• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Wednesday, 06 June 2018 09:48

Участь членів МС УБА у ІІ Міжнародному форумі молодіжних центрів, м. Святогірськ, Донецька обл.

Активні члени УБА та Молодіжної секції УБА взяли участь у ІІ Міжнародному форумі молодіжних центрів, який відбувся 23-25 травня у місті Святогірськ (Донецька область). На Форумі було представлено близько 80 молодіжних центрів та 175 активістів, молодіжних працівників та представників влади з усіх областей України. Свято єднання прогресивної молоді створили Асоціація молодіжних центрів України, Департамент молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України, Управління у справах сім’ї та молоді Донецької ОДА та за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Приємною несподіванкою стало те, що буквально відразу після прибуття на місце проведення учасники мали змогу власноруч створити «Алею молодіжних центрів», чим із задоволенням і скористалися.

Фото 1

Після знайомства та квесту «Сила в команді» учасники вирушили до міст Слов'янськ, Краматорськ та Дружківка, де відвідали місцеві молодіжні центри: АртПростір “HappyHub”, Платформа Ініціатив “Теплиця”, LESYAHUB, ВІЛЬна ХАта, “Славянское сердце”, “Донецький обласний дитячо-молодіжний центр” м. Краматорська, “ARTHUB”. Саме LESYAHUB у Дружківці є тим простором, який створено на базі міської бібліотеки.

Фото 2

На вечірній ватрі було проведено конкурс відеопрезентацій молодіжних центрів, переможці отримали пуфи, а потім були танці від Олександра Кашлакова зі слав’янської «Лабораторії гри» та колективні співи під смажене марш-меллоу.

Ранок другого дня розпочався з імпровізованої зарядки для найбільш активних учасників. Відкрили форум виступи Олександра Яреми, заступника Міністра молоді та спорту Українита заступника голови Донецької ОДА Віктора Ремського. Далі було презентовано мережі Асоціації молодіжних центрів України, Європейської конфедерації молодіжних клубів ECYC та Європейської агенції з питань інформування та консультування молоді ERYICA. Після цього слово взяли іноземні доповідачі - Каур Кьотсі, заступник директора Естонського центру молодіжної роботи (Естонія), Мерліс Паюстік, член Правління Асоціації естонських відкритих молодіжних центрів, керівник молодіжного центру Вастселійни (Естонія), Артур Наярян, керівник Центру молодіжних ініціатив міста Гюмрі (Вірменія), Джесіка Волкер, проектний менеджер Європейської агенції з питань інформування та консультування молоді ERYICA (Люксембург), Роберт Несіркі, представник Європейської конфедерації молодіжних клубів ECYC (Ірландія).

Фото 3

У другій половині дня відбулися напрочуд продуктивні посиденьками за кавою між молодіжними лідерами та перспективними донорами іпартнерами, такими ISAR Єднання, Фонд «Відродження», Корпус миру, UNISEF та ін.

Надзвичайно цікавими та змістовними у третій день форуму були виступи українських експертів: директора Українського форуму благодійників, експерта по соціальному підприємництву Анни Гулевської-Черниш та керівника центру «Cпільно Hub» Ганни Дворної. В останній день форуму учасники працювали в ініціативних групах. Результати обговорень та вироблені пропозиції з теми «Молодіжні простори у бібліотеках» презентували бібліотекар Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва Андрій Алієв та керівник центру «Cпільно Hub» Ганна Дворна. Закрився форум колективним живим виконанням Державного Гімну України.

Фото 4

Активна участь бібліотечних фахівців у реалізації молодіжної політики України та просування ідеї створення молодіжних просторів у бібліотеках як одного з напряму розвитку молодіжних центрів є надзвичайно важливим. Членами Молодіжної секції УБА та активними бібліотекарями наразі розробляються методичні поради по створенню молодіжних просторів у бібліотеках. Синергійний ефект відчувається у налагодженні нових контактів та партнерств, обміні досвідом Дякуємо організаторам за надану можливість взяти участь спільно із свідомими активістами і активістками України та світу в такому надихаючому заході, обмін досвідом та налагодженню нових контактів та у реалізації молодіжної політики в Україні.

Фото 5

Андрій Алієв,

Бібліотекар Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва

Член Молодіжної секції УБА

Read 1052 times