• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Історія успіху Войтюк Аліни

Моє життя завжди було тісно пов’язане з книгами, проте ніколи не було тісно переплетене з бібліотеками. Здобула я освіту інженера-геофізика, проте за спеціальністю не працювала. Після закінчення декретної відпустки вирішила кардинально змінити сферу діяльності. Таким чином, я у липні 2019 року пішла працювати бібліотекарем централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади у бібліотеку-філію №13.

Вся робота була для мене новою та незнаною досі, проте я зрозуміла, що нарешті знайшла своє місце. Працювала я з радістю та натхненням, любила свою роботу та все те, що робила.
Під час моє роботи в книгозбірні було впроваджено електронне обслуговування читачів.

В 2019 році Міністерство та Комітет цифрової трансформації України розпочали активну роботу над проєктом «Дія.Цифрова освіта». Мета проєкту — за 3 роки навчити цифрової грамотності 6 млн українців. Проєкт має онлайн-складову — платформу, де розміщені безкоштовні курси з цифрової грамотності, і офлайн-складову — мережу партнерських хабів цифрової освіти по всій країні, де можна отримати доступ до інтернету та цифрових гаджетів. У 2020 році бібліотека-філія №13 стала офіційним хабом цифрової освіти.

Проте карантин 2020 року кардинально змінив роботу бібліотек і тим самим бібліотекарів. Якраз в цей час почала з’являлися нові освітні серіали та безліч можливостей для самовдосконалення. Для користувачів бібліотеки це було надзвичайно цікаво та пізнавально, адже з допомогою бібліотекарів, вони навчалися використовувати власні гаджети на повну потужність. Незважаючи на те, що консультації відбувалися в режимі онлайн, користувачі бібліотеки залишилися задоволеними.

Безліч онлайн-тренінгів дали змогу відкрити для себе нові інформаційні простори та здобути цікаві навики.

У травні 2021 року я була переведена до Центральної публічної бібліотеки Хмельницької міської територіальної громади на посаду головного бібліотекаря відділу обслуговування.
В травні проходила навчання у XI Всеукраїнській онлайн-школі бібліотечного журналіста за темою: «Мультиплатформна бібліотечна журналістика. Інстаграм: базові навички». Результатом цього навчання став активний розвиток бібліотечної сторінки в Інстаграм (https://www.instagram.com/khmelnitskiibibliofresh/ підписуйтеся, будемо раді кожному з вас).
Активно займаюся розвитком бібліотечною сторінки не лише в Інстаграм, а й у Фейсбук (https://www.facebook.com/groups/2702523653397894 ).

На посаді бібліотекаря відкрила для себе безліч чудових онлайн-сервісів: Canva, Crello, Kahoot. Вони дають змогу робити відео, ігри, постери, афіші тощо. Всі ці матеріали я використовую для наповнення онлайн-сторінок бібліотеки. А це дозволяє по-новому пропагувати якісну літературу та заохочувати до читання.

Аліна Войтюк,
головний бібліотекар Центральної публічної бібліотеки централізованої бібліотечної системи
Хмельницької міської територіальної громади

Read 151 times