• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Wednesday, 21 February 2018 08:27

Саморозвиток– шлях до професійного успіху

«Щоб реалізувати свої мрії в реальний успіх треба працювати. Працювати багато, наполегливо, постійно – це шлях до вдосконалення…»
                                                                                    Джон Паттерсон

Життя постійно ставить нас перед вибором, а до прийняття важливих рішень спонукають саме сімейні традиції. Так сталось, що на перехресті життєвих доль моїх рідних поєднались дві професії – вчитель і бібліотекар. Даний фактор вплинув на мій професійний вибір, зокрема рішення стати бібліотекарем. Можливо це доля, а може – усвідомлений крок у продовженні династії… Адже ази бібліотечної професії я пізнала ще в дитинстві,  завдячуючи дідусеві, який довгий час працював бібліотекарем на Миколаївщині. Він навчив мене не тільки цінувати  книгу, а й любити живе спілкування з людьми, яке є основою нашої професії.

фото для статт  Кисельова 533x800

 

В подальшому мені надзвичайно поталанило потрапити на роботу в одну з найкращих бібліотек Миколаївщини. Перші кроки в професії під час навчання у вузі я зробила у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького Централізованої бібліотечної системи м. Миколаєва, де і наразі працюю.

Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького – один із найкрупніших загальнодоступних закладів культури, значний інформаційний та соціокультурний центр міста. Об’єднує 26 бібліотек, для яких являється адміністративно-методичним центром. Бібліотека проводить значну роботу з популяризації книги та читання, збереження локальної культури, позиціонує себе як бібліотека громадянської дії, є «третім місцем» в міському просторі. Інноваційна діяльність бібліотеки неодноразово була відзначена на міжнародному і всеукраїнському рівнях. Працювати тут цікаво і відповідально, адже бібліотека постійно живе в динамічному ритмі та в пошуку перспектив  вдосконалення. Я безпосередньо беру участь у цих процесах і для мене особисто бібліотека стала місцем професійного і особистісногорозвитку, втілення власних ідей та ініціатив в життя громади. В ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького, в першу чергу, я маю можливість отримати величезний життєвий досвід, набути нових знань, розкрити свій потенціал.

Працюючи методистом, я координую діяльність Центру соціальної активності та партнерства – інноваційного підрозділу бібліотеки, який забезпечує інформаційну і організаційну підтримку громадських ініціатив. Центр є багаторічним партнером громадських організацій в реалізації проектів, ініціатив, спрямованих на вирішенняважливих питань життєдіяльності міста.  

Робота в бібліотеці стимулює розвиток громадянської активності. Позитивним досвідом для мене стала участь в  реалізації молодіжних проектів таких як: «Жити заново. Театр як можливість» за підтримки Міністерства іноземних справ Німеччини , «Джерело Миколаєва», «Батарейка в утиль», «Не пали опале листя», «Миколаїв: ми-коло» за підтримки Міжнародної організації з міграції, тощо.

Хочеться згадатиучасть в одному з найуспішніших проектів з арт-терапії, а саме в бібліотечному документальному театрі «Арт-класС». Учасниками театру стали не байдужі до долі міста городяни, які на сцені відтворювали життєві історії про напружені відносини між батьками і дітьми людську байдужість, про виклики, які зчинили у суспільстві воєнні дії на Сході країни. Постановка документальної вистави «Один день з життя» викликала певний резонанс у місцевій спільноті. А роль, яку мені пощастило відтворювати, пробудила в мені не тільки незабутні емоції, а й залишилась значимою у моєму світосприйнятті.  

Наприкінці 2017 р. ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького розпочала соціально важливий проект згуртування громади під назвою «Миколаїв: ми-коло». Як член ініціативної групи, я беру участь в організації та проведенні заходів екологічного та освітнього спрямування, творчих воркшопів, екологічних толок, громадських акцій тощо. В рамках проекту відбуваються навчальні заходи з підвищення медіакультури в молодіжному середовищі, міні-тренінги із захисту від маніпуляцій в медіа та протистояння мові ворожнечі в інтернет-просторі, участь в яких надає мені нові знання та навички, вкрай важливі для професійної діяльності.

Одним із активних партнерів Центру соціальної активності та партнерства є Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Фундація Регіональних Ініціатив». У 2017 р. мені випала нагода потрапити до літнього ФРІ-табору «Relax-camp», де молодь зі всієї України розвивала власну відповідальність та активну громадянську позицію. Але літній табір був ще й цікавий відпочинком на морі, адже бібліотекар повинен не тільки добре працювати, а й класно відпочивати!

В 2017 році я з великою зацікавленістю  долучилась до кола однодумців, яких об’єднує Молодіжна секція УБА та одразу ж вирішила взяти участь у конкурсі «Творчий злет: молодий бібліотекар року 2017».За підсумками конкурсу увійшла до п’ятірки фіналістів, що боролися за звання «Молодий бібліотекар року 2017» під час Щорічної Конференції УБА. Це стало для мене унікальною можливістю не тільки поділитися своїми здобутками та ідеями, а й безпосередньо поспілкуватися з бібліотечною молоддю. Новий формат конкурсу дав мені можливість для самовираження, сприяв стимулюванню творчої ініціативи тарозвитку професійної компетентності.

Я намагаюсь використовувати будь-який шанс, який дає мені професія, не оминаючи жодної нагоди навчитися чомусь новому. Вважаю, що неодмінно важливим для професійної самореалізації є постійне підвищення фахових знань. Тому з незмінним ентузіазмом прагну повсякчас займатися хьютогогікою та брати участь у заходах, спрямованих на вдосконалення фахової компетентності. Крім того повсякденна професійна діяльність заряджає мене позитивною енергетикою, змушує проявляти свої здібності, постійно тримає в інтелектуальному тонусі.

Знаходячись тільки на початку бібліотечної кар’єри, я вже  пишаюся своєю професією, першочергово завдячуючи творчому та креативному бібліотечному колективу ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького, до якого була прийнята з позитивом, притаманним цій сфері діяльності.

Працюючи в ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького, на власному досвіді щоденно переконуюсь в тому, що моя бібліотека – це потужний інформаційний сучасний центр, гуманітарне серце громади та «інтелектуальний посередник» між людиною та інформацією, а я – частка бібліотеки.

Кисельова Лілія Геннадіївна,

методист I категорії відділу бібліотечного маркетингу та менеджменту

Центральної бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Read 975 times