• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Проект "Молодіжна бібліотека"

6 серпня у Дніпропетровській міській раді було презентовано проект «Молодіжна бібліотека». Ідея створення такої  бібліотеки вже давно була у мріях автора проекту Артема Земляного. Але до цього часу був ряд причин, щодо неможливого виконання багатьох задач. Ось, що розповів ідейник проекту для нашого сайту МС.

В першу чергу – це був фінансовий аспект справи. Більшість ідей перенесена з власного досвіду відвідин польських бібліотек. Лише в 2014 році у рамках обміну досвіду з польськими колегами я відвідав 2 бібліотеки у містах Жешув та Ярослав. Побачане вразило настільки, що захотілость створити щось подібне у нашому місті Дніпропетровськ.  

Концепція бібліотеки складається з пунктів, до ядра яких входить книга. Основним завданням залишається популяризація читання на надання якісної літератури нашим читачам. Але на сьогодні ми маємо використовувати будь-які методи для їх залучення і ставати не просто бібліотекою, а й соціокультурним центром для громади. Тому крім книг, плануються створити мультемедійну зону, зону відпочинку, зону спорта, зона сучасних комп'ютерних технологій.

уке

Жовтий колір – зона книжок (або зона для читання і місцезнаходження основного об’єму фонду), пропоную повністю оновити фонд сучасними, новими книжками. Розмір фонду 5000 книжок;

Функції відділу. Принцип класичного Абонементу, видаються книжки як і в залі, так і видача додому. Зал облаштовується зручними меблями (оригінальні полиці для книжок, пуфи, невеликі столи і стільці). Обладнується місце для бібліотекаря, який проводить книговидачу, слідкує за фондом та консультує читачів. Збирання фонду, нанесення штрих-кодів на кожну книжку, нанесення кольорових міток на книжки за тематикою.

Основні послуги – це видача книжок, супроводження фонду по всій бібліотеці.

Dnepr 10

Блакитний колір – зона «мультицентру». Обладнання залу сучасним мультимедійним проектором та великим екраном, завдяки чому можна буде проводити масові заходи, робити перегляди фільмів, проводити презентації та тренінги. Пропоную встановити ергономічні стільці, які можна бути з легкістю трансформувати по залу, а також додати м’які пуфи на основі тканини, набитої поліпропіленовими кульками. На стінах встановити колонки для більш гарного звучання та встановити дизайнерські полиці для розташування книжкового фонду. Підлога має бути м’якою. 

Функції відділу. Ще одна зона для трансформації. Багатофункціональне приміщення, яке можна використовувати за різними потребами. Наприклад, у класичному варіанті можна проводити презентацію книги та автограф-сесією з автором. Замінивши класичні стільці на м’які пуфи – ми можемо трансформувати залу для проведення молодіжного неформального спілкування або творчості. Також можна створити дитячий куток, молоді матусі зможуть приходити до бібліотеки разом із дітьми. Необхідно створити фонд настільних ігор – що безсумнівно надасть переваги у залученні молоді та юнацтва. Дати молоді можливість створювати ворк-шопи, проводити майстер-класи.

Основні послуги. Проведення масових заходів, перегляд кінофільмів на базі кіноклубу. Презентації книжок та автограф-сесії відомих авторів, футболістів. Проведення літературних та музикальних вечорів. Презентація та видача літератури. Створення на базі залу клубів за інтересами. Проведення лекторіїв.

Зелений колір – зона сучасних комп’ютерних технологій. Пропоную розмістити від 4 до 6 новітніх персональних комп’ютерів з під’єднанням до мережі Інтернет (швидкість має бути великою), при цьому з максимально різноманітним наповненням - від програм класичних та навчальних - до сучасних ігор (кожна молода людина має право користуватися ПК за власними інтересами і забаганками), бо тільки так можна залучити молодь до відвідин безпосередньо цих ПК. Також в цій зоні розмістимо зручні, м’які місця для користування електронними книжками та гаджетами.

Функції відділу. Відділ створений за сучасним форматом з новітньою технікою. Комп’ютери потужні, електронні книги з великими можливостями, планшети у вільному доступі. Під’єднання до мережі Інтернет кабельне та точка доступу Wi-Fi.

Dnepr 12

Основні послуги. Надання користувачам безоплатного доступу до мережі Інтернет, як з обладнання бібліотеки, так і з власних пристроїв(точка доступу). Проведення різноманітних навчальних курсів, на базі ПК бібліотеки, проведення курсів роботи з Інтернет для більш вікових користувачів, надання у користування е-книжок та планшетів, різноманітні турніри з ігор на ПК. Надання доступу для навчання англійської мови (наприклад, English 1,2,3) з комп’ютерів бібліотеки.

Помаранчевий колір – зона релаксу (відпочинку). Пропоную створити дизайнерською думкою – куточок для читання, на одній із стін приміщення розмістити дзеркало від підлоги до стелі, великого розміру. Дуже гарне рішення, тому що ми орієнтуємося на молодь. Наразі «селфі» є досить модним трендом. Ми маємо бути модними, і це дає впевненість, що таке рішення у дизайні привабить молодь, а особливо – жіночу частину.

Функції відділу. Встановлюється місце для бібліотекаря з обладнанням для запису читачів. Встановлюються місця для читачів.

Основні послуги. Видача читацького квитка, надання  інформації для користувачів, видача книжок.

Салатовий колір – зона спорту. На задню стіну встановлюється великий телевізор для підключення його до ігрової консолі Xbox+kinect або SP4. Таким чином, одну кімнату ми зможемо трансформувати під два різних направлення, для задоволення спортивних потреб більшої кількості користувачів. Пропоную розмістити стіл для настільного тенісу, тим самим молоді користувачі бібліотеки матимуть змогу безкоштовного, спортивного, цікавого відпочинку. Настільний теніс наразі є популярним спортом, і для того щоб пограти в нього в нашому місті доводиться платити кошти (від 50 грн за годину). Тому, вважаю, доцільно саме такий вид спорту в бібліотеці. Це додатковий імідж для нашого закладу та залучення більш широкого кола молодих користувачів до бібліотеки.

Функції відділу. Забезпечення потреб усіх видів користувачів, організація зони спорту та розваг. Дана зона трансформується наступним чином: ми використовуємо її, як кімнату для гри у настільний теніс, якщо нам треба змінити формат – стіл складається - розміщуємо м’які пуфи. На стіні в нас заздалегідь прикріплена плазмова панель. Ми можемо проводити міні-тренінг (до 10-15 осіб), або влаштувати зону гри на SP4 (ігрова приставка). Таким чином, це приміщення ми можемо використовувати для трьох різних завдань.

Основні послуги. Надання можливості гри на ігровій приставці та гри у настільний теніс, проведення презентацій на невелику кількість користувачів. Проведення турнірів з гри на SonyPlaystation та настільного тенісу.

P.S. Кожна кімната у плані  бібліотеки відмічена власним кольором. Кімнати будуть відповідати плану приміщення.

«Суть проекту зробити бібліотеку такою, щоб молодь там могла не тільки книжки читати, а й  спілкуватися, користуватись безкоштовним інтернетом, проводити різноманітні заходи та зустрічі.  В рамках проекту планується зробити поточний ремонт у будівлі, закупити зручні меблі та сучасну техніку. Проект погоджено із комісією  міської ради з питань освіти, культури, молоді та спорту. На ці цілі у міському бюджеті передбачено 800 тисяч гривень», - сказала заступник міського голови Ірина Зайцева. Вона додала, що закінчити проект планується до кінця цього року, його будуть втілювати у бібліотеці на вулиці Мініна, 5в.

Земляний Артем,

член МС УБА 

Read 3464 times