• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Мультимедійна газета «Інтернешк@»

З 2013 року Інтернет-центр Краматорської дитячої центральної бібліотеки ім. О.С. Пушкіна є учасником проекту "Молодіжна Акція Мультимедійна", яку організував фонд  Nowe Media (Польща).

Метою цього проекту є навчання молоді формулювати, виробляти і захищати свою громадську позицію, а також впливати на навколишній  світ шляхом створення власних мультимедійних видань.

Так на порталі http://mammedia.com.ua/ бібліотекою для своїх користувачів була створена мультимедійна газета (мультима) «Інтернешк@». Кожен випуск мультимедійної газети присвячений якійсь актуальній темі, що турбує читачів бібліотеки.

Додаток 1

Зручний інтерфейс для читання, можливість перегортання сторінок та доповнення мультимедійною інформацією  (аудіо, відео, гіперпосилання на зовнішні ресурси) роблять газету привабливою для користувача.

Зручність мультими полягає ще й у тому, що її можна переглянути не тільки в режимі он-лайн, а й роздрукувати як звичайне друковане видання та розповсюджувати його. Це зручно, бо така газета є не лише інформаційним ресурсом, вона може доповнювати масовий захід бібліотеки або прикрасити виставку.

«Інтернешк@» дуже зручна в користуванні. Принципових відмінностей у змісті друкованої та он-лайн версій немає, не можна скористатись лише доданими до неї аудіо- та відеофайлами.

Важливим є те, що зміст та авторство мультими повністю належать  вам. Активність та продуктивність, читабельність прямо залежить від тематик, які пропонуються читачам. Періодичність та кількість сторінок видання теж залежить від  можливостей видавця.

ДЦБ ім. Пушкіна видає мультимедійну газету «Інтернешк@» вже третій рік поспіль. За цей час видано 13 випусків газети.

Читачі Інтернет-центру активно користуються можливостями, які надає мультимедійна газета, а також цікавляться виданнями інших редакторів, особливо тими, що видають їхні однолітки з інших міст та регіонів України.

Не менш важливим є те, що всі видання доступні для скачування і є абсолютно безкоштовними. До кожної мультими можна додати свої коментарі, підписатися на них або додати до вибраного.

Ефективність кожного видання можна відстежити, статистика ресурсу дозволяє це зробити.

Додаток

Участь Краматорської дитячої центральної бібліотеки у проекті "Молодіжна Акція Мультимедійна" довела, що мультимедійна газета може залучити молодих читачів до читання, які раніше не брали в руки газет і журналів, а також заохотити їх до літературної творчості шляхом написання власних статей та створення своїх мультим.

 

Надія Вірко,

член МС УБА,

зав.відділом обслуговування ДЦБ ім. О. Пушкіна

м. Краматорська Донецької обл.

Read 1279 times