• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Нові медіа на допомогу бібліотекарю

Протягом декількох останніх років людство все частіше зустрічається  зі словосполученням «нові медіа». Давайте спробуємо більш детально визначити суть цього поняття.

Як визначив Рассел Нойман, професор Мічиганського університету: що нові медіа – це новий формат існування засобів масової інформації, постійно доступних на цифрових носіях і маючих на увазі активну участь користувачів у створенні і поширенню контенту.

В наш час, коли швидко та масово новітні інформаційні технології впроваджуються в усі сфери людського життя, бібліотекам необхідно іти в ногу з часом, змінювати свою діяльність і виповняти не функції «книгосховища», а перетворюватись на нові інформаційні центри, та вводити в процеси своєї діяльності абсолютно нові інноваційні форми роботи.

На допомогу у прискоренні цих процесів і приходить такі ресурси як Google Trеnd, Google Advanced Search ,Youtube, Twitter, Instagram, Storify та багато інших. Саме тому, мені, молодому бібліотекарю, було надзвичайно корисно і цікаво взяти участь у тренінгу "Нові медіа: нові можливості для молодіжних спільнот", організатором якого був Фонд народонаселення ООН і проводився 1-2 липня 2015 р. в готелі "Русь”. Тренінг проводили експерти міжнародного рівня Нузхат Есан, представник ФН ООН в Україні, Віталій Мороз, Інтерньюз-Україна та Христина Смага, SMM manager. Протягом двох днів ці досвідчені тренери вчили активну молодь правилам найефективнішого користування вищезгаданими ресурсами.NsM-0iF4atk

По закінченню тренінгової програми, учасники навчились визначати тенденції на ринку соц. медіа, розрізняти призначення кожної з соц. мереж,розуміти алгоритм роботи з акаунтами. Також молодь з усієї України завдяки цьому тренінгу  навчилася правилам формування контент-стратегії, розвитку особистого бренду і багато чому іншому.

Але давайте більш детально ознайомимось з сервісом: Google Trends. Безумовно, це надзвичайно корисний  додаток  Google, який стане помічником сучасному бібліотекарю у його діяльності і власному вдосконаленні.

Google Trends - це сервіс, за допомогою якого можна спостерігати і аналізувати тренди пошукових запитів, по всім регіонам, де є пошук Google.

Навіщо потрібен Google Trends:

- Аналізувати сезонність запитів.

- Дивитися трендові пошукові слова.

- Дивитися розвиток ключових слів.

- Аналізувати попит.

Давайте подивимося, як це працює, і  для початку переходимо за посиланням http://www.google.com/trends/

Вводимо потрібне ключове слово, вибираємо регіон (в нашому випадку це Україна).

4

Цифри на графіку відбивають скільки запитів було за певний період по відношенню до загального числа пошукових запитів в Google протягом більш тривалого часу (на малюнку 12 місяців). Вони не показують абсолютну кількість запитів, так як дані перетворені і представлені за шкалою від 0 до 100. Кожна точка на графіку ділиться на найвищу точку (100), коли немає достатньо даних по тому чи іншому періоду, показується 0 ".

Далі ми дивимося які міста і області є найактивнішими, і популярні слова, пов’язані з бібліотекою.

5

6

В  Google Trends є різні фільтри, за якими можна здійснювати пошук, наприклад:

7

Можна шукати по новинах, картинках, товарах, в різних регіонах, або у всіх відразу. Google Trends можна використовувати як для аналізу, так і для підбору ключових слів. Це відмінний інструмент, який дає потрібну інформацію по трендам пошуку в Google.

Цей сервіс допоможе Вам при написанні статей, оформленні виставок, розробці посібників, дайджестів, листів інформації та загалом зможе тримати Вас на пульсі подій сучасності.

Багато додаткової  цікавої інформації, щодо нових медіа ви знайдете за посиланнями:

http://social-science.com.ua/article/1242.

http://uba.ua/documents/text/Stroyko_Iryna.pdf.

http://web-profy.com/kak-polzovatsya-tviterom-chto-takoe-tvitter.html.

Платонова Ольга,

бібліотекар бібліотеки-філії № 5

МЦБС ім. Шевченка (м.Суми)

Read 1672 times