• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Субота, 18 жовтня 2014 00:00

Книжкова лихоманка по-львівськи

12 вересня мені, Анні Яскульській, бібліотекарю Старовижівської центральної районної бібліотеки, члену Молодіжної секції УБА пощастило відвідати 21 Форум видавців у м.Львів. 
 
 
Форум видавців – це традиційно: міжнародний літературний фестиваль, книжковий ярмарок, урочиста церемонія вручення книжкової премії «Найкраща книга Форуму-2014», фестиваль дитячого читання «Книгоманія», благодійна акція «Третій вік: задоволення від читання», фестиваль «Молода Республіка Поетів», «Ніч поезії і музики», V Львівський бібліотечний форуму темою якого було – «Бібліотек@ - відкритий світ».
 
Ще їдучи на Форум я познайомилась з доволі цікавим людьми: Василем Іщуком, лікарем-терапевтом Волинської обласної клінічної лікарні та Феодосієм Григоровичем Мандзюком (відомий також як поет-сатирик Кость Волиняка), журналіст, письменник, краєзнавець та видавець, який їхав з дружиною Світланою. 
 
Як виявилось, Василь Іщук ну дуже любить читати, залюбки відвідує різні заходи пов’язані з книгою, а також Саме тому він і їхав до Львова на Форум. До нашої розмови долучились мої колеги з районної бібліотеки міста Луцька. І ми всі дружньо обговорювали сучасну українську літературу, перспективи її розвитку в Україні та згадували твори улюблених сучасних авторів. Часу ж на розмови було вдосталь, тому, на додачу до змістовної дискусії, пан Василь залюбки розповідав нам про замки, поряд з якими ми проїжджали.
 
 
Ось і пролетіли години в дорозі. Ми у Львові - в одному з найкрасивіших міст Європи, в місті де переплітається різноманітність культур та традицій, в місті літератури та читання. От і Палац мистецтв, замок Потоцьких, «володіння» Форуму видавців. 
 
 
Реєстрація пройшла доволі швидко, вже за декілька хвилин ми мали змогу поринути в «книжкову лихоманку». Очі розбігались від розмаїття книг, які презентувались на цьому великомасштабному заході. Хотілось відвідати якомога більше автограф-сесій та встигнути поспілкуватись з багатьма авторами. Але часу нажаль було не так і багато.
 
 
Проглядавши стенди видавництв на другому поверсі, я випадково зустріла Євгена Положія, який роздавав автографи для шанувальників його творчості. Він залюбки спілкувався, фотографувався з відвідувачами Форуму. Пізніше я потрапила на автограф-сесію та підписання книги-проекту Форуму видавців «Україна – Європа», під час якої Платон Беседін, Юрій Винничук, Міла Іванцова … підписали її для моєї бібліотеки з різноманітними побажаннями та смайликами =). 
 
 
Для мене було цікавим, що брати Капранови, як і минулого року продавали, свої книги поза межами ярмарки. І як завжди це було нестандартно та креативно - книги вони привезли у зеленому "Запорожці", який оминути не можливо. 
 
 
Крім того на Форумі видавців я мала нагоду поспілкуватись з письменницею Ніною Фіалко. Діалог з автором книги "Хочу в Тарасюківку" був доволі плідним, адже я домовилась з пані Ніною про скайп-зустріч для користувачів нашої бібліотеки, плюс - отримала книгу з її автографом. А ще - тепле фото на згадку ;-). 
 
Зустрітись з моєю землячко Жаннною Куявою на Форумі мені нажаль не вдалося. А от побачити мегапопулярного Макса Кідрука пощастило =). Трапилось так, що їх автограф-сесії співпадали. Правда, шкода із Максом не вдалось поспілкуватися, адже пошановувачі його творчості стовпились навколо нього у величезній черзі. 
 
Цікаво було йти між рядами стендів із новими та яскравими книгами, бачити багатьох відомих людей. Але найбільше захоплювало споглядання за людьми, які прийшли поринути в атмосферу Форуму, нових книг та літератури.
 

Я дуже рада, що й мені випала нагода долучитись до цього свята слова, книги та культури. 
 
Надіюсь що в майбутньому я матиму змогу ще не раз побувати на Форумі видавців, адже там вирує шторм вражень від спілкування з письменниками та справжніми поціновувачами української книги. 
 
Анна Яскульська, 
член Молодіжної секції УБА, 
бібліотекар Старовижівської ЦРБ,
Волинська обл. 
Переглянуто 333