• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Friday, 19 January 2018 09:20

Підсумки проекту "Бібліотекарі рекомендують..." за 2017 рік

Розпочинається новий рік, а я тут, як координатор проекту, збагнула, що було б непогано підбити підсумки старого 2017. Всі ж так роблять, еге ж? Тож, можу із задоволенням сповістити усіх «сектантів» і не тільки, що проект «Бібліотекарі рекомендують…» триває, розширюється та має активних учасників.

В минулому 2017 році проект поповнився на 55 книжковражень. Тож, в середньому, викладалося по 4,5 відгуки в місяць. Насправді, звісно, ніяких відгуків я не ділила і викладала їх повністю та відразу, але статистика то така серйозна, скупа на жарти, штука, що якщо каже 4,5, значить 4,5. Нам лишається тільки в те вірити.

Найактивнішим містом учасником все ще лишається мій улюблений Миколаїв (56% відгуків, написаних в цьому році). Що не дивно, адже тут проживають найактивніші учасники цього року. Друге місце по активності займає чарівне місто Рівне (22% відгуків, написаних в цьому році). Чому чарівне – я не знаю. Просто так вирвалося, але я там ще не була і дуже сподіваюся, що воно саме таке і є, чарівне. Решту міст дивіться в діаграмці та не забувайте, що це дані тільки за 2017 рік. Повна географія проекту набагато ширша.

активне місто

В цілому, мушу визнати, що загальна активність впала. Напевно це і не дивно, адже проект триває протягом трьох років (вже з хвостиком, стартував у вересні 2014). На сьогодні проект налічує 409 вражень. Можливо, не кожний з них майстерний, але вони всі щирі і то є найважливішим.

кількість відгуків

Середня кількість переглядів відгуків сягає 200-300. (Я моніторила  період вересень 2016 – серпень 2017 років, аби не включати у перелік нещодавно викладені). І тільки два з них суттєво відірвались у кількості переглядів. Відгук Олени Горобець на книжку Наріне Абгарян «Манюня» на сьогодні це 831 перегляд. Та зовсім не очікувано, бо не можу назвати книжку брендовою, це відгук Юлії Чепурко на книгу Іана Вайброу «Пригоди малого вовчика». На сьогодні має 1584 переглядів.

Ну і, нарешті, щодо активних учасників 2017 року. Мушу визнати, що в цьому році результат дуже неочікуваний.

Безумовним лідером проекту «Бібліотекарі рекомендують…» у 2017 році стає Дар’я Яцкевич17 самих різноманітних книжковражень. Дар’я постійний учасник нашого проекту від початку його існування (всього 58 відгуків). Бібліотекар бібліотеки-філіалу для юнацтва ЦБС для дорослих м. Миколаєва. Член молодіжної секції УБА. Творча і активна дівчина. Читачі (молодь) поважають Дашу за щирість, начитаність та цікаві вечірки, що влаштовуються на базі бібліотеки. Вона обов’язково порекомендує своїм клієнтам саме «ту» книжку. Бо ж в неї власний багатий читацький досвід і вона любить свою роботу.

Друге місце по активності надання відгуків у 2017 році посіла Алла Рогашко – 12 відгуків. Алла сучасна українська письменниця та журналіст (м. Рівне). Авторка романів «Осіннє Рондо місячної ночі» 2015, «Крізь безодню до Світла» 2016, «Її сукня» 2017. Приєдналася до проекту у 2015 році, після того, як учасники ділилися враженнями про її перший роман. З того часу і сама бере активну участь у проекті, надаючи власні книжковраження до рубрики «Письменники рекомендують…». (Всього написала в проект 35 відгуків). Дуже різних, схвальних (більше) і не дуже (менше). Але усі вони неодмінно вдумливі та емоційні, як і її романи.

Третє місце в рейтингу займає Інна Токарєва (м. Миколаїв) – яка поділилася в минулому році 8 враженнями від прочитаних книжок. Інна долучилася до проекту через нашу «Книжкову шафу» (ще одна ініціатива молодіжної секції УБА) під час розгляду книжки «Vita Nostra» Марини та Сергія Дяченків у кінці 2016 році. Всього написала в проект 11 вражень. Враження Інни відрізняються феноменальною професійністю. Здається, вона природжений критик. Інна не має відношення до бібліотечної справи, а в нашому місті відома як ініціатор чарівної по суті «Тюльпанової веселки». На своїй приватній невеличкій ділянці вона вирощує не кріп чи редиску, а тюльпани. В неї їх більше ніж 150 видів. І в час їх цвітіння з лозунгом «Краса врятує світ!» дівчина запрошує усіх охочих дивитися на цю різнобарвну красу.

Ще один учасник, якого я б хотіла відмітити за активність це – Юлія Слабак (м. Левіце, Словаччина). В минулому році Юля надала 6 відгуків. І хоча не увійшла у трійцю лідерів, вона підтримує проект своїми враженнями з часів Спартакіади, яку проводила секція. І всього було викладено 30 її відгуків з 2015 року. Читає вона «запойно», з такою швидкістю, що іноді диву даєшся, як встигає. Багато відгуків Юлі то рекомендації для читання дітям. До бібліотечної справи Юля теж не має відношення, хоча якось казала, що розпитувала, що треба, аби стати бібліотекарем в Словаччині. Жвава та приємна у спілкування, Юля і враження пише добрі. Вміє знаходити цікаві та несподівані речі в самих різних книжках.

Серед дітей в проекті було троє учасників. Тетяна Момот (2 відгуки у 2017, 8 всього), Лев Старощук (1 відгук у 2017), Ліза Чепурко (1 відгук у 2017, 12 всього). Всі вони миколаївці. Юні читачі, критики, відмінники, спортсмени. В будь-якому разі, вміння аналізувати прочитане молодим людям стане у нагоді. І я вважаю, що вони теж гідні того, аби бути присутніми у цьому рейтинговому списку.

Звісно, ми вдячні всім учасникам, що приєдналися до ініціативи Молодіжної секції УБА. Адже час, що був присвячений написанню враження – найцінніше, що має людина. Читайте, пишіть враження, підтримуйте цікаві ініціативи. І нехай кожна прочитана вами книжка буде гідна вашого часу!

 

З повагою, координатор проекту

Юлія Чепурко

 

Read 1030 times