• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Програма культурного обміну для представників громадських організацій

З 9 по 15 листопада 2015 року у місті Львові відбувся візит в рамках Програми культурного обміну, яка є частиною всеукраїнського проекту Інституту з міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International), Громадської організації «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини «Від руйнування до творення. Шляхи примирення в українському суспільстві».

Дана ініціатива базується на результатах і є логічним продовженням проекту «Спільне майбутнє українського суспільства після Майдану. Сприяння взаєморозумінню та співробітництву в превенції конфліктів», який реалізовувався з серпня 2014 року по квітень 2015 року.

logo

Проект спрямований на розвиток партнерства й співробітницького підходу в локальних спільнотах шляхом реалізації різноманітних культурних ініціатив, спрямованих на руйнування стереотипів, формування взаємоповаги та зміцнення довіри. Проект реалізується з липня по грудень 2015 року.

На першому етапі за підсумками конкурсу проектних заявок на міні-гранти були відібрані 16 організацій-партнерів з восьми областей України: Черкаської, Кіровоградської, Хмельницької, Миколаївської, Херсонської, Сумської, Полтавської, Житомирської. Одержувачі гранту здобули можливість реалізовувати проектні ініціативи до 30 листопада 2015 року.

414893160122 n

Для представників організацій, які отримали міні-гранти, проектом було передбачено участь в різноманітних семінарах та тренінгах.

За проектом була надана можливість ознайомлення з досвідом реалізації локальних культурних ініціатив, спрямованих на подолання розбіжностей й налагодження співробітництва в умовах культурного розмаїття (п’ятиденний візит до Львова, листопад 2015 року).

Член МС УБА, завідувач відділу соціокультурної діяльності Полтавської ОУНБ Крамарєва Юлія мала змогу відвідати Львів як представник міні-проекту Суспільної служби України в Полтавській області «Театр сучасного діалогу як інструмент для вирішення соціальних проблем» (керівник Кіященко Г.В.) метою якого є мотивація полтавчан до співпраці, взаємної підтримки та пошуку рішень з урахуванням інтересів усіх членів Полтавської громади, в тому числі, і внутрішньо переміщених осіб, шляхом використанням засобів Театру сучасного діалогу, а кінцевим результатом постановка спектаклю у форматі документальної драми за мотивами реальних історій переселенців.

556737847102 n

Програма культурного обміну була насиченою, адже організатори мали на меті показати не офіційний, туристичний Львів, а різноманіття форм культурної взаємодії, причому показати чесно й різнобічно: музеї, бібліотеки, театр, кіно, громадські ініціативи, освіта, неформальні «модні» місця відпочинку.

Згідно програми візиту, всі учасники відвідали мерію, де мали розмову про Інститут міста Львів – аналітичний центр, який був створений Львівською міською радою 21 травня 2009 року, неприбуткову комунальну установу, засновану на комунальній власності і підпорядковану виконавчому комітету Львівської міської ради та його діяльність у сфері співпраці з громадськістю заради вирішення місцевих проблем благоустрою.

Потім ми виїхали за межі міста для знайомства з партнерською урбан-ініціативою «Кластер». Партнерська урбан-ініціатива КЛАСТЕР утворилась в результаті співпраці мистецької формації Wiz-Art та театральної майстерні “Драбина”. Метою КЛАСТЕРУ є позитивні зміни районів міста через культуру. Організація впроваджує соціально-культурні проекти, розвиває суспільну свідомість громадян і вважає, що все місто є центром.

КЛАСТЕР опікується Народним Домом на Збоїщах, який є державною культурною установою: ревіталізовує, надає нової форми та змісту цьому приміщенню. Планується, що Народний Дім стане цікавою точкою на мапі міста, корисною як місцевій громаді, так і мешканцям інших районів.

Потім ми мали візит до мережі центрів освіти дорослих у Яворівському районі ТКЯ «Гостинець». Група ентузіастів відроджує культуру регіону через впровадження центрів освіти для дорослих, в тому числі і в бібліотеках, грантову діяльність, розробку туристичних маршрутів. Родзинкою візиту до Яворівщини було відвідання мистецького центру «Мастак» на базі місцевої школи, де завдяки грантовому обладнанню відроджено виробництво народної яворівської іграшки. Особливо запам'ятався майстер – клас з розпису іграшкового коника.

362048304907 n

Запам'ятались відвідини Центру міської історії Центрально-східної Європи, де ми прослухали лекцію викладача Українського католицького університету Орисі Білої «Невідомий-відомий Львів: пам'ять поколінь та примирення пам'ятей» (про трагічні сторінки історії Львова за радянських часів) та відбулась презентація проекту «Простір синагог» Софії Дяк, також ми оглянули виставку «Велика війна 1914».

317588614399 n

В рамках програми відбулась зустріч із письменницею, лауреаткою премії ім. Т. Шевченка Галиною Пагутяк в Музеї етнографії.

028603491894 n

Ми були свідками дискусії «Місто: сцена та за лаштунками» Модератори: театрознавець Марія Антонюк та соціолог Наталя Отріщенко в Театрі Лесі Українки, зустрічались з кураторкою проекту «Драма UA» Вікторією Швидко. Зазначу, що львівський театр переживає певну кризу переосмислення традиційної театральної культури в бік зародження театру «нової драми».

Також відбулась зустріч з істориком Ярославом Грицаком в Українському католицькому університеті. Говорили про перспективи української державності. Приємно вразило відвідання дому «Емаус» (благодійний дім для розумово неповносправних людей, де в умовах, наближених до сімейних, живуть троє вихованців, за якими доглядають соціальні педагоги – «друзі») та екскурсія університетом.

Незвичайним був візит в MANTRA HOUSE – студію медитації та йоги. Відбулась розмова про здоровий спосіб життя в Україні.

663772347137 n

Бібліотека Лесі Українки, стара медіатека гостинно запросила на дискусію «Культура кіноклубів в Україні», яку провела Йож, куратор некомерційних кінопоказів.

У крафт-майстерні «Щось цікаве» (антикафе) відбувся кінопоказ і розповідь про те, як можна проводити неформальні некомерційні кінопокази.

На завершення візиту у Першій Львівській медіатеці відбулась презентація міні–проектів учасників культурного обміну.

Організаторам проекту вдалося за короткий час показати насичене культурне життя Львова.

Read 2266 times