, але мені було смішно...(хоча написано дуже професійно (!), і не тільки це питання, у написанні бібліотекар профі)
"Глобальні соціокультурні зміни висувають особливі вимоги до адаптації бібліотек і збереження їх як важливих соціальних інституцій, активних і відкритих до змін у суспільстві..."

Тепер що стосується презентацій. Скільки правил, скільки тренінгів, скільки навчання, а презентації знову набиті самим текстом і не відповідають ні вимогам конкурсу, а ні вимогам створення презентацій.

Рекомендації до презентацій:

•    1 фото - 1 слайд (а не 10-14 фотографій)
•    великий шрифт (мінімум 32)
•    не більше 4-6 рядків тексту в слайді (краще одну фразу).
•    1 слайд - одна думка
•    контраст і ще раз контраст (була презентація темно-синій шрифт з темно-сірою тінню, на сірій градієнтній заливці)

Рекомендацій є багато, але це як на мене основні. Ще стосовно презентацій можливо варто писати про себе. Була одна презентація дуже правильно зроблена з точки зору правил і дизайну, але вся презентація складалася з фотографій учасниці і фраз "мертвих людей" (типу Шекспір). Переглянувши презентацію я так нічого не дізнався про учасницю зате почитав хороші фрази і вислови. То ж ставте себе на місце людей для яких робите презентацію, чи цікаво їм буде і що вони дізнаються з неї.

Хочу відзначити кращих. Пропоную дані, де видно кращі бали за те чи інше завдання. Пишу тільки кращі оцінки)) погані не афішую...
Анкета
Чому Ви працюєте у бібліотеці?
Максимум:
Ігнатюк Марина - 4
Коваленко Анастасія - 4
Мінімальний: - 1

Зазначте Ваші досягнення за останні три роки
Максимум:
Ігнатюк Марина - 5
Шандорук Марина -5
Крамарєва Юлія -4
Мінімум - 0

Яку професійну мету Ви ставите собі на найближчий рік?    
Максимум: 3
Мінімум: 0

Що б Ви зробили, якщо б завтра стали директором бібліотеки?
Максимум:
Крамарєва Юлія - 5
Шандорук Марина - 5
Мінімум: - 0

Презентація    

Відповідність вимогам
Максимум: - 2
Мінімум: - 0
Змістовність    
Максимум: - 3
Мінімум: - 0

Графічний дизайн
Максимум:
Іванова Яна - 4
Прохорова Ганна - 4
Мінімум: -0

Грамотність, логічність    
Максимум: - 3
Мінімум: - 0

Оригінальність, творчий підхід
Максимум:
Чепурко Юлія -5
Прохорова Ганна -4
Крамарєва Юлія - 4
Мінімум: 0

Моя трійка лідерів:

Шандорук Марина - 26
Крамарєва Юлія - 25
Лаптєва Лариса - 23;  Ігнатюк Марина -23
ВІТАЮ!

s27370188Вважаю справедливим рішення журі щодо переможця конкурсу. І вітаю ще раз переможця! Я насправді не хотів нікого ображати, а тільки висловити свою думку з приводу робіт.

Коля Вірстюк

За матеріалами сайту "Творчість і бібліотека"

Переглянуто 597