• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Вівторок, 11 листопада 2014 00:00

Творчий злет - за кулісами: враження переможця

Коли я повернулася з «Сучасного бібліотекаря», у мене була мрія: відпочити нарешті, бо жоден проект у мене не забирав стільки сил. І колектив дружно відправив мене у відпустку, яка пройшла надзвичайно цікаво: я хворіла на бронхіт, а ще «підтягувала хвіст»: робила презентацію проекту на обласний конкурс «Бібліотекар третього тисячоліття». На «сучасному» я багато дізналася про проекти та ефективні презентації, і мені хотілося зробити все ідеально. Взагалі цікаво не повторюватись, кожного разу перевершувати себе. Отак, потихеньку кашляючи, я «набивала руку» під мамин акомпанемент: «Коли ти вже перестанеш вчитися і подумаєш про своє здоров'я?» А що мама може ще сказати, знайшовши мене під компом о другій ночі? А я якраз колір рамочки підбираю.

53908371

Перша презентація вийшла наче непоганою. Про участь у конкурсі «Творчий злет: молодий бібліотекар року», організований та проведений Президією та Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації вперше в 2014 році, я періодично думала, але не зважувалась, адже в Україні багато перспективних молодих бібліотекарів, я таких лише на «сучасному» 30 зустріла! Тим більше, ні сил, ні натхнення в мене не було, а щоб «поставити галочку», не варто витрачати час. З дитинства в улюбленому фільмі «Рок-н-рол для принцес» одна принцеса казала: «Мне плохо нельзя — у меня братья...». А з іншого боку, якщо не візьмеш участь, то будеш потім себе їсти десертною ложкою.

Ось так сиділа в печалі, ґуґлила картинки. Кого як, а мене заспокоює. Аж ось натрапила на підбірку про німе кіно: актриси, фони, плівка і перші стрічки братів Люм'єр. Якби хто мене спитав, як я бачу своє життя, то я б відповіла: «В стилі Чапліна: недоладні зворушливі персонажі, метушня, гумор і все завжди добре закінчується».

Ось і спробуй створити професійне портфоліо з 15 слайдів у стилі німого кіно! «Це вже цікаво…», – зрадів внутрішній Петрик П'яточкін. Пару раз «потопталася по власній пісні», викидаючи «геніальні» слайди: важко через мінімум тексту й фото представити себе незнайомим людям. На деяку кількість «букав» таки рука не піднялась. Наприклад, як подати опис надрукованих статей? Як одним фото на одному слайді показати цілий проект? То треба бути гуру. У мене так поки що не виходить. Дарма. «Розум, рука, око, серце майстра не повинні бути в полоні правил»,   ̶ Софу Тесігахара, засновник японської школи ікебани «Согецу». До чого тут квіточки? А що, дарма я цій самій ікебані навчалася 2 роки? А вислів – золото.

Залишався тиждень до кінця конкурсу. Відбираючи фотографії, згадувала своє професійне життя. Дійшла 3 висновків: як добре, що я бібліотекар, забагато фоток «на фоні стелажів» і пора купувати нову сукню.

Подивилась мама готову презентацію й обережно так сказала: «Може зробиш перший слайд веселішим, бо ніби надгробок нагадує». А де Ви бачили рожеві титри в німому кіно?!!! Насправді, я чудово роздивилася всі недоліки своєї презентації, особливо, коли її вже відіслала.

Як писати анкету також було незрозуміло. Бо невідомо, що хочуть побачити: як я думаю, чи як добре я знаю розумні слова. Зробила мікс. Членам журі, наче, сподобались ті моменти, де я говорила від себе. Значить, щирішими треба бути, відвертішими.

Про перемогу дізналась випадково, передивляючись пошту. І трохи оторопіла навіть. «Це вже непрілічно», – сказала завідуюча. – «Ви так себе загоните». Колектив любить, терпить і турбується. Дякую Вам.

Я не знаю, чому виграла саме я, якщо чесно, "кухня ця" мене мало цікавить, але дякую, шановне журі, що зрозуміли мене.

Мої плани на найближче майбутнє: вилікувати нарешті бронхіт, провести тренінги для колег, здати на відмінно сесію в Гадяцькому училищі культури (а «свято» це наближається), зняти цифрову історію про мою бібліотеку в стилі мультика «Пластилінова ворона», працювати.

 

Юлія Крамарєва, 

переможець конкурсу "Творчий злет: молодий бібліотекар року",

бібліотекар ІІ категорії бібліотеки-філіалу № 9 для дітей

Полтавської міської централізованої бібліотечної системи

За матеріалами блогу "Веселий бібліомайданчик".

Переглянуто 457