• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

5 найпоширеніших запитань бібліотекарю

"Класно, ти напевно всі книги в себе в бібліотеці прочитала, сидиш собі спокійно й читаєш?" Таке стверджувальне запитання виникає у людей, які знайомляться із бібліотекарем. Якщо ви дійсно думаєте, що це так, тоді моє висловлювання для вас. Бібліотекарям буде цікаво вкотре прочитати і пережити знайомий діалог, який повторювався в їхньому житті НЕОДНОРАЗОВО (думаю кожний із них має що додати з власного досвіду), а читачам чи тим, хто бібліотеку не відвідує й не цікавиться її життям, надіюсь, буде пізнавально прочитати. 

Познайомившись із бібліотекарем у співрозмовника відразу виникає запитання:
- А що хтось зараз ходить до бібліотеки? 
- Запевняю вас, ХОДИТЬ і то дуже багато людей. Зараз бібліотеки є не просто будівлею, де можна отримати книгу, відвідати презентацію чи майстер-класи, а й можливість бути в центрі найцікавіших подій міста... І тільки ти хочеш продовжити свою відповідь конкретніше як автоматично лунає наступне запитання: 
- А навіщо ходити до бібліотеки, зараз все ж є в інтернеті?
- Інформації в інтернеті є багато, не заперечую, але НЕ ВСЕ. Особливо це стосується краєзнавчого матеріалу, стародруків, новинок художньої літератури. А що стосується перевіреного та правдивого матеріалу, то вам точно до нас. Зараз серед ВЕЛИЧЕЗНОГО потоку інформації людині важко зосередитись та обрати те, що дійсно підходить, в цьому вам безсумнівно допоможе бібліотекар, навіть якщо цю інформацію треба відшукати в інтернеті. 

20800284 1480853291950126 3982823163647334551 n
- А що у бібліотеці є інтернет?
- Звичайно, є. Безкоштовний wi-fi до Ваших послуг, все комп'ютерне устаткування, а також електронні книги. Окрім цього у бібліотеці є багато тренінгів, які можуть стати вам у нагоді, зокрема, з основ програмування чи комп'ютерної грамотності. А також проводяться тренінги, про те, як можна відкрити власну справу, написати правильно резюме чи мотиваційний лист, створити креативну презентацію та ще багато цікавих тем. Все це організовують і проводять бібліотекарі чи радше бібліотекарі-фасилітатори. 
- Серйозно, (здивування на очах) я навіть не знав, що у бібліотеках таке зараз відбувається, для мене в уявленнях це місце, де завжди має бути тишина... а що ще там у вас цікавого є?
- Якщо вас цікавить вивчення іноземних мов, таких як англійська, французька, польська, німецька, тоді ласкаво просимо до нас. Саме в бібліотеці БЕЗКОШТОВНО ви можете вивчити іноземну мову та поспілкуватись із нашими волонтерами з різних куточків світу. А ще бібліотека зараз реалізовує дуже багато цікавих проектів. (Думаю, всі колеги мають цікаві проекти, якими можуть заохотити майбутніх читачів). Буквально нещодавно ми спільно з патрульною поліцією міста проводили ряд заходів спільно із громадою міста для того, щоб налагодити між ними співпрацю. А зараз у нас є цікавих літературний проект "Назустріч улюбленому письменнику". Взявши участь у якому ви маєте змогу випити філіжанку кави з улюбленим письменником в кав'ярні та отримати в подарунок його книгу. Цим проектом ми розширюємо свої межі.... А далі лунає ряд запитань про проект конкретніше. І так ця розмова може продовжуватись допоки на вулиці не стемніється, чи якщо комусь треба виходити з маршрутки та своїй зупинці....Але найголовніше, що після такого діалогу людина прийде до бібліотеки. 
Приклад такого діалогу, це тільки мізерна частка, яка показує роботу бібліотеки та бібліотекаря. А найприємніше, коли це говорять самі читачі: "У Вас дійсно важка професія, я навіть собі не уявляв, що Вам треба бути в першу чергу психологом, скільки всього за день наслухатись, скільки матеріалу опрацювати і при цьому завжди посміхатись. Я би краще з лопатою працював, але не зміг би цього витримати". Від таких слів стає ТАК ТЕПЛО ТА РАДІСНО НА ДУШІ. А найголовніше, з'являється ще більше стимулу щось робити. Думаю, прочитавши мої думки, Ви зрозумієте хоч на мізинець, що ми не сидимо й не перечитуємо книги, не шпортаємось в газетах і не відсиджуємо свої робочі дні. Ми йдемо в ногу з часом, долаємо всі стереотипи, розширюємо свою багатогранність й гордо несемо ім'я БІБЛІОТЕКАР.

Христина Шовкопляс, бібліотекар I категорії Івано-Франківської обласної  універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка

Read 2156 times