• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Огляд сервісів створення анімації для сучасних бібліотекарів

Який найдієвіший спосіб популяризації своїх ідей? Напевно більшість з нас погодиться з тим, що візуальний. Саме тому ефективним є створення та публікація відеокліпів або рекламних роликів.

Однак,  для створення відеокліпу потрібна наявність акторів, відеокамери, реквізиту і багатьох інших дорогих речей, що багатьом бібліотекам може виявитися не під силу. Але не варто засмучуватись, вихід знайдено! 
323
І це - створення анімаційного ролику. Мова анімації зрозуміла усім віковим категоріям і дозволяє в простій формі донести до максимально широкого кола людей ваші ідеї.
Зважаючи на актуальність цього питання, пропонуємо огляд сервісів для створення анімації.
Почнемо з GoAnimate.
go animate1
Інтернет стверджує, що це один з найбільш зручних сервісів. Процес створення мультику у GoAnimate неважкий, цікавий і створюючи в ньому мультфільми не помічається плин часу. 
 
Для початку необхідно зареєструватися. Процес це нескладний і полягає у вказівці свого логіна, поштової адреси і пароля, або ж можна авторизуватися за допомою аккаунта Гугл або Фейсбук.
 
Можливості GoAnimate досить великі - є широкий вибір фонів (а можна свій завантажити) і героїв, і їхніх дій, і озвучувати можна, і музику додати. Здавалося б, ідеальний редактор! Але, у нього є суттєвий мінус - безкоштовно можна зробити відео тривалістю 30 секунд і без можливості збереження. Щоб зберегти свою творчість доведеться заплатити грошенят.
asd
 
Але існує альтернативний сервіс Pow Toon, який має схожі можливості, але тут можна створити відео абсолютно безкоштовно, правда невеликої тривалості (потрібно самостійно виставляти тривалість кожного слайду, додавати секунди і необхідну кількість слайдів) і за це доведеться терпіти пару секунд реклами в кінці кожного відео (чому б не обрізати її, наприклад, за допомогою муві-мейкеру?), а також якість відео не більше ніж 480p. 
 
Але цих можливостей вистачить для створення бібліотечного ролику, а тривалість можна підкорегувати, з'єднавши декілька роликів в муві-мейкері.
 
Тут також потрібно буде зареєструватися або авторизуватись через Фейсбук або Гугл-аккаунт. Після чого ви потрапите до майстра створення нового проекту, де потрібно визначитися який вид презентації хочете створити - слайдшоу або відеоролик, потім вас попросять вибрати одну із тем ( а можна за бажанням почати з нуля почати), а тоді вже поринете у світ анімації, який буквально затягне вас із головою.    
 
У PowToon, як і у GoAnimate, анімовані об'єкти зібрані в групи (стилі). В редакторі презентації є набори картинок, що зображують людей в різному настрої, які дозволяють легко керувати емоціями персонажів.   Анімації, створені за допомогою обох сервісів, за своєю формою нагадують щось середнє між мультфільмом, інфографікою і презентацією.   
 
Інтерфейс програми інтуїтивно зрозумілий і особливих труднощів не викликає. Коли ваше відео готове, натисніть на кнопку Save для збереження ролика в галереї сервісу. Після цього ви можете отримати пряме посилання на сторінку з цим роликом, розшарити його в соціальних мережах або отримати код для вбудовування його в будь-який сайт або блог.
 
Крім цього, є можливість експорту відео прямо в YouTube, а звідти неважко зберегти собі на комп'ютер.
multator
Також в мережі є ще один сервіс для створення анімованих роликів - Мультатор, але цей редактор адресований для більш досвідчених користувачів, адже тут треба малювати мультик самому з нуля.
 
Для дитячих бібліотек може згодитися також Talking Tom, де можна створити мультик за участю кота Тома і його друзів. Але цією програмою можна скористатися лише з пристроїв iPhone, iPod, iPad.
1327732219 20120127234436
 
Крім того для того, щоб зробити барвисту та яскраву анімацію в мережі діє сервіс abcya animate, яку можна зберегти в форматі Gif.
abcya logo
 
Для створення анімації онлан також можна використати російський сервіс Мини-мультик.
Цей сервіс дає можливість завантажити картинки та фотографії у форматах jpeg, tiff, png, bmp, gif для створення анімації.
 
Бажаю вам гарних ідей та яскравих роликів!
 
 
Юля  Антонова, 
бібліотекар філії Херсонської ЦБС, 
член Молодіжної секції УБА

 

Read 2184 times