• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Дитяча Бібліопланета – це місце незабутніх див

Для багатьох бібліотека асоціюється з купою запилених книжок та місцем їх видачі і поважного віку, серйозного на вигляд бібліотекаря. А що ж таке сучасна бібліотека? 
 
Для мене сучасна бібліотека – це в першу чергу територія казки, дива, несподіваних цікавих зустрічей і де можна не тільки читати книги, але і корисно провести свій вільний час. І я  постараюсь Вас  у цьому переконати.
 
Центральна бібліотека для дітей міста Луцьк з жовтня 2013 року розпочала свою нову програму «Бібліотечна валіза Мері Поппінс» для всіх мешканців міста. 
Що ж це за така валіза і що, і хто чекає дітей різного віку і не тільки дітей, а й їх батьків в дитячій бібліотеці? 
 
Просто в бібліотеці всіх чекає Бібліоняня. Вона відкриває свою чарівну валізу наповнену цікавими іграми, захоплюючими книгами, веселими мультфільмами, незабутніми зустрічами з друзями. Тут бібліотечні працівники, як і героїня казкової повісті Мері Поппінс, радо зустрічають своїх читачів і готові з ними проводити чимало часу, розповідати і показувати про все цікаве і корисне на світі та робити багато добрих справ.
 
При бібліотеці в читальному залі для молодших читачів створена дитяча ігрова зона, в якій діти можуть  проводити свій вільний час, творчо та інтелектуально розвиваючись. 
 
На сьогоднійшній день у місті Луцьку на жаль відсутня мережа дитячих ігрових кімнат, мультзалів, творчих майстерень, які можуть вільно, безкоштовно відвідувати діти, а батьки без боязні залишати дітей на декілька годин. І саме відкриття такої дитячої зони при бібліотеці, дає можливість батькам потурбуватися про творчий, інформаційний, виховний і розвиваючий потенціал дітей у безпечному місці. 
 
Протягом останнього, року, коли бібліотека отримала значну кількість ігор, цікавих книг від спонсорів і благодійних фондів, у бібліотеці, особливо у вихідні дні,  збільшилось відвідування.   
  
При нашій бібліотеці  працює 2 дитячих творчі гуртки, які відвідують діти старшого шкільного віку. Для найменших читачів крім як взяти книгу в бібліотеці, нажаль, не було нічого цікавого і корисного. Саме така послуга  як Бібліоняня дала  можливість молодшим читачам відвідувати бібліотеку і відчувати себе тут у безпеці, навчатись читати, творити і просто спілкуватись один з одним. 
 
Партнерами програми стали: 
  • Управління культури Луцької міської Ради, яке сприяло проведенню косметичного ремонту і облаштуванню дитячої зони у читальному залі;  
  • магазин дитячої іграшки «Знайка» - надаючи інформаційно-консультативну допомогу у придбанні корисних і безпечних ігр для дітей; 
  • фабрика дитячої іграшки «Тигрес», яка виступає спонсором у  проведенні дитячих заходів; 
  • батьки відвідувачів бібліотеки, що люб’язно наповнюють «валізу Мері Поппінс» своїми власними іграшками, книгами. 

Пройшло 6 місяців з часу дії пограми та послуги Бібліоняні, а бібліотека вже має значне поповнення читачів. І не тільки зі свого мікрорайону, але й з усього міста приїздять сюди діти. Послугами Бібліоняні користуються не тільки окремі жителі міста, а й громадські організації, що займаються роботою з дітьми. 

 
Саме тут були проведені дитячі іменини для діток міського громадського осередку Національної скаутської організації України «Пласт» та Новорічні витребеньки для малечі організовувались творчі майстер-класи для дітей віком від 3 до 5 років.
 
Яскраво, з перерізанням червоної стрічки відкрився мультзал у дитячій зоні і тепер щонеділі діти мають можливість знайомитись з новими фільмами, які спеціально підбирає бібліотекар читального залу. Активно використовується і інтерактивна дошка, що розміщена у ігровій зоні для показу слайд-вікторин, створення малюнків, проведення інтерактивних ігор.
 
 
Дім, школа, бібліотека, дім – це шлях який щодня долають діти в мікрорайоні міста, де знаходиться центральна бібліотека для дітей. І всюди їх чекають і люблять.  
 
Нещодавно нову бібліотечну послугу придумали самі діти-читачі. Її можна назвати «бібліотечний вчитель». Діти після уроків у школі приходять до бібліотеки і самостійно, а це дуже важливо, роблять домашні завдання. А тим в кого щось не виходить, вони допомагають гуртом. І що саме цікаво - не списувати, а саме пояснюють і допомагають виконати якісь складні вправи або задачі.
 
Коли виникають запитання, тут на допомогу приходять бібліотечні книги і звичайно ресурси Інтернет, якими можна скористатись у сучасній дитячій бібліотеці. Як і в звичайній школі, тут є й ігрові перерви, адже в бібліотеці є чимало цікавих розвиваючих ігор. Діти приходять додому вже з вивченими уроками.  

Отже, валіза Мері Поппінс наповнюється новими послугами.

Стала наша бібліотечна послуга цікавою і потрібною для значної кількості батьків та бабусь. Попередньо домовившись з бібліотекарем, вони приводять своїх дітей до бібліотеки і залишають на певний час. 
 
Хлопчики-двійнята Дмитрик та Данііл, які разом з бабусею прийшли до нашої книгозбірні стали її постійними відвідувачами, хоча їм лише 4 роки. Бабуся хлопчиків, яка і привела їх до книгозбірні, впевнена, що віднайшла нову, цікаву, корисну територію для своїх онуків.
 
Тут тобі і цікавинки-новинки дитячої книги, тут тобі і книжки-розмальовки, а ще є книги про рицарів і про героїв улюблених мультфільмів. А ще бабуся дізналась, що в бібліотеці є її помічниця – Бібліоняня, яка потурбується про творчий розвиток діток, їх вільний час.
 
Для різної категорії дітей працівники мають свою програму проведення занять, ігр, розваг, читання відповідних книг. Особливо це стало поширеним у  зимові вихідні дні. Щоб не нудитись самим удома, діти щонеділі з  14 до 15 год. приходять до бібліотеки і проводять свій час у дитячій зоні.
 
В планах Бібліоняні проведення казкових вікторин, ігрових занять як для дітей, так і для батьків, перегляди лялькових вистав, читання книг, організація конкурсів на кращий малюнок, вірш, здійснення Інтернет - мандрівок цікавими містами світу.
 
Віднедавна, в рамках програми, ми відкрили ще й своє "Бібліокафе" з цікавими та "смачними" книгами і журналами. Діти переписують різноманітні рецепти, а на наступний раз пригощають своїми кулінарними виробами, які вони виготовили самі або з допомогою батьків. Тут відвідувачі також можуть поділитися своїми секретами по догляду за домашніми тваринами.
 
Полюбляють діти  відвідувати і  творчі  години, де вони  разом з  бібліотекарем створюють різні  вироби з паперу, тканини, флористичних матеріалів.  Саме такими виробами була прикрашена новорічна ялинка у бібліотеці, а зараз готуємось до прикрашання великоднього деревця. 
 
А ще ми були приємно вражені, коли до 8-го Березня  на книжковому столику з’явились чудові вітальні листівки з святом весни від наших найменших користувачів. Адже найприємніші подарунки це ті, які зроблені власними руками і добрими серцями. 
 
Як і головна героїня  авторки Памела Ліндон Треверс -  Мері Поппінс, яка   вміла створювати пригоди з нічого: із звичайнісіньких предметів і за звичайнісіньких умов і навчила своїх вихованців двом найголовнішим у житті речам -  умінню бачити казкове в звичайних речах і не боятися будь-яких змін, так і бібліотекарі центральної бібліотеки для дітей міста Луцьк, відкривають і наповнюють  свою бібліотечну валізу новими добрими справами, цікавими ідеями. Є початок  нашої справи і буде продовження, як у книгах про славнозвісну Мері Поппінс.  
 
Сучасна бібліотека стає сучасною у всьому! Наша бібліотека - це бібліотека для дітей і разом з дітьми. І кожен хто до нас завітає, віднайде свою територію на нашій Бібліопланеті.   
  
Вікторія Вакунець,
бібліотекар Центральної бібліотеки 
для дітей м.Луцьк
 
Read 7880 times