• +38(093) 981-39-31

Підтримати секцію

Конференція «Бібліотека як платформа для розвитку локального туризму». Враження учасника

І ось моя мрія здійснилася! Мою анкету  було відібрано на участь  у двохденній конференції «Бібліотека як платформа для розвитку локального туризму», яка відбулась 19-20 лютого 2015 р.

Архітектура ренесансного стилю, запах кави просто на бульварі, гарні вулиці викладені бруківкою з натурального каменю, привітні та добрі люди (принаймні, тільки таких я зустрічала) і ще дуже багато інших цікавинок.

Ви вже напевне здогадались – я розповідаю про місто Львів. Саме в цьому прекрасному місті нас - професіоналів бібліотечної справи зібрали тренери Української бібліотечної асоціації.

11715850

Розпочалась моя міні-подорож з регіональної конференції «Бібліотеки як платформа для розвитку локального туризму», що проходила на базі Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки.   

Програма конференції була доволі насиченою та різноманітною, адже учасниками її були працівники бібліотек, представники місцевої влади, ЗМІ, громадські організації та туристичного бізнесу, директори музеїв з різних областей. Організаторами виступили: програма «Бібліоміст», ЛМГО «Інститут політичних технологій» (м. Львів).

11665623

Координатор Олег Муцак відкрив конференцію і ознайомив нас з порядком денним. Тема «Туризм і бібліотеки – міжнародний досвід», яку висвітлювала Наталія Датченко, представник програми «Бібліоміст», перейшла в діалог з учасниками конференції, адже багато зі сказаного вже функціонує в Україні. Лекцію про основи надання туристичних послуг у сільській місцевості прочитав Назар Кудла – викладач Львівського інституту економіки і туризму. Відвідали конференцію також гості з Польщі, зокрема Люблінського воєводства.

11713383

Бурхливо обговорювали можливості та способи залучення мережі бібліотек до популяризації так званого сільського туризму - це коли власники сільських садиб в стилі минулих часів організовують із свого помешкання музеї та туристичну атракцію. Кожен бажаючий турист може скуштувати справжній український борщ, вареники та інші національні страви, провести день з надзвичайною інформаційною та фізично-спортивною насолодою, дізнатись більше про архітектурні пам’ятки, культуру, побут України або ж якоїсь окремої місцевості.

Для мене особисто дана тема стала дуже цікавою, адже в селі Радомишль, де я проживаю і працюю, є три ставки, гарна берегова частина, прекрасний ліс з славнозвісним  дубом (про який складено легенду, що під ним раду мислив Богдан Хмельницький, і від того пішла назва нашого села  спочатку «Радомисл», а пізніше «Радомишль») та багато чого іншого, що можна показати людям, які зацікавлені сільським життям.

От я і задумалася над створенням спільно з учнями місцевої школи  краєзнавчо–екологічного  гуртка «Мрійник», який діятиме при моїй бібліотеці.

День другий розпочався з розподілу на групи. Метою такого розподілу була розробка екскурсійних маршрутів, промоція туристичного продукту та організація роботи інформаційних туристичних центрів кожною командою. Було запропоновано багато цікавих та практичних ідей, готових проектів, можливих шляхів розвитку та покращення даного напрямку.

11657261

Час між першим та другим днем конференції ми заповнили надзвичайно насиченими моментами з життя міста та його мешканців. Чого тільки варте відвідання Львівської майстерні шоколаду, де кожен виріб дбайливо зроблений руками майстра. Напевно, для мене це перша крамниця, яка більше схожа на музей, ніж на магазин. Надзвичайно цікавою виявилась «Криївка» - бар без вивіски, без точної адреси, але мабуть найвідоміший заклад харчування у Львові.

По закінченні конференції залишився тільки позитивний настрій, багато нових ідей, які хочеться вже сьогодні впровадити в роботу бібліотеки та велике бажання працювати в даному напрямку, за що окрема подяка організаторам.

Після цієї конференції, я загорілася бажанням приймати участь в подібних заходах, адже крім того, що це дуже цікаво і пізнавально, такі професійні зустрічі змушують урізноманітнювати послуги бібліотек. 

Євгенія Барда,

член МС УБА,

бібліотекар бібліотеки-філії с. Радомишль,

Волинська обл. 

Read 686 times